[ Somi04 @ 22.04.2022. 12:56 ] @
Pozdrav svima!!! Nakon duzeg vremena odlucio sam ponovo da vidim sta mogu da uradim sa ovim video rekorderom. U pitanju je model Goldstar GHV-1245W, postavljao sam i pre teme za njega. I dalje sve radi dobro mehanika, elektronika i to. Medjutim i dalje ima taj tracking problem. Trazio sam na internetu sta bi to moglo biti i nasao sam jedan video na Youtube-u. Covek popravlja Zenith video rekorder, ne mogu se tacno setiti modela. Uglavnom na pocetku klipa pokazuje problem, a to je da je bubanj cesao u nesto. Na pocetku se teze okretao a kasnije je isao normalno i slika mu se pojavila, tu sam video isti problem koji ja imam. Covek je rekao da je u pitanju rotacioni transformator u bubnju (rotary trasnformer). Kada je rastavio bubanj neki namotaji su se odlepili i cesali jedno u drugo. Zamenio je ceo bubanj i sve mu je radilo kako treba, bez ikakvih problema. Proverio sam na mom video rekorderu da li i ja imam takav problem, i ispostavilo se da jeste. Na donjem delu bubnja su se otkacila oba namotaja, a na gornjem delu samo jedan. Postavicu kasnije i sliku da mozete da vidite. Zalepio sam namotaje univerzalnim lepkom, medjutim slucajno sam otkinuo jedan od namotaja na donjem delu bubnja tako da to ne moze da se popravi (mozda). Narucio sam drugi video, zbog bubnja i zbog jos nekih rezervnih delova za ne daj boze. I sad imam pitanje, da li je neko imao iskustva u popravci tih rotacionih transformatora na video rekorderima, i koji je lepak najbolje koristiti i da li se koriscenjem super lepka mogu ostetiti namotaji.