[ bordzija @ 22.04.2022. 10:32 ] @
Kupio sam za garažu i auto onaj bure usisivač. Ima filter unutra kada stavim kesu jedva vuče, bez kese odlično vuče?!?? Šta bi tu mogao da bude problem? Kupio sam one bolje kese nisu papirne.

[ bordzija @ 22.04.2022. 10:45 ] @
Gde grešim?

[ gilopile @ 22.04.2022. 11:29 ] @
Pa jel to originalna kesa za njega?

Nema sta, bez kese vuce, sa kesom na vuce = usisavac nema snage da bije kroz tu kesu.
[ bordzija @ 22.04.2022. 11:33 ] @
Nije. Kada skinem filter papirni koji je u usisivaču isto ne vuče. Kada stavim crevo onda je nula. 😂

Bez kese vuče kao blesav! Bez filtera i kese ne vuče 🤪
[ Java Beograd @ 22.04.2022. 11:35 ] @
Bez kese vuče, sa aftermarket kesom ne vuče.

Razmišljam, pokušavam da nađem bilo kakvu uzročno-posledičnu vezu .... i nikako da skapiram šta bi moglo biti.
[ ademare @ 22.04.2022. 16:37 ] @
Pa sto nisi kupio originalne kese ?

Imas na toj slici koju si postavio 12 kesa 900 din .


Dobro znam odgovor Da bi ustedeo 10 din
[ bordzija @ 22.04.2022. 20:59 ] @
Nema bre da se kupi jednom godišnje budu te kese! Dao sam za dve mikrofiber kese 650 dinara! Na zelenjaku je komad 500 din!

Imam ideju, skinuću filter papirni i probaću sa kesom! Mislim da je u nekoj kombinaciji fora 😂

Parkside kineski krš koji prodaju nemci stari prevaranti!
[ Ivan Dimkovic @ 23.04.2022. 03:03 ] @
Ja kucu renovirao sa parkside alatima (+ sa nekoliko izuzetaka za kriticne / specijalne stvari)

Ne ‘fali alatu nista, najverovatnije je nesto drugo. Ono sto se dobija za tu cenu je nenad*bljivo. Pricam o “hobi” i radu na svojim stvarima - ne profesionalnim servisima koji rabe alat svaki dan.
[ Living Light @ 23.04.2022. 06:20 ] @
Auu, sto mi je jutros krenuo dan, ... da ne poverujes.
Na forumu nigde žive duže, svi spavaju, mir i tišina.
Napolju ruminja kišica, a jos nije ni skroz svanulo.
Misim se šta da radim, dal da ga stavljam ili da ga vadim, nemama pojma.
Čitam ove vaše postove i ne verujem ocima,

A bre ljudi hilti je Hilti! I nema tu šta. To ide ko u Sir.

a onda se setim da sam u lidlu video:
-Parksajd bušilica, futer 10mm,
gledam pošto košta, kad ono gledam na digitron:
a Pakside busilica kosta ni manje ni više nego, u stvari ona je
skoro 20 puta (20x) jeftinija od hiltija !!!

I kupim jednu samo da vidim šta to ima unutra, iznenadim se.
Jes da sam je jedva otvorio, ali, ona uopšte nije ono ba-baš plastikaner.
Nego ima tu i veoma prefinjenih tehničkih rešenja, a jeftino.

Ako tako gledam, pa izdržaće 20 Parksajd bušilica makar jednu Hitijevu,
pa kud puklo nek pukne!
I jbg, ne forsiram je, samo joj ponekad izduvam kompresorom futer,
ne bušim sa njom Fundament od metar betona,
ali Bato ona i dalje radi.

Pa ti vidi ...
[ bordzija @ 23.04.2022. 14:40 ] @
Ja dve hobi što sam kupio raspalo se u početku renoviranja stana aj da kažem do sredine je sve bilo mrtvo. Einhel je bio u pitanju.

[ SASASTA @ 25.04.2022. 16:39 ] @
Citat:
bordzija:
Gde grešim?


ja sam skinuo ovu kesu
stavio sam samo onu manju sto ide na poklopac
i to sam stavio i onu za vodu pa preko nje onu platnenu
vuce dobro
[ bordzija @ 26.04.2022. 08:11 ] @
Pa nije to za to onda mora surla da ide skroz u vodu... Za vodenu filtraciju. Ili kesa ili kroz vodu.
[ SASASTA @ 26.04.2022. 21:28 ] @
https://www.youtube.com/watch?v=VyD4C3cGXWs

stavio sam ovako kao sto on stavlja od 3.20 - 4 min
i nista vise , ne stavljam onaj papirni filter, prospem kad se nakupi
[ gilopile @ 26.04.2022. 22:35 ] @
Pa stavi samo ili tu veliku kesu ili samo carapu, ocito ne moze da se izbori sa oba.
A i sta ce oba u isto vreme, samo ga zastopas tako.
Oba pojedinacno dobro filtriraju.
Napravljen je da mozes da usisavas i ako nemas kesu, zato je tu carapa, al ne i da se koristi kada je navucena kesa.
[ bordzija @ 26.04.2022. 23:38 ] @
Platnena kesa je za usisavanje sa papirnom kesom, ona sunđer čarapa je za usisavanje vode. Ovaj u klipu je glup i nepismen pa je sve navukao odjednom. Predstavljaju usisivač a ne pročitaju uputstvo.

Nikako da nađem vremena da probam samo sa kesom mada mora da bude papirni filter. Vrlo čudno. Bez kese čupa koliko jako vuče. Sa kesom ništa.
[ gilopile @ 26.04.2022. 23:46 ] @
Samo ti sibni samo papirnu kesu i mora da vuce.

Jel vuce dobro samo sa carapom, a kad stavis kesu nista?
Moguce da ta kesa sto si uzeo ne valja, suvise gusta...
Ma skuzices vec sta zeza.
[ SASASTA @ 27.04.2022. 07:54 ] @
Citat:
bordzija:
Platnena kesa je za usisavanje sa papirnom kesom, ona sunđer čarapa je za usisavanje vode. Ovaj u klipu je glup i nepismen pa je sve navukao odjednom. Predstavljaju usisivač a ne pročitaju uputstvo.

Nikako da nađem vremena da probam samo sa kesom mada mora da bude papirni filter. Vrlo čudno. Bez kese čupa koliko jako vuče. Sa kesom ništa.

nije glup i nepismen nego nece da razmislja dal ce usput da usisa i neku tecnost
ako usisa tecnost a nema carapu za tecnost - ode usisivac

sta ce ti vreme da probas , samo otkaci od donjeg dela i ukljuci - dobices realnu sliku
[ bordzija @ 27.04.2022. 19:20 ] @
Ta čarapa za vodu je sunđer koji treba da ulovi kapljicu ako skoči, platnena kesa ako se pokvasi sprečava protok vazduha i dovodi do spaljivanja ako se ne ugasi. Poenta je u strukturi i nameni.
Može to da se stavi ali ako već imaš kesu ona će biti uništena prodorom vode.

Dakle sunđer čarapa za usisavanje prosute vode a platnena za usisavanje sa papirnom kesom.

Nije prvi klip da nešto naopako koriste, imaš jedan gde lik natakne papirni filter i usisava vodu. Kaže nema problema samo mora posle da se osuši filter :D

[ bordzija @ 27.04.2022. 19:24 ] @
Gile prosto mi je neverovatno da bez kese vuče kao lud a sa kesom skoro ništa. Fascinantno mi prosto. Siguran sam da je neka besmislica u pitanju. Sad gledam da uzmem prostu papirnu kesu!
[ gilopile @ 27.04.2022. 19:56 ] @
Bordz, ti koristis tu novu kesu koju si kupoio sa carapom?
I kad skines kesu i ostavis carapu vuce ko blesav?

Ako je tako, jednostavno ta kesa nije ok ili nije predvidjena za tu snagu motora, isuvise filtrira i samim tim slabo vuce.
Nema sta drugo da bude. Stavi original papirnu i to je to. Sve po ps i po specifikacijama usisavaca.
[ bordzija @ 27.04.2022. 22:45 ] @
Nema čarapu ima papirni okrugli filter. Sa filterom bez kese vuče ko lud, kada stavim kesu ništa.

Na 10:30 se vidi papirni filter:
https://youtu.be/OVY47A8rc9U


[ gilopile @ 27.04.2022. 23:02 ] @
Ma dovoljan je i samo taj filter, mikrone zadrzava.
Kesa ocigledno jos vise gusca od filtera i kada spojis ta dva, ne moze.

Tebi treba neka kesa koja nema veliku gustinu, a ocito ta koju imas nije pogodna i to je razlog sto ne vuce. A i sta bi drugo, sve jasno.
Ta kesa bi i koronu zadrzala unutra.
Covid vacum cleaner
[ bordzija @ 28.04.2022. 22:03 ] @
Ajde najurim od drugog usisivača i papirnu kesu pride mada mi je sumnjivo skroz da čupa bez a sa njom ništa.
[ gilopile @ 30.04.2022. 10:56 ] @
Pa da kesetina pravi problem, logicno.
Pojuri originalnu papirnu i ima da guta tepih i dize parket :D

Onaj lik u vudeu kaze da onaj odusak na rucki koji se otvara sluzi, da kada se zacepi crevo, da se otvori da ne rikne motor :D

A ono sluzi da otvoris kada usisavas tanji tepih, krpare...da ih ne podize, smanjis usisnu moc...:D
[ bordzija @ 30.04.2022. 12:00 ] @
Evo tri meseca čekam da kupim te papirne kese i nema ih nigde u lidlu, oni ti prodaju usisivač a za kese moraš da čekaš sledeću akciju za godinu dana.
[ gilopile @ 30.04.2022. 12:17 ] @
Zasu.
Isto da ti prodaju TV, a daljinac u sledecoj turi.
[ iculibrk @ 30.04.2022. 12:21 ] @
Je su to ove kese?
[ baresi @ 30.04.2022. 13:02 ] @
Citat:
bordzija:
Evo tri meseca čekam da kupim te papirne kese i nema ih nigde u lidlu, oni ti prodaju usisivač a za kese moraš da čekaš sledeću akciju za godinu dana.

@bordzija, ne želim da me krivo shvatiš ili da misliš da se pravim pametnejim nego što jesam, ali pogrešio si što tehničku robu kupuješ u trgovini koja prodaje kobasice, praškove, gaće, čarape, sokove. kinder jaja i da ne nabrajam dalje. Možda ćeš čekati još tri godine na te kese u dotičnom lancu trgovina, nemaš nikakve garancije da ćeš ih dočekati. Možda tu i tamo naletiš na neki dobar tehnički proizvod, ali to je čista lutrija. Sve te trgvine da ih ne nabrajam, vode politiku da dodje porodica, žena kupuje šminku, praškove, calgone, klinci oreo i kinder jaja, baka pidžame i slično, a muž burgije, šraufcigere, bušilice itd. Usput kupiš toliko gluposti, kad izadješ iz tog centra, imaš sve, a u stvari nemaš ništa kvalitetnog. To je moje mišljenje, nastalo iz iskustva.
[ ademare @ 30.04.2022. 15:59 ] @
Ovo je klasicni Kineski usisivac na kilo . Samo ga brendiraju sa svojim imenom .

Prosto ?! :

https://www.bcgroup-online.com...je-20l-1400w-usm8214_20-111511

Elementa ?! :

https://www.stefan.co.rs/artik...-i-mokro-usisavanje-20l-1400w-


Bezimeni , jos i najposteniji Brend

https://bazzar.rs/p/2R2ZRG4-us...o-i-mokro-usisavanje-20l-1400w


Tako da ne moras da trazis bas za to ime iz Lidla , vec za bilo koje .
[ bordzija @ 01.05.2022. 23:06 ] @
Pa da kupio sam kese koje uopšte ne rade.
[ scoolptor @ 02.05.2022. 06:45 ] @
Imam ja jedno 30 kesa na lageru. Mogu da ti posaljem par.
[ gilopile @ 10.05.2022. 16:23 ] @
Citat:
bordzija:
Pa da kupio sam kese koje uopšte ne rade.


Ok, prvi put da se i tebi desi da kupis nesto sto ne radi
[ bakara @ 11.05.2022. 09:47 ] @
Vest bi bila da njemu nesto valja i da je zadovoljan
[ bordzija @ 13.05.2022. 23:54 ] @
Šta je to toliko čudno što sam izneo neki svoj problem ovde na forumu?
[ gilopile @ 14.05.2022. 01:37 ] @
Ne znam druze o cemu se radi.
Sad sam dosao.

Bice sve u redu. Uvek bude ok.
Ca se veli, na tamte na vamte i super.

U mog Bordzi 8 kobasica, sedam przi 8. strina drzi lolo


[Ovu poruku je menjao gilopile dana 14.05.2022. u 02:54 GMT+1]
[ bordzija @ 14.05.2022. 08:09 ] @
Zezate se vi a ja ne mogu da usisam auto :-) biće da je ovo najskuplje usisavanje automobila na svetu sa lidl usisivačem. Za te pare sam mogao da odvezem auto na dubinsko pranje!
[ Java Beograd @ 14.05.2022. 15:28 ] @
Citat:
bordzija:Šta je to toliko čudno što sam izneo neki svoj problem ovde na forumu?


Otvori dušu, iznesi svoj problem pred kolektiv, biće ti lakše.
A mi ćemo već nekako naći način da te ismejemo.
[ bordzija @ 06.06.2022. 12:52 ] @
Nema kesa za moj usisivač od 30 litara samo ovih od 20 litara.

[ bordzija @ 14.06.2022. 06:36 ] @
Bajdvej kada sam bio u lidlu tih kesa nije bilo uopšte u ponudi niti je bilo usisivača uopšte. Sada su opet najavili akciju za ovaj vi usisivač valjda bude tih kesa od 30 litara?!?? Ne mogu da verujem pola godine ne mogu da nađem kese!
[ bakara @ 14.06.2022. 07:49 ] @
kako nije bilo, ja sam juce kupio usisivac a bilo je i kesa pored.
A verujem da su kese iste eventualno je mozda zapremina drugacija.

u ostalom usisivac sasvim dobro radi i bez kese.

[ ademare @ 14.06.2022. 08:58 ] @
Za alat treba poraniti . Ovo oni prodaju pod alat i to za automobile ?

Mada naravno usisivac moze da se koristi za bilo sta !


Najverovatnije je da je tako , da se kese razlikuju samo po zapremini . To nije nikakav problem za koriscenje . Stane manje , ali kad se trazi 6 meseci uzme se i malo manja .
[ bakara @ 14.06.2022. 10:20 ] @
Nisam isao ni tako rano, bilo je bar jos 15 usisivaca, i mozda 15tak kesa.
kladio bi se da ima i danas.

kese nisam ni ja kupio posto mi nije ideja da ga koristim sa kesom.
[ scoolptor @ 14.06.2022. 12:46 ] @
Ja sam pre kupio 3 pakovanja po 10 kesa od 30 lit, za 799din. A vidim da su sada 999din kese od 20 lit.
[ scoolptor @ 14.06.2022. 12:47 ] @
Ne iznesu oni sve iz magacina odmah. Ljubazno pitas nekog zaposlenog da ti iz magacina donesu kese, ako nema kesa na polici.
[ bordzija @ 14.06.2022. 13:31 ] @
Nema u lidlu na trošarini gde sam bio a 20 litara kesa lebdi u vazduhu
[ ademare @ 14.06.2022. 13:35 ] @
Evo sada sam pogledao na Lidl.de Onlajn prodaja !

Uopste Nemaju te usisivace od 30 Litara !!

Samo od 20 i od 25 !


Pitanje je da li ce ikada biti vise tih od 30 L !!

Kesa jos imaju od 30 L 10 komada 10 Eur .

Ali kod nas to stize samo kao kompleti u isto vreme . Ako ne bude usisavaca , nece biti ni kesa !
[ bordzija @ 14.06.2022. 14:14 ] @
Znači lidl prevaranti su me zavrnuli, prodali mi usisivač za koji ne postoje kese? Lepo bogme baš pošteno rade!
[ bordzija @ 14.06.2022. 14:16 ] @
Citat:
bakara: Nisam isao ni tako rano, bilo je bar jos 15 usisivaca, i mozda 15tak kesa.
kladio bi se da ima i danas.

kese nisam ni ja kupio posto mi nije ideja da ga koristim sa kesom.


Kako misliš bez kese da ga koristiš? Hoćeš neštoda ga prepraviš? Pošto je taj usisivač samo za kesu ili usisavanje vode. Znači prospeš vodu neku pa usisaš.

Nema on vodeni filter ako na to misliš.

Ja sam mislio da dodam jednu kanalizacionu cev u buretu koja bi bila zaronjena u 10 cm vode e tako bi moglo.
[ gilopile @ 14.06.2022. 14:27 ] @
Cek bre.
Jel uopste ima rzlike u tim kesama osim zapremine?
Jel mozes ti ubaciti kesu od 20L? Jel ona pase ili ne, mislim na deo koji se utakne?

Ako pase, ne vidim u cemu je problem, koristis te manje zapremine i isti djole.
[ scoolptor @ 14.06.2022. 16:01 ] @
Moze kesa i od 20 i 30lit u usisivace od 20 do 30it.
[ gilopile @ 14.06.2022. 17:00 ] @
Ne znam onda u cemu je problem ako ima da se kupe te kese od 20L da ih koristi u njegovom?
Lakse ces se prilagoditi trzistu, nego trziste tebi.
Cepaj te od 20L i uzivaj.
[ bordzija @ 14.06.2022. 17:34 ] @
Ne može jer je usisivač od 30 viši pa kesa od 20 visi u vazduhu. Dal da crtam ljudi...
[ bakara @ 14.06.2022. 20:46 ] @
Citat:
bordzija:
Citat:
bakara: Nisam isao ni tako rano, bilo je bar jos 15 usisivaca, i mozda 15tak kesa.
kladio bi se da ima i danas.

kese nisam ni ja kupio posto mi nije ideja da ga koristim sa kesom.


Kako misliš bez kese da ga koristiš? Hoćeš neštoda ga prepraviš? Pošto je taj usisivač samo za kesu ili usisavanje vode. Znači prospeš vodu neku pa usisaš.

Nema on vodeni filter ako na to misliš.

Ja sam mislio da dodam jednu kanalizacionu cev u buretu koja bi bila zaronjena u 10 cm vode e tako bi moglo.


Prosto...

Samo navuces onaj obican fillter (ne sundjerasti za vodu) i usisavas bez kese u kantu, to mu je i osnovna namena za gruba usisavanja.

kesa je tu fenseraj. jeste bolje sa kesom ali nije frka bez nje.

A mozes da sipas dole i koji litar vode tako ce manje da se prlja gornji filter, ali ce vise da se prlja kanta.
[ gilopile @ 15.06.2022. 02:25 ] @
Citat:
bordzija:
Ne može jer je usisivač od 30 viši pa kesa od 20 visi u vazduhu. Dal da crtam ljudi...


Ako ne moze onda OK.

[ bordzija @ 15.06.2022. 08:37 ] @
Ajde valjda može bez kese jer mi usisivač samo stoji. U uputstvu piše da ne može bez kese... Jesi probao?
[ bakara @ 15.06.2022. 09:44 ] @
Ja sam kupio da bi ga tako koristio.
Cudi me da ti to nisi istrazio.
[ bordzija @ 15.06.2022. 12:10 ] @
Jesam i piše da to ne sme nikako da se radi! I taj filter je preskupa u kombinaciji sa vodenom prašinom i nečistoćama se brzo betonira čini mi se.
[ bakara @ 15.06.2022. 20:23 ] @
Nesto si lose protumacio uputstvo

To je usisivac za grubo usisivanje, radionicki, znaci sut i razno djubre, to i ne moze da se usisa u kesu jer bi se pocepala.

ne znam kako si ti razumeo ovo podvuceno.

"Filter kesa od tekstila" je ona "carapa"
Filter kesa od papira je papirna kesa za usisavanje
Filter sa naborima je papirni filter koji ide umesto "carape"

[ bordzija @ 16.06.2022. 07:12 ] @
Znači čarapa i kesa vs papirni filter i ništa? Ne sviđa mi se to probao sam i papirni filter je odmah promenio boju 😐
[ bakara @ 16.06.2022. 08:32 ] @
Ne razumem sta si hteo da kazes.

papirni filter je periv.
[ bordzija @ 16.06.2022. 09:05 ] @
Kako papir može da bude periv a prodaje se rezervni nov filter? Šta se desi sa papirnim filterom u vodi? Šta se desi sa vlaknima papira pomešanih sa vodom i prašinom?
[ bakara @ 16.06.2022. 09:09 ] @
Sve si pomesao...

ne ide papirni filter za vodu.

papirni i tekstilni filter (carapa) su za suvo usisavanje (sa kesom ili bez nje)
Papirne kese su takodje za suvo usisavanje
Sundjerasti filter je za mokro usisavanje


naborani papirni filter po potrebi moze da se istrese i pere ali se vremenom zasiti i mora se kupiti novi.
Nije obican papir u pitanju to je impregnirani filter papir.

Ako se filter pere mora da se osusi pre koriscenja.
[ bordzija @ 16.06.2022. 09:11 ] @
Nisam još čuo da se pere papirni filter više da se otresa i izduva. Za to imaš papučicu na samom usisivaču koju drljneš par puta.
[ component @ 16.06.2022. 09:30 ] @
Ček ček... papirni filter nije periv. Najbolje je, kad se napuni prašine da se istrese što je moguće bolje, a možda i da se očetka nekom ne jako oštrom četkom. Voda će brzo uništiti papirni filter.
Imam Parkside usisivač, a imam i jedan Einhell sličan njemu. Kesa na oba može, ali nije obavezna. Sa kesom je bolje to što se jednostavnije održava. Samo se baci kesa, a filter ostaje čist. Bez kese mora filter da se čisti s vremena na vreme, a nakon nekog vremena i da se kupi nov. Kad baš hoću da očistim filter onda ga dodatno izduvam kompresorom, ali je nezgodan posao pa retko to radim. Meni je filter trajao godinama bez kesa, a baš svašta usisavam, od prašine do piljevine i Ytong komadića. Kese me nerviraju pošto u njima ne staje baš puno. A ne možeš da baciš ili istreseš kesu posle par usisavanja, negoo čekaš da se napuni. Kad nema kese možeš da prazniš usisivač kako ti odgovara.

Dakle, kesa ili bez, svejedno... kako kome odgovara. Usisivaču neće biti ništa ni u jednom ni u drugom slučaju.

Kod mene dosta lepo vuče i sa kesom i bez nje.
[ scoolptor @ 16.06.2022. 17:22 ] @
Video danas ovaj novi usisivac sto se prodaje.
Em je mali, em nema tockove.

Moj ima i ono crevo za prikljucenje rucnih alata koji prave prasinu/trinu.

Edit. Ipak veroatno ima tockove ali nisu bili montirani na primerku koji je bio raspakovan.
Znaju oni tako da raspakuju 1kom proizvoda da ljudi mogu da vide i pipnu.
[ bordzija @ 16.06.2022. 17:38 ] @
Toooo konačno neko ko ga ima i koristi. Meni je čudno da ne može papirni filter i kesa to mi nikako ne ide u glavu.
[ bakara @ 16.06.2022. 21:12 ] @
kako ne moze?


A to da li cete prati ili kupovati novi filter je vasa stvar, svakako se jednom mora menjati.

[ bordzija @ 16.06.2022. 22:51 ] @
Ne može, bez kese vuče ko lud, kako stavim kesu nešto klikne i ne vuče.
[ scoolptor @ 16.06.2022. 23:40 ] @
U onom stubu na koji montiras papirni filter imas pokretni deo u obliku plasticne case, koji radi kao sigurnosni ventil, te sprecava prodor vode do elise i motora.
Mozda to ne radi kako treba.
Secam se da sam jednom morao da kvarim taj stub i odglavim taj pokretni deo, jer usisivac nije vukao.

[Ovu poruku je menjao scoolptor dana 17.06.2022. u 01:13 GMT+1]
[ bordzija @ 17.06.2022. 07:12 ] @
Ima u tom stibu kao valjak koji služi da zatvori kako se prilikom prevrtanja voda nebi uletela u motor. Iebeš ti takav usisivač koji ima milion varijanti i kombinacija pa te negde nekako zeza. Nov usisivač koji ne možeš da uskladiš svojim potrebama. Treba ti konzilijum jbt 😐

Ovih dana ću da uzmem o mid drugara daje mi neki stari ne treba mi taman za garažu i usisavanje auta za šta sam i uzeo ovaj. Iebeš fensi inox na točkićima koji može i ovo iono al da ubodeš pravu kombinaciju i pravu kesu koje nema nigde da se kupi već pola godine.
[ component @ 18.06.2022. 13:32 ] @
Citat:
bakara:
kako ne moze?

A to da li cete prati ili kupovati novi filter je vasa stvar, svakako se jednom mora menjati.


Mislio sam da je reč o Parkside usisivaču ne o Kärcher. Ne znam baš da li imaju filter od istog materijala. Na Einhellu je pisalo da se ne pere, a za ovaj Parkside nisam ni čitao, pretpostavljao sam da da je isto neperiv... možda nađem upustvo pa javim.


[ bordzija @ 18.06.2022. 16:33 ] @
Parkside ima prost papirni filter naravno neperiv.
[ bordzija @ 19.06.2022. 08:29 ] @
Juče skinuo papirni filter, zaglavio onaj plovak i usisivač sa kesom ne vuče... Da imam jednu papirnu kesu da probam i ne gubim vreme... Nego nema u lidlu već pola godine te od 30 litara.

U suštini sa ovom mikrofiber kesom koju sam kupio u radnji - neće da vuče! Bez kese samo sa papirnim filterom vuče kao lud!
[ bakara @ 19.06.2022. 08:54 ] @
Teske ti muke imas...

ta tekstilna vreca ocigledno ne valja, imas druge opcije

-Usisivac moze da se koristi bez kese
-Kupi papirnu kesu drugog proizvodjaca
[ scoolptor @ 19.06.2022. 09:02 ] @
Citat:
Juče skinuo papirni filter, zaglavio onaj plovak i usisivač sa kesom ne vuče... Da imam jednu papirnu kesu da probam i ne gubim vreme... Nego nema u lidlu već pola godine te od 30 litara.

Posalji podatke na PP. Poslacu ti 5 kom za Dz
[ bordzija @ 19.06.2022. 09:17 ] @
Pa imam teške muke, uzeo sam usisivač da sa njime usisam auto i vikendicu po potrebi ali sam se zahebao. Neka hvala ne treba niko da mi šalje kese hoću da kupim papirne od 30 litara u lidlu jer očigledno zamenske iz radnje su lažnjaci i spaljuju usisivače jer se prave kozna od čega. Imitacije mala privreda.
[ scoolptor @ 19.06.2022. 11:22 ] @
Bice opet 30lit kese na akciji, za dva, najvise tri meseca
[ bordzija @ 19.06.2022. 17:07 ] @
Ja osedeh čekajući te kese. Danas sam bio u lidlu ite kese samo za usisivače od 20 litara su poskupele 100%! 5 kesa 1000 dinara kakvo dranje!

Pre poskupljenja su bile 10 kom 1000 din
[ scoolptor @ 19.06.2022. 17:16 ] @
Ja sam pre par godina kupio 3 pakovanja 30lit za 899din IIRC

Ili je bilo 799din.

Jbg, digli kinezi cene.

[Ovu poruku je menjao scoolptor dana 19.06.2022. u 18:26 GMT+1]
[ bordzija @ 19.06.2022. 17:52 ] @
Bile su i 799 din 10 komada ala kradu lopovi dabog da se lečili od tih para
[ ademare @ 19.06.2022. 18:32 ] @
12 papirnatih je 1.000 din ili 5 onih od flisa .

Nije to skupo .

Ako ne verujes pogledaj na internetu po drugim radnjama posto je 1. kesa papirnata za taj usisivac. Ne mora " Parkside" sve te Kineske kante su iste .


Isto ove od Flisa ti niko nece prodati za 200 din komad .


O.K. bile su jeftinije , ali to ne znaci da neko ima danas jeftinije .

To je velika razlika .
[ bordzija @ 19.06.2022. 23:27 ] @
Netačno danas sam bio u lidlu 5 papirnih kesa na akciji je 1000 din.
[ ademare @ 20.06.2022. 08:55 ] @
Vidi , za robu koja nije u stalnoj ponudi, Ne postoje Nikakve akcije !!

Sva ta roba ima PUNU cenu !!

Jedino je ponuda Ogranicenog trajanja , dok se roba ne proda !!



Roba koja je u redovnoj ponudi 365 dana godisnje , ima povremene Akcije sa Snizenom cenom !!


Tako da je nemoguce da 5 papirnatih kesa bude 1.000 kad je 12 .


Ali Nije forum mesto za zalbe tog tipa !

Vec tamo u prodavnici imas radnike , Sefa itd.


Imas sajt , upravu Lidla itd.




[Ovu poruku je menjao ademare dana 20.06.2022. u 10:12 GMT+1]
[ bordzija @ 22.06.2022. 15:18 ] @
Idi do lidla i proveri, imaju i usisivače 20 litara na akciji ali ih nema u katalogu.

Zaboravljaš da je u poslednjih godinu dana SVE poskupelo 100% zbog korone.
[ ademare @ 22.06.2022. 15:49 ] @
Evo sad cu

Napisao sam ti i to stoji .

Ako tamo neko hoce da te zavrne , ne treba da se zalis na forumu vec njima !


To nije Akcija , vec Ponuda ogranicenog trajanja ! Dok se ne rasproda !!

Ako se rasproda kako mislis da ti prodaju ??
[ bordzija @ 22.06.2022. 18:44 ] @
Ali meni ne trebaju te kese od 20 litara nego one od 30 ne znam u čemu je problem?
[ ademare @ 22.06.2022. 19:05 ] @
Izgleda da je problem u tebi !

Temu si zapoceo sa kuknjavom sa Slikama od 20 L !!!


I celu se temu vracas na prokletih 20 L !!


Da bi povremeno shvatio da ti ne treba 20 L vec 30 L ???


Pre nego sto se opet vratis na 20 L ??
[ gilopile @ 22.06.2022. 19:51 ] @
Ne znam za Lidl, ali Gigat** je imao na akciji UHD TV za 250 din.
Uzeo 2 komada i jedan prodao za 1000 i kad sam se vratio po jos 4 komada, nestalo jbg, a nisam imao vise para kod sebe.
[ bakara @ 22.06.2022. 21:43 ] @
Citat:
bordzija:
Ali meni ne trebaju te kese od 20 litara nego one od 30 ne znam u čemu je problem?

To su iste kese covece samo je razlika u zapremini.

Ali kao sto vec rekoh taj usisivac ima istu funkciju i bez kese, on sluzi za usisvanje suta i slicnog grubog smeca koje i ne moze u kesu.
Koriscenje papirnih kesa je samo mnogo elegantnije, izvadis i bacis.

U ostalom ako insistiras na originalu ima da se kupe original karcherove kese od 30litara mislim da su 4 komada oko 1700 dinara
Parkside je i onako kopija karchera.
[ bordzija @ 22.06.2022. 23:05 ] @
Ama čoveče fotka sa prvog posta je sa interneta. Meni treba kesa od 30 litara. Ova od 20 litara je kratka i visi u usisivaču! Ne može da visi!

Usisivač koji koristi kese od 20 je niži od ovog koji ja imam 30 litara.

I tema je da usisivač ne vuče sa bilo kakvom kesom!

[Ovu poruku je menjao bordzija dana 23.06.2022. u 00:18 GMT+1]
[ ademare @ 22.06.2022. 23:35 ] @
Na tu " dilemu " , " problem " ti je odgovoreno u prva 3 posta !!!

Citat:
gilopile:
Pa jel to originalna kesa za njega?

Nema sta, bez kese vuce, sa kesom na vuce = usisavac nema snage da bije kroz tu kesu.



Citat:
Java Beograd:
Bez kese vuče, sa aftermarket kesom ne vuče.

Razmišljam, pokušavam da nađem bilo kakvu uzročno-posledičnu vezu .... i nikako da skapiram šta bi moglo biti.



Citat:
gilopile:
Citat:
bordzija:
Pa da kupio sam kese koje uopšte ne rade.


Ok, prvi put da se i tebi desi da kupis nesto sto ne radi



Citat:
bakara:
Vest bi bila da njemu nesto valja i da je zadovoljan



E sad sto ovo i dalje vrtis u krug , samo ti znas
[ bordzija @ 22.06.2022. 23:43 ] @
Bla bla truć, čekam da se u lidlu pojave papirne kese od 30 litara a vi me stalno ubeđujete da mi ne trebaju i da mogu i manje.
[ component @ 23.06.2022. 04:24 ] @
Bakara je ranije napisao da filter može da se pere a ja da ne ne može. Probao sam stari "neperivi" filter da ipak operem, pošto sam svakako hteo da ga bacim i zamenim. Posle x godina odslužio je svoje. Može da se pere i kao nov je posle toga. Ne znam koliko bi pranja izdržao, ali očigledno nisam bio u pravu, bakara jeste. Važno da se ostavi da se dobro osuši pre nego što se vrati u usisivač.

Bordzija, ja bih na tvom mestu koristio usisivač bez iakve kese. Ja sam tako radio godinama i evo radi i dalje kao nov. Filter sam samo istresao i povremeno izduvao kompresorom (ili samim usisivačem), a evo sad sam ga i oprao. Nema potrebe da se daju pare na kese. Kese ti samo daju pogodnost da ne moraš da radiš to čišćenje filtera s vremena na vreme. Za sve ove godine koliko koristim usisivač, do sada bih dao za kese više para nego za sam usisivač.
[ bakara @ 23.06.2022. 11:00 ] @
Citat:
bordzija:
Ama čoveče fotka sa prvog posta je sa interneta. Meni treba kesa od 30 litara. Ova od 20 litara je kratka i visi u usisivaču! Ne može da visi!

Nista njemu ne smeta da visi kesa, narocito ako ces usisavati kucu gde su dlake i prasina...
ako usisavas grube stvari parcice cigle, zemlje, drveta kesa ne se ne koristi.


Citat:

I tema je da usisivač ne vuče sa bilo kakvom kesom!


To sto si ti kupio nije papirna filter kesa, to je neko napravio od tekstilnog materijala, pa kada je video da ne pusta perforirao je rupicama na materijalu.
Ocigledno nedovoljno za tako snazan usisivac.

Da si kupio bilo ciju papirnu filter kesu ne bi imao taj problem.

Ja se nadam da si bar probao da koristis bez kese usisivac pa da zakljucis sam kako usisava.
ili da ostanes da cekas kese od bas 30 litara koje se u lidlu pojavljuju svake godine bar jednom.


[ bordzija @ 23.06.2022. 11:09 ] @
Probao sam bez kese i usisava kao lud uvuče mi ruku do ramena u crevo. Logično je da kesa ako visi u usisivaču, kada se napuni malo spadne. Treba mi za usisavanje vikendice, kuće na moru, automobila i eventualno stana gde imam robota.

Dakle nikakav šut i cigle ne dolaze u obzir.

Očigledno je da su aftermarket kese đubre koje se prodaju kod nas. Prevare na svakom ćošku.

Logično mi je da se kese pojave u prodaji svakih 3-4 meseca uz alate koje isto nude ali ne, kese se pojavljuju jednom godišnje a možda i nikada.
[ bakara @ 23.06.2022. 11:31 ] @
Ako usisavas obicnu "kucnu prasinu" kesa nece da visi jer je ta prasina lagana a kesa je cvrsta, a vakum je rasiri i rasporedi u posudi za max kapacitet

To je dosta robustan usisivac, a 20l je i vise nego dosta za kucne potrebe.

Slazem se da su aftermarket kese djubre a i kostaju koliko originalne kese.
Mozes slobodno kupiti original kesu bilo kog drugog proizvodjaca, metabo, bosch, karcher...

Jedino sto nikada ne bi koristio su tekstilne kese,
to je najlosiji izbor, ne usisavaju dobro jer se brzo zasite, a prasnjavis se prilikom ciscenja vise nego da nisi koristio kesu.
[ scoolptor @ 23.06.2022. 13:50 ] @
Citat:
Ali kao sto vec rekoh taj usisivac ima istu funkciju i bez kese, on sluzi za usisvanje suta i slicnog grubog smeca koje i ne moze u kesu.


Lepo pise u uputstvu da ne sme da se koristi usisivac bez kese, IIRC.
[ bordzija @ 23.06.2022. 14:31 ] @
To i ja kažem zato mi treba papirna kesa od 30 litara ali ne postoji u lidlu.
[ scoolptor @ 23.06.2022. 14:41 ] @
Bise uskoro.
Kupi odmah 5 pakovanja.
[ bordzija @ 23.06.2022. 17:41 ] @
Dosta mi je i jedan šaket od 10 kesa ne verujem da taj parkside može duže da izdrži 🤗
[ gilopile @ 24.06.2022. 02:15 ] @
A brate, prilagodi to kuciste za kesetinu od 20lit.
Kao da je bitno.
Natakni kesu i stavi na dno nekakvu resetku da kesa lezi na nju i cao.

https://farmer.rs/catalog/prod...1678/s/travna-resetka-45x45cm/

Uzmes zeni korpu za ves, iseces na dimenzije te skatule i stavis unutra i kesa ce leci na to kao da je 20 lit. i nikakav problem.

Neverovatno mi je to da ne koristis usisivac zbog gluposti i dimenzija kesa, a usta kesa identicna 30 i 20lit. :D
Mada se nebi nista ni desilo da stavis 20lit kesu i da je, kako kazes, u vazduhu.
Sta mislis, kad motor povuce i da ta od 30lit stoji zakucana za dno :D :D

Naravno da ne. Lebdece prema vrhu usisa kao i od 10, 20, 30 50 lit kesa.
[ gilopile @ 24.06.2022. 02:37 ] @
Svaki, ali svaki usisivac ti radi na istom principu.
Nemoguce je da zadrzava bas sve, jer onda ne bi ni usisavao :D

Uglavnom se sastoji od glavne kese i jedne koja je na izduvu ( za bas sitnu prasinu ) i to je sva filozofija.

Prva kesa koju si natako je za nesto `krupniju` prasinu`. Na izduvu je za najsitniju i ona se i najcesce i treba da cisti - menja.

Natako si neku kesu koja ne propusta vazduh.


Ako hoces usisavac koji ce zadrzavati i mikro cestice, onda ti treba kesa koja ima mikro -nano pore i motor od 40KW. Boing 749
[ gilopile @ 24.06.2022. 02:53 ] @
Uopste nije bitna snaga usisa, vec ono sto uzusavac ostavi za sobom na izduvu.
Vrlo prosto
U ovisnosti o gustoci filtera i snage motora.

Ja se sirota isprica sam sa sobom u ove sitne sate. okkk

Da ne dodje do zbune, kontam ja Bordziju, kapiram, kuzim i razumem,
ali opet ne shvatam u cemu je fora. Jednostavno ne kopcam.


[Ovu poruku je menjao gilopile dana 24.06.2022. u 04:13 GMT+1]
[ ademare @ 24.06.2022. 10:06 ] @
Tako je Gile majstore !

Ja sam to hteo da mu predlozim odavno , da podmetne nesto , da mu kesa ne " visi " .

Al me smeo , vrteci praznu pricu u krug .


Nadam se da ce sada da ukapira da je to trivijalnost da ne " visi" kesa u metalnoj kanti .
[ bakara @ 24.06.2022. 16:13 ] @
Citat:
scoolptor:
Citat:
Ali kao sto vec rekoh taj usisivac ima istu funkciju i bez kese, on sluzi za usisvanje suta i slicnog grubog smeca koje i ne moze u kesu.


Lepo pise u uputstvu da ne sme da se koristi usisivac bez kese, IIRC.

ja ne vidim gde to pise?


Cemu onda sluzi posuda?
kako usisava vodu, kako usisava krupan otpad?

Ja usisavam eksercice i srafove...

da podsetim da je to usivac za radionicu, rad i gruba usisavanja, a to sve ne moze u kesu.
[ bakara @ 25.06.2022. 10:07 ] @
Upravo sam kupio 12 kesa od 20l za 999 dinara, ima kesa koliko hocete.
[ scoolptor @ 25.06.2022. 10:25 ] @
Citat:
bakara:
Citat:
scoolptor:
Citat:
Ali kao sto vec rekoh taj usisivac ima istu funkciju i bez kese, on sluzi za usisvanje suta i slicnog grubog smeca koje i ne moze u kesu.


Lepo pise u uputstvu da ne sme da se koristi usisivac bez kese, IIRC.

ja ne vidim gde to pise?


Cemu onda sluzi posuda?
kako usisava vodu, kako usisava krupan otpad?

Ja usisavam eksercice i srafove...

da podsetim da je to usivac za radionicu, rad i gruba usisavanja, a to sve ne moze u kesu.



U pravu si. Sad pogledah uputstvo. Preporuceno je.

Citat:
To avoid the fluted filter becoming clogged, we recommend the additional use of the brown paper filter bag.


Zato i rekoh If I Recall Correctly.

Ne sme bez filtera.
[ gilopile @ 25.06.2022. 10:39 ] @
Ademare, pa to ti kazem.
Ono jeste to vrlo nekorektno sa Lidlove strane da prodaje usisivac i bar dve, tri godine da ne moze da obezbedi te kese za taj model.
Ali, brate, ako vec nema, prilagodi se drugim kesama, a to su te manje zapremine, al bar identicne sto se kompatibilnosti tice, sem velicine, naravno.
Sta je tu je. I 20 litarska je dovoljna da usisavas do mile volje.

Nabudzi se i ona koja ne odgovara uz malo lepka i parce kartona, a ne ta koja pase savrseno, sem zapremine.
Za 5 min se to dovede u operativno stanje, a ovde vec 6. strana polemisanja oko banalnosti. :D

Razumem ja coveka da hoce da to sve bude po PS-u, ali...
[ scoolptor @ 25.06.2022. 10:51 ] @
Citat:
Ono jeste to vrlo nekorektno sa Lidlove strane, da prodaje usisivac i bar dve, tri godine da ne moze da obezbedi te kese za taj model.

Ma moze, bile kese poslednje nedelje februara:

A obicno budu dvaput godisnje.
Znaci za dva meseca, najvise tri, evo opet kesa.
[ ademare @ 25.06.2022. 11:02 ] @
Citat:
bakara:
Upravo sam kupio 12 kesa od 20l za 999 dinara, ima kesa koliko hocete.



Kako sad to ??

Eno @ Bordzija Kuka i Vristi na 2 stranice , da su u Lidlu hteli da mu uvale 5 Papirnatih za taj novac ??

Kad mu je receno da je to Nemoguce , nastavio da kukumavci ?
[ ademare @ 25.06.2022. 11:13 ] @
@ scoolptor


Odlicna fotografija !

Lepo se vidi da sam Lidl Preporucuje Kombinovanje !!


Znaci za usisivac od 25 L , preporucuju da se kupi kesa od 30 L !!


Mada bi se i tada javio " neko " i rekao da je kesa Prevelika za kantu
[ gilopile @ 25.06.2022. 11:16 ] @
Kupi kese od 20L i uzme macolu i izudara kantu na tu zapreminu i cao :D

Ma moze tu svaka kesa bez problema koja ima ista usta da se natakne.
Ne znam sta je problem.
Ako je i dalje sumnjicav, neka stavi dole, kao sto napisah, neku resetku da mu kesa stoji na nju i eto, pretvorio ga je u 20L za 5 min i onda ce biti po PS-u.
[ bakara @ 25.06.2022. 12:38 ] @
Citat:
scoolptor:
Zato i rekoh If I Recall Correctly.

Ne sme bez filtera.

Bez filtera bi bilo glupo, sva prasina bi isla pravo u motor i stetila motoru.


Citat:
ademare:
Citat:
bakara:
Upravo sam kupio 12 kesa od 20l za 999 dinara, ima kesa koliko hocete.



Kako sad to ??

Eno @ Bordzija Kuka i Vristi na 2 stranice , da su u Lidlu hteli da mu uvale 5 Papirnatih za taj novac ??

Kad mu je receno da je to Nemoguce , nastavio da kukumavci ?

Ovo su sada neke druge kese koje nisu bile tada kada sam kupio usisivac, tada su prodavali 5 kesa za 999din

Sada se nudi 2 vrste kesa, neke fine bele 4 komada za 999din
i ove klasicne paprirne kao sto se dobijaju uz usisivac samo sada u paketu od 12komada za 999din.
[ ademare @ 25.06.2022. 14:59 ] @
U katalogu su bile te 12 komada 999 din .

Takodje bile su te od Flisa 5 komada za iste pare .

E sad imaju oni robu koje i nema u katalogu, a takodje i obrnuto , ima u katalogu , a uopste i ne dodje u prodavnice, navodno " Logisticki " problemi.


Ja sam bio u Lidlu u ponedeljak , ali nisam gledao kese .


https://www.kudaukupovinu.rs/a...un-0906-15062022/i195948-slika

Link iz kataloga 09.06.2022.
[ bakara @ 25.06.2022. 17:12 ] @
to su te bele sto pise od flisa,
samo nema 5 komada kao sto pise nego 4 ( i na slici im je 4)

Ne znam koja bi bila prednost tih belih, verovatno bolje filtriraju.
Za ovu vrstu usisivaca meni potpuno nebitno.

Ocigledno imaju razlicite pakete kesa sve po istoj ceni.
[ ademare @ 25.06.2022. 18:19 ] @
Ima ih 4 na slici ali pise 5X

I ovih od hartije na slici ima 6 a pise 12X .
[ bakara @ 25.06.2022. 20:30 ] @
Provereno ih ima 4 u kutiji, tako i pise na samoj kutiji to na flajeru je greska

Ovih drugih ima 12, pakovano 2x6 kom u jednoj kutiji.

Prvo sam uzeo te bele pa kada sam skontao koliko ih ima zamenio za ove druge.
[ bordzija @ 27.06.2022. 06:20 ] @
Nisam cepidlaka ali oko kineskog usisivača kupljenog u nemačkom lidlu ne znam ništa niti želim da znam.

Trgovci uvoze krš i za sve im je kriv kupac. Aha imao si malu kesu. Aha usisavao si puno. Aha dirao si filter. Aha usisavao si 😂

Kod mene je sve po ps-u. Ne preterujem ali neke proste i glupe stvari tako koristim. Usisivač ima kesu, klima ima filter prašine. Tv se u vikendici isključuje iz struje zbog nevremena. Itd.

A da sam znao da kese imaju jednom godišnje nebi ga nikada kupio.
[ Java Beograd @ 27.06.2022. 08:19 ] @
Morao bi ovaj forum da se unapredi opcijom: ignorisanje teme
Forum "Svakodnevica" želim da pratim, i onda, hteo-ne hteo, izađu "nove poruke", a među njima i ova tema.



Jbt, evo punih šest stranica teme sa jednim te istim: "Gde i kako kupiti kese za Lidl usisivač. I "Da li usisivač može da se koristi i bez kesa"
[ bordzija @ 27.06.2022. 08:32 ] @
Ne vidim u čemu je problem, jedni tvrde da može bez kese, drugi da ne može, treći da može samo sa vodom. Sve smo to obradili na ovoj temi i nadam se da će ljudima u budućnosti opisati čari kupovine nn alata ili aparata preko lidla.

A ti se žališ jer te to ne zanima. Da ponovim ako se kese pojavljuju jednom godišnje u prodaji ja bih takav usisivač preskočio. Da sam imao negde da pročitam a nisam.
[ ademare @ 27.06.2022. 09:32 ] @
Sav alat i ostali aparati za kucu itd. Su ili 1. godisnje ili sad i Vise Nikad !!


Naravno imaju na primer mikser svakih mesec dana ali to nije onaj isti od pre mesec dana .


Ovo ako se pojavi jos jednom budi srecan !


Mada treba pratiti , kese idu kada ima usisivaca .

Eto objavljena je slika iz Februara , dosao usisivac 25 L , ali uz njega stigle kese 30 L .

Ocigledno nisu imali bas 25 L pa poslali sta se naslo u magacinima .
[ bordzija @ 27.06.2022. 12:38 ] @
Pa da ali ja bih da kupim te kese od 30 litara i da završim priču. Čekam tri meseca sačekaću još 3 meseca. Na kraju će i garancija da mi istekne dok čekam.

Idem počesto u lidl ali nalazim samo kese od 20 litara nema ni traga ovim kesama od 30.

I zašto još pišem pa da neko od drugara ko vidi u lidlu nekim čudom ove kese javi napiše. Za neki dan putujem i neću biti tu ali mogu ženu da cimam da ode i kupi te kese.
[ scoolptor @ 14.07.2022. 11:16 ] @
Gde ima da se kupe oni filteri za usisavanje vodom?
Ili ih nisam dobio sa usisivacem, ili sam ih bacio.
[ bordzija @ 18.07.2022. 20:11 ] @
Imaš na kp ljudi prave te kese ima dve varijante kao čarapa i kao sunđer tvrdi.
[ bordzija @ 18.07.2022. 20:12 ] @
Ja kese nigde nisam našao sad prodaju neki model koji ima kesu 19 litara.
[ bakara @ 19.07.2022. 14:20 ] @
Citat:
scoolptor: Gde ima da se kupe oni filteri za usisavanje vodom?
Ili ih nisam dobio sa usisivacem, ili sam ih bacio.


verovatno si ga bacio.
Karcher filter je kompatibilan ako volis original kao Bordzija ima da se kupi gde god hoces.

Ako hoces zamenski ima na aliexpresu gomila.

Citat:
bordzija: Imaš na kp ljudi prave te kese ima dve varijante kao čarapa i kao sunđer tvrdi.

ne moze "carapa" za usisavanje vode, treba mu sundjerasti filter za vodu.

Nisam znao da to prave u domacoj radinosti.

ja bih ipak pre kupio kineski zamenski nego domacu radinost.
[ bordzija @ 23.07.2022. 15:49 ] @
Nisam ja baš za original ali ove zamenske kese su očigledno katastrofa i ne rade bacio sam 650 din

Da mi je neko rekao da je ovoliko teško nabaviti kese za parkside usisivač nebi ga nikada kupio!
[ bakara @ 23.07.2022. 16:18 ] @
Nije tesko nego ti neces da kupis originalne karcher kese koje kostaju oko 4000din za tu velicinu, pa si kupio malu privredu platnenu kesu.


Ponavljam vec ko zna koji put...
-koristi vodeni filter sa vodom za mokro usisavanje
-koristi platneni filter bez kese
-koristi manju papirnu kesu koja ima da se kupi

[ bordzija @ 23.07.2022. 19:22 ] @
Šta će mi te kese kada imam parkside usisivač?!?? Mogu i miele kese da kupujem ali neću iz razumljivih razloga.

Evo već pola godine čekam da se pojave u lidlu kese za ovaj usisivač i ništa. Kupio sam zamenske i to one skuplje (650 din 2 kom) u sarajevskoj ulici pored tehnomanije i te kese ne mogu za ovaj usisivač ili su felerične. U toj radnji smo kupovali 40 godina kese za usisivače i nikada nikakvih problema. Vrlo je moguće da su i ti parkside usisivači felerični!
[ bakara @ 24.07.2022. 11:27 ] @
Mozes i da cekas...
mozda se nekad i pojave bas takve kakve ti ocekujes.