[ DUSKEZ @ 10.06.2022. 14:16 ] @
uzeo sam flesku 124gb (128 se vodi) i stigla je sa exfat mislim formatom, na nju sam snimio 100gb

dugo je stojala, posle dodao 1 2 gb posle 2 3 gb.

i neki dan ja da dodam 30 gb ona zezala, doda 20ak i uyebe se , ono rid onli kao, ja formatiram postojeci exfat format ili koji je vec ex bio isto se desi posle 100 gb pravi problema

i sad ja ono osnovno neko bazicno znanje jel mi fajlovi nece biti veci od 16 gb po fajlu ako sam to dobro skapirao stafim ntfs i celi dan od jeda i uzbudjenja strepio da ce da pukne fles ko i pre, kad on presao sto ja reko sace sace vratim se on dovrsio snimanje. znaci x kinez model nije laza ali treba probati vise formata( moj reccomand) eto da podelim jedno uspesno resenje sa vama inace ja sam se nadao da ce puci jer sam je platio 1500 din a treba mi za povremeno snimanje a hdd mi je glomazan imam u kutiji pored kompa 5 6 fleski ovaj mi je do sad ikada najveceg kapaciteta metalni je i zaobljen na kraju braon boje ne znam koje je marke

uglavnom ljudi kad zeza menjajte format particije

takodje jedna fleska od 16gb jos pre nekoliko godina pola se pokvarila i kad se predje 5 6 gb nesnima plus zakuca u rid only i ja je namestio na fat32 i mogla je da raadi ali samo sa 4gb imam je i dan danas ali je neupotrebljiva jer je prespora ubio sam je snapsotovima kamere u ruteru e za to hdd jeste uverio se sto puta

inace uvek radi kopiranja premestanje fajlova sa total commander om , brzi je a explorer oce da ukuca ok on nek ukuca totalcom radi poso

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 10.06.2022. u 15:48 GMT+1]
[ ademare @ 10.06.2022. 15:55 ] @
Ne isplati se zezati se sa tim No Name laznjacima .

Evo link prava sa 5 godina garancije . 64 GB 634 din . Uzmes 2 komada , za taj jedan laznjak .

https://itprodavnica.rs/shop/p...ac008-64g-rwe-plavo-beli/13820
[ calexx @ 10.06.2022. 17:20 ] @
Ne znam koliko je realno da predlažeš USB 2.0 flešku.
[ Miroslav Cvejić @ 10.06.2022. 17:30 ] @
Koliko je realno danas kupovati fleške uopšte?

Ili eksterni SSD ili ne isplati se.


Da li se realno isplati cimanje? Ako film skinem za 12 minuta, da čekam 45 minuta da se kopira na flešku?
[ ademare @ 10.06.2022. 17:55 ] @
@ calexx

Realno je jer @Duskez najverovatnije i nema USB 3.0 .

Bar oni laptopovi o kojima je pisao sigurno nemaju .

Ako nema USB 3.0 ne isplati se placati vise za ono sto ne mozes da iskoristis .

Doplata nije neka 200 din , ali to je 30 % u ovom slucaju .


@ Miroslav Cvejić

Covek je pisao o Flesh memoriji . Valjda njemu odgovara i on zna zasto je koristi .

Ja sam mu samo preporucio da je ipak bolje kupiti u prodavnici sa racunom i garancijom od poznatog uvoznika nego neke leve Kineze od preprodavaca .
[ calexx @ 10.06.2022. 18:32 ] @
Pa ti znaš da on ne kupuje u radnji nego neproverene kineze od jefte. ;) A što se tiče SSD-a u ovoj priči, mislim da je tu malo bitna i cena, ne znam koji SSD može da se kupi po ceni ove predložene fleške tj 633 kinte.

Fleške su sada potrošni materijal, jeste da brže skineš film nego ga iskopiraš na flešku ali posle imaš varijantu da ga gledaš a ako ispusti beli dim ili ga izgubiš, nije neka šteta.

Zato bih davao 5-6k za SSD ako mi je potrebno da imam film pri sebi uz sve rizike a sve to za manje od črvene?
[ DUSKEZ @ 10.06.2022. 19:52 ] @
prvu 64 gb uzeo dve iz vin vina komad crvena i to bile medju prvima na winwin ali i prva kad namestis sortijaj jeftinije i to kad je bila puna kapa na winwin tih od 64gb svakojakih extra pa sam izaso bolje

ne znam tacno meni skidanje serije od 1gb treba 12min a skidanje sa flesa ni 3 minuta samo fus u sekundi. nemam pojma koju verziju usba imaju kompovim al znam da ukupno ima 3 usb ulaza i sve isto brze
a cak i da se zakljuca na ridonli dovoljno vrenih podataka imam da mi i takva vredi puno

u futuru govorim o jos nekim od 128 i vecim od 128 to jest 256 progresna geometrija ide kao sljiva africke sandre


da da cale dobro si nanjusio i ssd moram da uzmem makar od 120 gb makar jedan imam kilave kompove ako bude viska najvise 3.
samo tu me muci drugo kako cu i stacu sa dvd sarzerom sta ako zatreba ono jes imam usb dvd cd rezac al opet imam samo jedan i on moze da rikne,zbog hard diska malo mi je i 256 a ti ssd od 256gb kostaju iiijhhahahhahaaaajaaj


a da snimis na fles pa isto koliko i da skinem sa njega da kazem malo vise 1gb snimi za 15 min


ma ima svasta kod nas u petlovac (kp) kupim 4 timer uticnice sa sve garancijom jedna komotno neradi i sta sad nista eto sta kao dace mi popust vamo tamo nikad nisu rekli koliki i ja uzeo od drugih

garant sam magarac


[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 10.06.2022. u 21:32 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 10.06.2022. u 21:38 GMT+1]
[ calexx @ 10.06.2022. 20:35 ] @
Ma znam ja i neke kojima je za 1GB potrebno 12 sati, takav im internet. ;) Moj stari paket mi omogućuje da 1GB skinem za recimo 40 sekundi pa je onda opet fleška usko grlo. A da ti pređeš na 2400 modem pa da vidiš koliko je onda fleška brža? ;)

Fleška koja pređe u readonly vrlo lako može da pređe i u unknown status pa ne znam koliko ti to koristi.

SSD je danas obavezan, makar SATA SSD ako ne možeš ove nove koji su ultra brzi.

Sve to raste vrlo brzo, pominjao sam da imam flešku od 2TB pa ti vidi. ;) Jes da sam je platio oko 2$ ali ... ima se može se. :)
[ DUSKEZ @ 10.06.2022. 20:50 ] @
da citao sam to je ona kineska musica sto se predstavlja kao spanska kad kupujes od svercera moras da mislis gresno, pokvareno da bi iole dosao do dobrog proizvoda da ne kazem da nadmudris lisicu ko je radio uspe mu ali ne svaki put 2tb kako ne nemogu hdd da kupim od 2 tb to ko komad zlata cena

bukvalno sam juce mislio bas da ce mi se to desiti ali iskobeljao se nekako
[ DUSKEZ @ 10.06.2022. 20:55 ] @

sa ovim nijedan hdd ni fles nije ostao ne kopiran vadi sve i to relativno brzo i po imenima kakvi su bili ne kao neki corbuljak app sve poredjano sve istoimenovano cak ako ides deep scane mozes naci bukvalno totalni sadrzaj od kreiranja iz fabrike hard diska flesa

moze da iskopa vise podataka nego sto moj hdd moze da snimi

kad nesto u winu snimis na hdd uvek moze da se nadje sa malo muke

moze i na androidima ali malo sturije i to je vremenski ograniceno nemogu da se setim ime apk vadi fajlove slike video muziku neka zelena ikona ima na plej stor free totalna


recimo rundelete za win je free totalna ali meni neodgovara jer kad iskopa neporedja foldere i imena fajlova foldera
ali kome treba za malo moze da posluzi

https://www.easeus.com/ad/data...GJ2qOW1EtQMNwmR6hoCfQYQAvD_BwE



mozel ovo pomoci da znam malo tacnije kolko moze da ..tovari..

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 10.06.2022. u 22:24 GMT+1]


[ mjanjic @ 10.06.2022. 22:19 ] @
Kad smo već kod "oporavka" fajlova, čime bih mogao sa prastare N8 da izvučem video, koji je greškom ostao nesnimljen (snimanje imalo "pauzu" i ja greškom nakon pauze ugasio aplikaciju umesto da pritisnem "stop recording"). Naravno, posle testirao snimanjem 3-4s videa i vidim da u nekom folderu kreira privremen fajl odgovarajućeg kapaciteta, ali naravno sad je tu onaj od 3-4s umesto onog od 5 minuta.
Pitanje je da li može nekim programom da se pročita ceo sadržaj skladišta telefona u "raw" formatu i potom analiziraju delovi koji odgovaraju nekom video formatu. Kapiram da je pri zaustavljanju snimanja aplikacija samo menjala ekstenziju i status fajla, odnosno nije rađen nikakav re-encoding, tako da bi sigurno popriličan deo memorije trebao da sadrži mpeg4 podatke.
[ DUSKEZ @ 10.06.2022. 22:29 ] @
Evo ovaj ja koristim za android https://play.google.com/store/...tedfilerecovery&hl=sr_LATN nadam se da je android za drugo ne znam
znam da sigurno izvlaci slike a ima opciju i da vidie izvlaci trebalo bi ako je skoro obrisano tvojom ili mobilnom greskom

srecno @mjanjic


jel n8 nokia stara ako jeste uradi ovako kako i za sve stare mobilne koji imaju prikljucak za usb pristup na komp
ubodes ga u komp instaliras taj undelete program skeniras sve i nanad (phone memory) i karticu mada lako ti je karticu izvaditi ako je pokvarena onda isto to

na kompu se pojavi neki phone memori prenosivi drajv taj selektuj da skeniras

onda kad iskenira samo recoveru kopiras na desktp
[ DUSKEZ @ 11.06.2022. 10:26 ] @
@mjanjic jel uspelo onako na usb pa taj drajv ja to nisam nikad radio ali po nekom pravilu moze bilo koji drajv hdd i sve memorije da se selektuju i skeniraju?
[ mjanjic @ 12.06.2022. 18:41 ] @
Hvala za savet, nemam vremena ovih dana, telefon stoji već godinama (možda nešto tipa 6-7 godina ili čak više), koristi se kao "budilnik" :)

Video nije bio snimljen normalno, nego je pri snimanju pritisnuta pauza i nakon toga zatvorena aplikacija, zbog čega video nije ni sačuvan. Tek je testiranjem naknadno utvrđeno da ovakva procedura ostavlja u nekom folderu privremen fajl, naravno tada je to bio taj test fajl od nekoliko sekundi, da sam to znao, mogao sam da izvučem fajl koji mi je trebao, a koji je trebao da ima bar nekoliko gigabajta. Međutim, ni taj privremeni fajl nije mogao da otvori nijedan video plejer, ali ne verujem da App pri normalnom prekidanju snimanja vrši neki re-encoding, najverovatnije je kodek/format koji ne može da se pusti čak i ako nedostaje samo poslednji bajt (znam samo da je H.264/AVC kodek).

Mislim, od toga sam davno digao ruke, ali nisam ništa snimao jer sam ubrzo kupio drugi telefon, pa ne bi bilo zgoreg pokušati. Undelete i slični alati ne pomažu, jer taj fajl nikada nije snimljen, postojao je u nekom folderu samo kao privremen (vidi se da je tu kada se pauzira snimanje videa ili se nakon pauziranja zatvori aplikacija za snimanje), jedino da se prekopira ceo "storage" kao RAW pa da se neki programom analizira sadržaj i proveri da li sadržaj nekih delova memorije odgovara nekom video formatu. Od nekih 10-ak minuta možda je testom pregaženo počenih 5-10 sekundi, ostatak bi trebalo da je preživo.