[ Kamenni @ 03.03.2022. 13:46 ] @
Pokusacu da objasnim sto jednstavnije mogu, ali problem je bas cudan.
Laptop Lenovo IdeaPad 3, i7 10th geeracija, itd.. Wifi adapter je Intel AC9560 radi sve funkcije kako treba, problem nastaje kada hocu da se konektujem preko VPN-a na firminu mrezu da li od kuce, ne bitno, poveze se na vpn, prepozna kredencijale i sve je ok, ali kada hocu da pristupim SQL bazi ne mogu. Do pre mesec dva je bilo ok, sada nece. Ono sto je najcudnije od svega je sto kada isti laptop konektujem na usb wifi adapter mislim da je neki Realtek, konektujem se na VPN sa istim kredencijalima, i pristum MSSQL Server management studio-u i sve je ok.
Pokusao sam sa novim driverima, sa resetom mreze i u Setings i iz command line-a, i deinstalacijom wan mini port adaptera, i sa reinstalacijom TCP/IP servisa, i vise ne znam sta bih radio.
Imam prstup i Mikrotik routeru u firmi, ali iako sam siguran da nije do njega pregledao sam ppodesavanja, sve je ok, sa istim VPN nalogom i sa istim kredencijalim za pristup bazi se konektujem i sa tog racunara sa usb dongle-om, i sa bilo kog drugog racunara, ali sa integrisanom wifi karticom nema sanse.
Napominjem da wifi kartica radi potpuno normalno, na 5GHz mrezu ima protok koliko god dolazi do nas znaci nema gubitaka, prekida, nista, pokusavao i sa raznim podesavanjima, i da samo radi na 2,4GHz ali nista nije pomoglo.
Hvala unapred!

p.s. ako nisam postavio na dobrom mestu, neka admin prebaci temu.
[ markovm @ 03.03.2022. 14:45 ] @
Probaj da smanjis TCP MSS ili MTU na wireless adapteru ili upsteram routeru.

Poz,
Milenko.
[ Kamenni @ 03.03.2022. 21:45 ] @
Hvala, probacu ujutru, mogu samo na wifi adapteru, jer sve mi je jedno kako pristupam, cesto je to situacija da bude mobile hotdpot, ili vec nedsto drugo.
Nisam se setio da i ovo uradim, hvala na pomoci.
Mene samo jos vise buni jer to sve radilio pre mesec dva jer kada je kupljen laptop, ja sam ga instalirao, podesio, konfiguraso, napravio VPN pristupe za nasu mrezu i za klijente sa kojima saradjujemo, i kaze devojka sve je bilo ok, do relativno skoro, ali joj je svaki dan trebao racunar da radi i od kuce, pa nije me cimala da mi ostavi da pokusam da resim, a kaze resavao je problem USB dongle i to neki najjeftiniji je kupila...