[ glc @ 18.02.2022. 08:57 ] @
Pozdrav, ekipa..
u potrazi sam za jednim adapterom

Riječ je o USB-to-RS232 adapter/kabal ali izgleda da je bi-direkcioni.

Na ovoj slici https://ibb.co/VWFy9C5 je obični RS232-to-USB adapter koji uzima podatke sa rs232 porta i šalje ih na PC putem USB-a

Meni treba ovaj https://ibb.co/7SQGh89 koji uzima sa USB porta a šalje na rs232 port.
Ako neko prepoznaje ovaj konektor bio bih mu zahvalan.

Već sam uzimao neki bi-direkcioni adapter koji ne radi izgleda. Možda je na ovom ispravnom drugačije spojeno lemovima što mije problem prepraviti ukoliko je adapter kao sa slike.

Lijep pozdrav
[ B3R1 @ 18.02.2022. 09:45 ] @
Ja imam ovaj kabl, koristim ga s vremena na vreme kada kacim laptop na konzolni port rutera, koji je na vecini uredjaja jos uvek RS232. Posto razni vendori imaju razlicite izvedbe konzolnih portova (kod vecine je DCE, ali neki imaju i DTE), ponekad moram da ubacim i nullmodem izmedju (za sta imam u kesici adapter poput ovoga), sto radim uobicajenom metodom uzaludnih pokusaja (probam bez toga, pa ako nece ubacim i nullmodem izmedju i onda proradi ... prosto). Pre 20-tak godina koristile su se ovakve spravice za troubleshooting, ali tada je RS232 bio prilicno popularan, a do ruku mi je dolazila svakojaka gvozdjurija (razni CAD ploteri, prastari stampaci, mikrokontroleri, razne vrste terminala itd.). Ali danas je uglavnom dovoljno imati neki standardni adapter + nullmodem ako naleti neko retko cudeso koje ne podrzava Ethernet ...

Nego, gledajuci ovu slicicu meni se cini da nemas sve neophodne pinove prespojene ... ili si prespojio neki od njih pogresno. Tx, Rx i GND jesu teorijski minimum, ali vecina drajvera se ne snalazi bas najbolje s tim. Vidi vise objasnjenja ovde.

Eh da ... sta hoces da povezes?
[ glc @ 18.02.2022. 18:23 ] @
Oba adaptera sa slike funkcionišu u svoje svrhe.
Ovaj standardni adapter usb-rs232 koristim upravo sa nullmodem kablom ali to je u slučaju kada sa uređaja sa rs232 portom šaljem na PC usb.


E ovaj drugi adapter također radi ali na mašini koja šalje podatke sa USB porta na rs232 port na PCu.
Nisam probao doduše da ubacim na kraj kabla ovaj standardni adapter da vidim sta ce se desiti.

Trebam identifikovati o kojem se adapteri radi zbog nabavke vece količine adaptera.

A povezujem mašine za brojanje novca.
Do sada svi modeli su koristili rs232 zenski port a novi model koji mi zadaje glavobolje koristi usb port a iz fabrike su dali ovaj adapter sa kablom koji je realno skup da se kupi od njih pa tražim način da ih zaobiđem.

Može li se kako saznati o čemu se radi? Neki software za ID?