[ 3plex @ 26.04.2022. 12:46 ] @
Pozdrav, pokuĊĦavam podesiti IPPS ispis na HP M404dn ali nemam nekog velikog iskustva sa tim pa mi ne uspjeva.IPP ispis mogu podesiti i on mi radi, zbog toga pretpostavljam da je neki problem u certifikatu kod IPPS ispisa jer je isti potreban za komunikaciju kod takve vrste ispisa.Imam sljedece opcije na web interfejsu printera sto se tice certifikata:

1.Create a New Self-Signed Certificate
Create a new self-signed certificate.
(Caution: This operation will overwrite the currently installed certificate with a new self-signed certificate.)

Ovo sam probao odraditi, kreirao cert., izvez'o, instalirao na racunar ali kad probam dodati printer preko putanje https://hostnameprintera:443/printer dobijem onu standardnu gresku Windows could not connect to the printer, make sure printer is turned on itd...takodjer sam probao neke druge putanje koje sam nasao googlajuci ali svaki put isto, ima li kakva oficijalna putanja koju HP predlaze, dokumentacija im je poprilicno oskudna i ja nisam pronasao skoro nista u vezi ovoga.Common name certifikata mi je isti kao hostname printera da naglasim, posto se te dvije stavke moraju podudarati ali i pored toga ne mogu se povezati.

2.Create a Certificate Request
Create the certificate request that is given to a Certificate Authority (CA). The certificate request will be used to generate a certificate for you.

I ovo sam kreirao ali koliko sam skontao sad bi to trebao proslijediti negdje dalje da mi kreiraju certifikat ali kako mogu vidjeti to se naplacuje pa sam trenutno od toga odustao, jel moguce da moram ovo odraditi i sa tim certifikatom pokusati?Ali nema mi smisla da moram jer kod drugih printera radi sa self signed certifikatom.Na Kyoceri i jednom starijem HP modelu sam uspio podesiti IPPS ispis sa self signed certifikatom koji sam skinuo sa printera, isti postupak je bio kao i kod ovog modela M404.


Iskljucivao sam Firewall, antivirus, svaki put ista greska, pokusavao sam certifikat instalirati na razlicita mjesta ali nije pomoglo, naravno IPPS opcija na samom printeru je ukljucena.Takodjer sam pretrazio forum prije otvaranja nove teme te nisam nasao nista na ovu temu.Ako neko ima ideju nek slobodno predlozi, ja sam sve ideje potrosio :D Hvala unaprijed.