[ Aleksandar1992 @ 10.06.2022. 14:48 ] @
pozdrav DIY kolege i svi koji vole nesto da petljaju

resio sam da uradim ovaj projekat. recite mi ako ima neki problem da uopste i ne pokusavam. koliko ce temperatura hladnog dela peltiera da ide u minus i hoce li da mi zamrzne pumpu za vodu?? jer ako je zamrzne onda taj mali motor na 12v ima da crkne. inace ceo ovaj vodeni blok i radijator su pravljeni da hlade kompjutere,rade na 12v isto kao i peltier. moracu da nadjem i kupim malo duza creva,verovatno od 1 metar duzine. mozda ce i to malo da pojaca opterecenje na motoru pumpe za vodu.

evo slika:

https://i.imgur.com/NUykPSG.jpg
[ Aleksandar1992 @ 10.06.2022. 14:51 ] @
umalo da zaboravim,na slici je zid. znaci ceo peltier i njegov hladnjak su napolju. izbusicu neku rupu za ova dva creva, znaci unutra u sobi bi trebala ici samo hladna voda pravo u vodeni radijator i nista drugo. e sad,pitanje je koliko hladna. :)
ne treba meni nista posebno,samo mene da ohladi dok sedim za racunarom.
[ gti2 @ 10.06.2022. 15:07 ] @
Batali to odmah u startu...
Peltier se nije dobro pokazao ni u onim malecnim frižiderima, a ti bi da hladiš prostoriju od nekoliko desetina m³. Nema tu sreće.
[ Aleksandar1992 @ 10.06.2022. 15:15 ] @
mozda ce barem biti bolje od onog djubreta arctic cooler-a. ono je tek djubre na kvadrat,nema veze sa hladjenjem uopste... xD i jos ti napravi vlaznu sobu pa bude jos gore
[ Aleksandar1992 @ 21.06.2022. 20:22 ] @
probao sam i oba peltiera sto sam kupio su mi crkla jako brzo. nisam ih pustao bez hladnjaka,mozda samo desetak sekundi. djubre na kvadrat...