[ B3R1 @ 20.05.2022. 13:45 ] @
Februar 2022 - Bil Gejts: "Imaćemo novu pandemiju. Sledećeg puta biće u pitanju novi patogen"

Maj 2022 - Zaraza se širi: Majmunske boginje stigle u Australiju i još 3 evropske zemlje

Znaci, Bili je opet nesto smuckao u svojoj garazi. I izgleda da mu je poslo za rukom.

Pre samo nekoliko dana rekli su kako je to kod vecine ljudi blaga bolest, inace se mozes navodno zaraziti samo od majmuna ... a zaraze s coveka na coveka su retke. Ali evo, vec danas epidemiolozi pocinju da sumnjaju da je virus naglo postao "nesto virulentniji":

https://twitter.com/MarionKoopmans/status/1527155018402516992

Sve mi je teze da ne verujem u teorije zavera ...
[ optimizator @ 20.05.2022. 14:16 ] @
E pa nemojte tako,... samo u tri evropske zemlje, evo ruski mediji kažu da se u svim najbogatijim u Evropi već pojavila. Što bi rekli u grupi 7.


[ B3R1 @ 20.05.2022. 15:06 ] @
U Belgiji vec dvoje, a pojavio se i slucaj u Nemackoj ... Inace, upravo sam nasao jos jedan clanak:

https://www.b92.net/zdravlje/v...5&dd=19&nav_id=2157167

Komentari su vrh! Ne mogu da prestanem da se smejem ...
[ optimizator @ 20.05.2022. 15:28 ] @
Mrzi me da čitam tekst i komentare sa tvog linka na b92, ali je i naslov za podsećanje na stari vic iz ranih devedesetih, gde su tako aludirali na sidu,..gde je bilo pitanje, ako se sida prenosi tako kako se prenosi, kako je onda prešla sa majmuna na čoveka.
[ ademare @ 20.05.2022. 16:11 ] @
Ja sam citao da postoje 2 varijante .

Jedna opasnija , druga blaza .

Kod jedne je smrtnost 10 % , kod blaze 1 % .
[ TheSpiridon @ 20.05.2022. 16:54 ] @
Koji su simptomi? Mene nešto boli želudac tri dana već.
[ B3R1 @ 20.05.2022. 18:55 ] @
Slicno kao variola, ali mnogo lakse. Imas i na nasim portalima. Za sada nista alarmantno.

Meni jedino upada u oci cinjenica da se sve rasirilo istovremeno u nekoliko zemalja, pri cemu ima ljudi koji godinama nisu mrdnuli iz svog grada. Niti je bilo ko od zarazenih posetio to mesto.

Ovde nesto smrdi ...
[ TheSpiridon @ 21.05.2022. 08:02 ] @
To samo dokazuje da se virus širi jako brzo atmosferom, ne treba nikakav kontakt i ništa ne može da spreči širenje. Te izolacije, maske i ostale gluposti su zaista gluposti.
[ B3R1 @ 22.05.2022. 09:44 ] @
https://docs.google.com/spread...bAgJTn5ZKQMRFWeAeaiXFpBY3gbHE/

"Cases by Country" - lici na Evroviziju, ali onu staru, od pre 50 godina, gde su ucestvovale samo zapadne zemlje (+ Jugoslavija). Za sada vode Spanci ... :-)
[ Turmen @ 23.05.2022. 09:28 ] @
Čekamo da dobri i vazda prepošteni filantrop čika Bil smućka vakcine.
[ ademare @ 23.05.2022. 11:54 ] @
Nece za ovo biti novih vakcina .

SZO tvrdi da postojece vakcine protiv Velikih boginja su efikasne 85 % protiv ovih majmunskih !


Jedino sto se to kod nas davalo 1972.

Pa tesko da jos deluje ko je primio .


Mada je stvarno sumnjivo da su za sada zarazeni samo muskarci ? I to mladji 20-40 godina .

Iako je zvanicna tvrdnja da ovo nije Gej bolest , za sada svi oboleli jesu Gej . Naravno ima i onih koji su deklarisano Biseksualci , ali nisu zarazili nijednu zenu do sada .

Njih sada Gejove ne deklarisu tako nego MSM - Muskarci koji imaju Sex sa Muskarcima .

Tako da 100 % zarazenih su MSM .
[ Riblja corba @ 23.05.2022. 14:15 ] @
Citat:
Turmen:
Čekamo da dobri i vazda prepošteni filantrop čika Bil smućka vakcine.

Upgrade to 22H1 ? XD
[ jovajovic100 @ 24.05.2022. 20:38 ] @
Svi smo u opasnosti , jer mozes da ne budes ljubitelj guze ,
nista ti to ne vredi jer nas redovno trte majmuni na vlasti .
[ Nemanja @ 01.06.2022. 13:02 ] @
Iz iste kuhinje ...
[ B3R1 @ 01.06.2022. 14:07 ] @
Dokument iz marta 2021, kada su Ameri i Nemci u Minhenu napravili simulaciju nekog fiktivnog bioteroristickog napada u fiktivnoj zemlji Briniji:

https://www.nti.org/wp-content...11/NTI_Paper_BIO-TTX_Final.pdf

Na str. 10 pominje se vezbovni scenario - epidemija virusa majmunskih boginja u "Briniji", koja pocinje u maju 2022.

Ali to je sve slucajnost, zar ne?
[ Java Beograd @ 01.06.2022. 14:50 ] @
Sve su to gluposti koje prenaduvavaju mas mediji, kojima trebaju bombastični naslovi i senzacije.
A prosta masa se loži, zato što je i njima dosadno.

Jer:

- virus je odavno poznat, ničeg tu nema novog.
- broj zaraženih je toliko mali, u svetskim razmerama a i urazmerama pojedinačnih ancija, da je prosto smešno govoriti o epidemiji.

Nego, eto, nema više naslova o "misterioznom hepatitisu koji pogađa decu", a jbg, o nečemu se mora pisati.



Ja ovim putem pozivam Staniju, da napravi nekoliko skandala, a pozivam i Cecu da koliko-toliko ispljuje Karleušu, da bi tabloidi imali o čemu da pišu.
Biće lakše i njima i nama.
[ Nemanja @ 01.06.2022. 15:12 ] @
Da li treba pisati ili ne, svaka pandemija pocne sa jednim slucajem. A ko se opece o mleko, duva i u jogurt. Mada, naravno, mediji sluze za to da prave senzacije, kada ih realno i nema.
[ Java Beograd @ 02.06.2022. 06:28 ] @
Citat:
Nemanja:... svaka pandemija pocne sa jednim slucajem ...

Verujem da trenutno na planeti ima bar sto miliona bolesnika, najrazličitijih, poznatih i nepoznatih virusnih, zaraznih bolesti.

Šta nam to govori? Da će biti sto miliona pandemija?
[ Nemanja @ 02.06.2022. 12:25 ] @
Kako su stigle velike boginje u ex-Yu? Sa jednim slucajem. Dosta je bio jedan slucaj da izazove epidemiju najsmrtonosnijim virusom. Ostali nisu morali ni da se pojavljuju. Svi su to zaboravili, misle da je Covid najveca pandemija u istoriji covecanstva jer nisu mogli 6 meseci u kafanu.
Naravno, ne treba o tome stalno razmisljati, jer to je isto kao da se bojis izaci na ulicu. Ali treba da ima ljudi koji su placeni da o tome razmisljaju.
[ djoka_l @ 02.06.2022. 13:41 ] @
Citat:
Java Beograd:
- virus je odavno poznat, ničeg tu nema novog.
- broj zaraženih je toliko mali, u svetskim razmerama a i urazmerama pojedinačnih ancija, da je prosto smešno govoriti o epidemiji.


Da bi se nesto nazvalo epidemija, nije mnogo bitno koliki je broj slucajeva, koliko je bitno da se slucajevi pojavljuju u regionima gde to nije uobicajeno. U tom smislu, ti si potpuno nekompetentan da odredis sta je epidemija, a sta ne.

Ako te interesuje rasprostranjenost zaraznih bolesti, ako se izuzme malarija od koje godisnje oboli oko 250 miliona, sve ostale bolesti su znatno manje rasprostranjene.
https://ourworldindata.org/gra...f-cases-of-infectious-diseases
[ BrutalCoin @ 02.06.2022. 14:20 ] @
Citat:
Nemanja

Kako su stigle velike boginje u ex-Yu?

Baš me čudi da nije otvorena tema.
Navršilo se tačno 50 godina od epidemije variola vere u SFRJ.

Valjda će se neko setiti na 100-godišnjicu.


[ Java Beograd @ 02.06.2022. 14:55 ] @
Citat:
djoka_l: Da bi se nesto nazvalo epidemija, nije mnogo bitno koliki je broj slucajeva...

Hm ... Jeste, ne znam definiciju pojma "epidemija".

Tj. nisam znao, ali sam, evo upravo sada izguglao.


https://www.google.com/search?q=what+is+epidemic

Mislim da je ključni (engleski) termin: "large number of hosts"

https://www.merriam-webster.com/dictionary/epidemic

Sve u svemu, teško da će neko da proglasi epidemiju sa dva bolesnika.
[ B3R1 @ 02.06.2022. 16:15 ] @
Citat:
Nemanja:
Kako su stigle velike boginje u ex-Yu?




Hvala dobrim ljudima koji su postavili CEO FILM na YouTube, da mladji gledaoci mogu da vide sta je film. :-)

[ djoka_l @ 02.06.2022. 18:24 ] @
Citat:
Java Beograd:
Citat:
djoka_l: Da bi se nesto nazvalo epidemija, nije mnogo bitno koliki je broj slucajeva...

Hm ... Jeste, ne znam definiciju pojma "epidemija".

Tj. nisam znao, ali sam, evo upravo sada izguglao.


https://www.google.com/search?q=what+is+epidemic

Mislim da je ključni (engleski) termin: "large number of hosts"

https://www.merriam-webster.com/dictionary/epidemic

Sve u svemu, teško da će neko da proglasi epidemiju sa dva bolesnika.


1972. je u Jugoslaviji bili ukupno 135 slucajeva velikih boginja.
Trenutno je u svetu oko 200 slucajeva majmunskih boginja (rasporedjeno u 20 zemalja). Jesta da nije isto, mada je virus iz iste porodice, ali su (opet) propustili da tebe pitaju da li je epidemija, ili ne.
Uz napomenu, da poslednjih 20 godina nije bilo ni jednog slucaja, a sada ih ima 200, rekao bih da je to mnooogo vise.

Citat:
The word ``epidemic'' is an emotionally charged term. It means different things to different people, and professionals using the term may have an intended meaning quite different from the public's perception of the word. It may also imply different things when translated into other languages. We believe there is a need to define a more understandable official lexicon for ``epidemics,'' particularly when attempting to communicate risk to the population. While recognizing that epidemiologists will continue to use the words ``outbreak'' and ``epidemic'' interchangeably, for risk communication the term ``outbreak'' should be used according to its standard general dictionary definition as being a more limited type of epidemic.
Furthermore, descriptive words should be used to better define the epidemic. The nature of the spread, number of cases, case-fatality, and area affected should be included. Thus, the disease should be described as contagious or non-contagious, with mild, moderate or severe clinical manifestations. The size of the epidemic could be described as small, medium or large, depending on the percentage of the population affected. Finally, the distribution of the epidemic should be classified as widespread or localized. As an example, the West Nile fever epidemic in Israel in 2000 could be described as a mediumsized, relatively widespread epidemic of a non-contagious disease with generally mild to moderate clinical manifestations and a significant death rate only in very elderly people. While this approach will require us to expand our terminology in order to be more specific, it should make risk communication much more effective.
[ ademare @ 02.06.2022. 20:10 ] @
Mediji juce pominju 550 slucajeva u 30 drzava .

https://rs.n1info.com/zdravlje...injama-prolazila-ispod-radara/


Szo to objasnjava da slucajevi nisu prepoznati ranije , mada Debili koji komentarisu se uhvatili radara iz naslova



[ Java Beograd @ 03.06.2022. 07:59 ] @
Citat:
djoka_l: U tom smislu, ti si potpuno nekompetentan da odredis sta je epidemija, a sta ne.
Citat:
djoka_l:... ali su (opet) propustili da tebe pitaju da li je epidemija, ili ne.


Ne kapiram šta si zapeo sa ovim "da mene pitaju", "da sam ja nekompetentan" ... Da li sam negde potencirao da sam kompetentan?

Štaviše, u pomirljivom tonu sam i napisao da ne znam šta je epidemija:
Citat:
Java Beograd:Hm ... Jeste, ne znam definiciju pojma "epidemija".
Tj. nisam znao, ali sam, evo upravo sada izguglao.
i još sam dodao da sam upravo izguglao. I prokomentarisao sam neke definicije pojma, koje sam našao.

Dakle, da li sam negde potencirao da sam kompetentan?

[ B3R1 @ 03.06.2022. 12:58 ] @
Citat:
ademare:
Mediji juce pominju 550 slucajeva u 30 drzava .

https://rs.n1info.com/zdravlje...injama-prolazila-ispod-radara/

Szo to objasnjava da slucajevi nisu prepoznati ranije , mada Debili koji komentarisu se uhvatili radara iz naslova ;)

Nisu to debili, to je humor u pokusaju i to na nivou dece u vrticu ...

Inace, situacija je jos uvek daleko od alarmantne, jer koliko sam shvatio najduzi lanac zaraze je trenutno 9, sto znaci da se za svakoga tacno zna gde je to fasovao i od koga. Postace alarmantno onda kada to pocnu da fasuju ljudi za koje ne moze da se utvrdi poreklo zaraze. Za sada nema takvih, niti je u izgledu da se tako nesto dogodi, jer se ovo mnogo teze fasuje od korone.
[ BrutalCoin @ 24.07.2022. 12:50 ] @
Ono što nisu mogli sankcijama Amerikanci će pokušati majmunskim boginjama.
Tzv. Generalni direktor tzv. SZO Tedros Gebreisus proglasila je danas globalnu opasnost zbog novog oblika korona virusa koji nastavlja da se širi van Kine.
Citat:
„Proglašavam epidemiju vanrednom situacijom za javno zdravlje na globalnom nivou“, rekao je direktor SZO Tedros Adhanom Gebrejesus na konferenciji za novinare u Ženevi.

„Glavni razlog za ovo proglašenje nije zbog onoga što se dešava u Kini nego zbog onoga što se dešava u drugim zemljama“, dodao je on, prenosi Bi-Bi-Si (BBC).

Eto, nije zbog Kine.

Zabrinuti su da bi epidemija mogla da se proširi na zemlje sa slabijim zdravstvenim sistemima.
Hahah, "zabrinuti su" za zemlje sa slabijim zdravstvenim sistemima, i opet hahah.

Umiru samo Kinezi:
Citat:
Za sada je od ovog virusa umrlo 170 ljudi u Kini.

SZO navodi da je zabeleženo 98 obolelih u 18 zemalja van Kine ali da nije bilo umrlih.

Zar je Kina sa "slabijim zdravstvenim sistemom"? A, da, ahahah.

Ko hoće nek pročita ostavio sam link. Ja imam pametnija posla pa sam odustao.

Zna li se koliki će biti broj doza vakcine?


Da se kladimo da će strani plaćenici iz US i Britanije moći da putuju bez ograničenja.
U isto vreme ljudi neće moći da mrdnu dalje od samoposluge.