[ stameni @ 03.06.2022. 18:17 ] @
Hteo bih da više aplikacija isprobam na Android emulatoru, pre nego što od njih izaberem nekoliko koje bih instalirao na mobilnom telefonu.

Treba mi nekakav emulator za Ubuntua, ili, još bolje, za Lubuntua. Pri tome, nije neophodno da bude krcat opcijama, dovoljne su osnovne.

Vidim na Googleu da takvih programa ima više, ali bi mi više odgovarala preporuka znalaca sa ES-a :)
[ stameni @ 07.06.2022. 20:00 ] @
U međuvremenu, video sam da bi mi potpuno odgovarao ovaj Android-x86 (https://www.android-x86.org) pod virtuelnom mašinom, samo kada bi hteo da radi

Elem, Ubuntu (host) je 20.04 LTS, a instalirani VirtualBox je 6.1.32. Pokušao sam najnovijim Androidom-86 9.0.

Sama instalacija je veoma jednostavna (koristim neku vrstu automatskog režima, "Auto Installation"), instalira se GRUB, posle boota počne učitavanje Androida i tu se sve zaglavi.

Našao sam na https://www.android-x86.org/documentation/virtualbox.html sledeće obaveštenje:

Citat:
Optional: Enable 3D Acceleration may be checked. The Linux Guest Additions must (VirtualBox v6.1+) / may (VirtualBox v6.0 and below) need to be installed[2][1] to get any benefit from this.


Skinuo sam i taj VBoxGuestAdditions 6.1.32 kao ISO fajl, ali ne uspevam da ga instaliram, jer nemam pojma kako... Ovaj ISO fajl nije bootabilan, a varijanta preko Devices / Insert Guest Additions CD Image -- što piše na internetu crvenim slovima -- nešto neće...

Molim za pomoć

[Ovu poruku je menjao stameni dana 07.06.2022. u 21:12 GMT+1]
[ stameni @ 16.06.2022. 20:20 ] @
Citat:
Sama instalacija je veoma jednostavna (koristim neku vrstu automatskog režima, "Auto Installation"), instalira se GRUB, posle boota počne učitavanje Androida i tu se sve zaglavi.


Rešenje problema je jednostavno: treba samo umesto 64-bitne verzije Androida-x86 staviti 32-bitnu

Međutim, rešenje je i nepraktično: računar na kome se vrti Android-x86 nije dovoljno snažan da bi njegova upotreba bila udobna i komotna...

... tako da ja i dalje tražim preporuku za emulator Androida