[ Swale @ 14.04.2022. 10:05 ] @
Imam subwoofer JBL SUB 200/230(kao na slici).Interesuje me da li neko zna kako se spajaju dodatni zvucnici na njega.Da li treba dodatno pojacalo.Posto ovako kad mu dam signal na line-in ili LFE, subwoofer radi, ali kad spojim zvucnike na SPEAKER LEVEL IN ili OUT, na zvucnicima ne dobijam nista(zvucnici nisu njegovi, nego imam neke za probu-ispravne).Interesuje me koja je razlika izmedju ulaza LFE i LINE IN(L,R).Ako neko zna detaljnije da objasni kako se ovo spaja.Ili mi je jednostavno crko izlaz za zvucnike.

Pozdrav....
[ gilopile @ 14.04.2022. 10:10 ] @
LFE je Low-Frequency Effects channel.
Ulaz/Izlaz za niske frekvencije, recimo za woofer.


Ostalo mi nije jasno da li ima pojacalo L/R ili samo kontrolu jacine sa spoljnog pojacala. Pogledaj manual, ima na netu valjda.


[Ovu poruku je menjao gilopile dana 14.04.2022. u 11:26 GMT+1]
[ zeoN_Rider @ 14.04.2022. 12:55 ] @
Nje tu ništa crklo na toj kanti od JBL-a. Da bi dobio zvuk na "OUT" priključcima potrebno je da dovedeš signak iz pojačavača na "IN" priključke za zvučnike.
[ ziki_the @ 14.04.2022. 16:40 ] @
I naravno kad dovedes sa pojacala na speaker IN , zvucnike vezes na speaker OUT, nije ti potrebno da dovodis nista na line in, ili lfe.
[ mosfet BJT @ 14.04.2022. 19:20 ] @
Dakle taj woofer nema u sebi pojacala za satelite vec preko onih IN/OUT konekcija on uzima signal visoke razine za svoj ulaz a onda ga samo prosledjuje u tvoje pasivne satelite.
[ gilopile @ 14.04.2022. 20:03 ] @
mosfet BJT, pa to.
Uglanom mu treba pojacalo, a preko kante moze da regulise jacinu.
Ne vidim da li ima spoljni modul sa kontrolom...
Dzibibielkovic nikad nije bio nesto specijalno, a
sada ovo sto rade Kinezi je zlocin.

[ zeoN_Rider @ 14.04.2022. 20:14 ] @
Citat:
gilopile
Dzibibielkovic nikad nije bio nesto specijalno, a
sada ovo sto rade Kinezi je zlocin.


Lepo Ja napisah da je kanta
[ gilopile @ 14.04.2022. 20:15 ] @
Pa da bre.
Mora bar da radi onako kako je i projektovanao, jbg.
Cudna konfiguracija.
[ zeoN_Rider @ 14.04.2022. 20:20 ] @
Evo da se malo bolje shvati.
[ Swale @ 29.05.2022. 14:30 ] @
Tek sad sam isprobao kako radi.Sve ste u pravu.Kad pustim signal na LFE ili LINE IN (L,R), pojacava samo subwoofer a na izlazima za zvucnik nema nista.
A kad se spoji pojacan signal na Speaker Level IN(L,R) onda prosledjuje zvuk na zvucnike(Speker Lever OUT), kao i na subwoofer.
Nekako mi je to sve bezveze, ali ajd sta se moze kad su tako napravili.
Hvala svima na odgovorima.
[ mosfet BJT @ 29.05.2022. 14:57 ] @
Drago mi je da radi i da je ipak ispravan. Cepaj ga tako onda. Tako je napravljen koristi high input ulaze tj speaker level in.
[ zeoN_Rider @ 29.05.2022. 15:01 ] @
Citat:
Swale:

Hvala svima na odgovorima.


Nema na čemu!