[ redondo72 @ 02.06.2022. 10:36 ] @
Pozdrav, izvršio sam migraciju sajta sa jedne url adrese na drugu, medjutim, sada imam problem sa učitavanjem slika i video fajlova.
Koristim na naslovnoj slider Revolution jer je u pitanju kupljena tema.
To mi se dešavalo i ranije posle update-a pluginova, medjutim, nije problem u pluginovima, proverio sam tako što sam ih isključivao.
Zatim sa instalirao plugin koji radi search and replace url-a, medjutim nisam rešio problem.
Posle toga sam preko SSH instalirao WP CLI na server i na svom raćunaru i preko Putty-a se ulogovao u terminal i zadao komandu wp search and replace. Prvo sam išao na dry run, gde mi je pronašao 13 171 replacement. Onda sam zadao komadu sa all tables i izvšene su sve promene. Medjutim, opet ne radi, Pojma više nemam šta da radim.
[ redondo72 @ 05.06.2022. 10:23 ] @
Može li se dobiti neki savet? Ako nisam dobro objasnio, izvinjavam se, odgovoriću na svako pitanje.
[ B3R1 @ 05.06.2022. 13:14 ] @
Troubleshooting pocinjes koristeci Inspect operaciju u Chrome-u. Tu ces verovatno videti u cemu je problem - tamo gde ne moze da se ucita slika pogledaj da li je link ispravan. Mozda i dalje ukazuje star isajt. Potom pogledaj da li su slike vidljive u Media Library, proveri permisije na wp-content/uploads, proveri da li su slike tu gde jesu. Pokusaj da otvoris sliku koja je problematicna i vidi sve njene atribute.

Ako imas backup baze originalnog sajta (nadam se da si to uradio pre ovog WP CLI), tada je bolje da krenes odatle i da uradis sve po propisu, korak po korak:

1. Migracija sajta - zvanicno uputstvo WP: https://wordpress.org/support/article/moving-wordpress/
2. Korekcija linkova u bazi - korak po korek (preporucena metoda): https://wpbeaches.com/updating...ase-after-moving-to-a-new-url/
3. Korekcija .htaccess fajla u WP root direktorijumu - ako postoji (npr. RewriteRule - to je deo koji se najcesce zaboravi, pa posle stvara glavobolje).

Originalan backup sajta NE DIRAS NIKADA - on ti je siguran restore point za kasnije !!!

Na kraju ide finalna provera (zameni my_wp_db imenom baze svog sajta):
Code:
$ mysqldump --add-drop-table -h localhost --databases my_wp_db > my_wp_db.sql

Ucitas .sql fajl u editor i proveris da negde nije slucajno zaostao URL koji vodi na stari sajt. Ako jeste, uradi search/replace u editoru, a potom uradi restore baze:
Code:
$ mysql -p username < my_qp_db.sql

Neki ljudi korak #2 opisan gore zamene ovim poslednjim (mysqldump + mysql < file.sql), ali to je po meni ogromna macola ... kojom lako mozes da zabrljas ceo sajt ako ne znas tacno sta radis.

Vodi racuna da ponekad mozes da naletis i na ovakav problem - ako neki "pametnjakovic" u pluginima koristi linkove poput:
Code:
https%3A%2F%2Fwww.example.com%2Fwp-content%2...s%2F2022%2F05%2F30%2Fimage.jpg

Hint: %3A == ':', %2F == '/'), tako da se problem mozda nadje i tu.

Eto, nadam se da sam ti pomogao barem malo ...
[ redondo72 @ 05.06.2022. 16:42 ] @
Hvala Vam puno na uloženom vremenu i trudu da mi odgovorite. Ovo prevazilazi moje znanje, tako da sam kontaktirao php programera.