[ Jorgovan88 @ 30.05.2022. 20:43 ] @
Imam onu najobicniju kinesku PTZ kameru za video nadzor. Kamera lepo radi medjutim kupio sam prvo jednu kingston karticu od 64gb

Nakon par dana mije pisalo da nema kartice u kameri. Izvadio sam je i kartica je bila potpuno neupotrebljiva ne moze da se formatira niti moze da joj se pristupi...

Onda sam kupio neku MicroDrive 64GB i ubacio je... Radila je oko 7 dana i onda opet isto

Ne moze da joj se pristupi ne moze da se formatira moze samo da se baci...

Sad ne znam da li da kupim trecu karticu ili sta da radim? Ne znam zasto se ovo desava da li neko ima neki predlog

Slika kamere
https://imgur.com/v6Q5nRX
[ Doktor Hlad @ 31.05.2022. 15:40 ] @
Citat:
Jorgovan88:kinesku


Citat:
Ne znam zasto se ovo desava
[ Jorgovan88 @ 31.05.2022. 15:44 ] @
Pa da ali dosta sam ih montirao i svima rade kako treba a to sto su kineske nisam rekao kao da je to nesto lose - i iPhone je iz kine...

Moguce da dolazi do toga da kamera previse upisuje u karticu. Citao sam i o tome da neke kartice i nemaju tu velicinu koja se prikazuje da je ima... Tipa ona prikaze da ima 64GB a zapravo ima 60-70%
[ ademare @ 31.05.2022. 15:56 ] @
Ako si kupio karticu u prodavnici sa racunom - Kriva je kamera .


Ako si kupio karticu na oglas od nekih svercera , onda verovatno si kupio fejk karticu .
[ Miroslav Cvejić @ 31.05.2022. 16:13 ] @
XC ili HC kartice?
Šta tačno kamera podržava?

[ calexx @ 31.05.2022. 16:37 ] @
Čak i kartice kupljene u radnji ne moraju da budu pouzdane, lako ispuste beli dim. Ja sam pre godinu i kusur kupio neke jeftine Kingston fleške u radnji i dve su otkazale, jedna je bila kod drugara, koristio je da nosi filmove u vikendicu a druga kod mene. Ne znam šta je on radio, ja sam nešto kopirao i formatirao ... sada obe ne daju nikakve znake života, ne vide se ni na koji način niti ijedan program može da ih opravi a sve sam probao.
Kad se setim, nosim ih na reklamaciju ali je to važan pokazatelj da se kartice i fleške nikako ne koriste kao mesto za čuvanje, samo kao nekada flopi, iskopiraš, odneseš negde, tamo iskopiraš pa posle nebitno šta će da bude sa tim.

Kartice i fleške naručene iz Kine su posebna priča, oni lako prevare sistem i upišu pogrešne parametre pa sam ja pazario jednu flešku od 2TB za par dolara. Prodavac je pošteno napisao da su one realno oko 32GB a on je čačnuo pa sada pokazuju 2TB. Pošteno, ja sam uzeo štosa radi ali je to znak da nije nemoguće da je kartica od 1GB podešena da pokaže 64GB i slično.

Sve u svemu, zameni kartice ako su u garanciji pa nastavi, možda da prvo probaš kući da li radi očekivano a posle na uništavanje kamerom.

Kako se ponašaju kartice drugih kapaciteta, čisto da se vidi da joj ta nije preveliki?
[ bakara @ 31.05.2022. 16:47 ] @
Meni se cini da su njemu i "kingston" kartice kineske iz istog izvora kao i kamera.

To sto se ajfon pravi u kini nema nikakve veze sa tvojom kamerom.
[ Jorgovan88 @ 31.05.2022. 17:26 ] @
Kupio sam cloud storage i kraj. To sam trebao odmah i da uradim

EDIT

Evo ih 2 kartice koje su mi crkle

https://prnt.sc/FVBWA91sjpsV

Mislim njihovi modeli. Bukvalno im nema pomoci sve sam probao

[Ovu poruku je menjao Jorgovan88 dana 31.05.2022. u 21:09 GMT+1]
[ blaki @ 05.06.2022. 13:16 ] @
Citat:
Jorgovan88: Kupio sam cloud storage i kraj. To sam trebao odmah i da uradim

EDIT

Evo ih 2 kartice koje su mi crkle

https://prnt.sc/FVBWA91sjpsV

Mislim njihovi modeli. Bukvalno im nema pomoci sve sam probao

[Ovu poruku je menjao Jorgovan88 dana 31.05.2022. u 21:09 GMT+1]


Ne znam da li ću ti pomoći odgovorom ali da li si probao iste formatirati pod Linuxom? Ako je EXT2, EXT3 ili EXT4 ili neki drugi fajl sistem koji koristi Linux onda je to pod Windowsom "nevidljivo".

E, sad, iz iskustva znam da sam na jedan fleš instalisao TAILS Linux - kako je taj OS formatirao flešku prilikom instalacije nemam pojma, uglavnom kada istu ubacim u računar bilo pod Windowsom, bilo pod Linuxom, NIŠTA se ne događa, rekao bi čovek fleška MRTVA, međutim sa nje se, kada restartujem računar, a ostavio sam je ubačenu, bez problema diže pomenuti TAILS OS i radi k`o zmaj. Da budem iskren za sada mi to sve odgovara ali kada budem želio da fleš iskoristim za nešto drugo verovatno ću imati muke kako to "čudo" formatirati ponovo.

Pozdrav,

blaki

PS. Sad vidim u prvoj tvojoj poruci da ti je kartica na samoj kameri "crkla" tako da moj odgovor možeš ignorisati, nisam ti pomogao. Sorry.


[Ovu poruku je menjao blaki dana 05.06.2022. u 14:27 GMT+1]
[ Jorgovan88 @ 05.06.2022. 20:28 ] @
Citat:
Ne znam da li ću ti pomoći odgovorom ali da li si probao iste formatirati pod Linuxom? Ako je EXT2, EXT3 ili EXT4 ili neki drugi fajl sistem koji koristi Linux onda je to pod Windowsom "nevidljivo".


Ja sam ubacivao kartice u kameru i svaki put sam izabrao opciju da kamera sama formatira karticu..
https://prnt.sc/4IlXn38X-38j
Evo ovde primer

Probacu sa tim tvojim hvala na pomoci
[ mrkabrka @ 06.06.2022. 19:29 ] @
E pa to upravo i uništava flešku -- formatiranje ., zašto kad lepo može - delete .....
[ blaki @ 07.06.2022. 08:57 ] @
Citat:
Jorgovan88:
Citat:
Ne znam da li ću ti pomoći odgovorom ali da li si probao iste formatirati pod Linuxom? Ako je EXT2, EXT3 ili EXT4 ili neki drugi fajl sistem koji koristi Linux onda je to pod Windowsom "nevidljivo".


Ja sam ubacivao kartice u kameru i svaki put sam izabrao opciju da kamera sama formatira karticu..
https://prnt.sc/4IlXn38X-38j
Evo ovde primer

Probacu sa tim tvojim hvala na pomoci


Ček,ček. U prvoj poruci si lepo napisao da ne možeš uopšte "pristupiti" toj kartici? Ti si formatirao karticu kada je to moglo? Sada kada je, kako kažeš "crkla" onda nemaš opciju da uopšte dođeš u situaciju da ti dozvoli i pokušaj formatiranja, bar bi tako trebalo da bude?

A nikada nisi pokušao da je ubaciš u računar i pokušaš formatiranje na samom računaru?
[ Jorgovan88 @ 09.06.2022. 00:11 ] @
Nisam uspeo nista ni na kompu ni u kameri ni u laptopu....

Cak imam i hirens boot CD sa brdom nekih alata za hardiskove particije itd... Nista nisam uspeo mogu samo da se bace i kraj
[ calexx @ 09.06.2022. 10:48 ] @
Fleške ili memorijske kartice su totalno nepouzdane i sasvim je normalno da otkažu. Ja nikako da odnesem dve fleške koje su prestale da rade i nisam našao način da ih opravim, jedna se još i vidi ali kaže da je read only a druga se prijavi kao onaj čip ili šta beše i nema ni traga. Imam račune i garantne listove, kupio sam gomilu pre par godina i sve je u istoj kesi, kako koju otvorim, vratim pakovanje u kesu gde su i računi i ostalo.

Ne isplati se maltretiranje oko fleške koja košta kao pljeska i pivo.
[ Jorgovan88 @ 12.09.2022. 23:39 ] @
Pozdrav. Evo ja da se opet javim. 3 meseca sam koristio cloud servis 15$ - 5$ mesecno nije strasno. I nakon 3 meseca sam stavio novu memorijsku karticu i resetovao kameru namestio da snima samo na pokret... Znaci ne sve vreme nego samo kad neko prodje ona snimi... Mislio sam tako ce biti manji broj upisa na karticu pa ce logicno kartica da radi duze - mnogo duze...

... radila je tipa 2 nedelje i crkla kao i prethodne dve. Racunar je ne prepoznaje. Ne mogu da se formatiraju. Probao sam da je ubacim u telefon pa da je formatiram medjutim telefon potpuno zakuca...

Nasa najveca slabost lezi u odustajanju - probacu jos sa Sandiskom Class-a 10 128GB... Ako i ona crkne onda cu skinuti kameru i baciti je negde u garazu...Eto
[ sdurut @ 13.09.2022. 12:01 ] @
Meni su kartice na Raspberry Pi 3 crkavale na 20 do mesec dana. Imam punu činiju kartica. Neke crknu tako da možeš da čitaš sa njih ali ne možeš da upišeš ništa na karticu ili da je formatiraš. Neke postanu nečitljive. Menjao proizvođače, menjao prodavnice, razne kartice razni prodavci. Probao da menjam raspberry-je i ništa. Na kraju skontao sam da zbog lošeg napajanja tj velikog pada napaona Raspberry radi na 4.5V i napon kojim se napaja SD kartica od 3.3V je nestabilan. Previše tanak kabal od ispravljača do microUSB konektora, tako da se tu javljao pad napona. Od kad sam stavio kvalitetno napajanje ni jedna kartica više nije crkla. Rade godinama.

E sad i ta kineska kamera ima neki Linux. Možda ovo moje iskustvo nekom pomogne.

PS: Obično te kineske kamere imaju 12V ispravljač. Ali često jako lošeg kvaliteta i imaju loše filtriran napon na 12V. Probaj neki 12V 2A adapter od Telekomovih ADSL rutera ako možeš da nabaviš. Oni su dosta dobrog kvaliteta.

[Ovu poruku je menjao sdurut dana 13.09.2022. u 13:16 GMT+1]
[ bakara @ 13.09.2022. 14:33 ] @
Na kraju ispale skuplje kartice od cele te kamere
[ Jorgovan88 @ 27.12.2022. 17:59 ] @
Evo ja da se javim sa svojom kamerom... Kupio sam napajanje 12V 3.5A malo onako vece kvalitetnije izgleda kao punjac za laptop i kupio sam novu karticu i za sad radi kamera snima lepo sve je manje vise ok... sad videcemo javicu se ovde ako opet crkne...

Sad ako se desi opet da crkne kupicu novu memorijsku i onda cu da odvucem 220V do same kamere i kraj

[Ovu poruku je menjao Jorgovan88 dana 27.12.2022. u 19:09 GMT+1]
[ Onaj_od_pre @ 27.12.2022. 18:22 ] @
Kakve veze ima kartica sa napajanjem? Ako možeš kamerici da staviš statičku IP, možeš i da snimaš na neki drugi uređaj, ne moraš na karticu, snimaj na neki stari laptop ili slično. Nešto, što je stalno uključeno.
[ Jorgovan88 @ 17.01.2023. 00:25 ] @
Citat:
Kakve veze ima kartica sa napajanjem?

Najverovatnije se desi to da u sred snimanja kamera izgubi napajanje i onda crkne kartica