[ Tex707 @ 22.07.2022. 07:58 ] @
.
Postovane kolege, imam problem sa Unfolded View sheetmetal dela. Naime, kada u 2D crterzu (Drafting) uradim Unfolded View, ili direktno iz Generative Sheetmetal Design modula uradim "Save as DXF" dela koji je nacinjen "Hopper" komandom, ne dobijam linije savijanja. Zna li neko da li je uopste moguce kod hoppera dobiti linije savijanja u Unfolded View, i ako jeste, kako.
Unapred hvala.
[ NePitajteMene @ 25.07.2022. 20:43 ] @
Hopper je bagovit, nece ni kod mene u matoroj v5r20...jedino rucno da spajas BTL-ove (bend tangent lines) na flat pattern view-u crteza i na polovinama lukova odmotanog hoppera po konturi nalazis midpointe i rucno spajas

Postoji opcija da se ubaci DefaultGenerativeStyle_customized.xml fajl iz "C:\Program Files\Dassault Systemes\BXXdoc\English\online\cfysm_C2\samples\" (sa ove lokacije instaliranih Help fajlova) u "C:\Program Files\Dassault Systemes\BXX\win_b64\resources\standard\generativeparameters\" i da se u Tools-Options-Mech Design-Drafting-Administration tab odcekira po difoltu stiklirana opcija "Prevent generative view style usage"...onda se prilikom klika na Flat Pattern ikonu u draftingu dobija opcija da se koristi ovaj kastomizovani stil na crtezu koji generise radijuse savijanja i uglove savijanja u Flat Pattern pogledu na crtezu...zgodna forica ;)

Iz ovog videa: https://www.youtube.com/watch?v=qEFz1CKncW8
[ Tex707 @ 26.07.2022. 15:26 ] @
.

Ja sam trenutno na V5-6R2017, ne zelim da apdejtujem zbog SW Visualize koji je 2017 i ne mogu da ga apdejtujem, a ovako moze da importuje CATIA fajlove.

Naisao sam negde na ovo sto pominjes, ali objasnjenja prakticno da nije bilo. Probacu svakako ovo sa linka.

Mnogo hvala! Pozdrav.
[ aleksim @ 11.08.2022. 21:34 ] @
Izgleda da je ovo "nemoguća misija". Inače, sve ovo što je naveo kolega NePitajteMene mislim da se može postići podešavawima navedenog stila u okviru admin moda (tools, options, standards...).
[ aleksim @ 14.08.2022. 14:34 ] @
Pošto je već ovde reć o linijama savianja, možda neko ima iskustva sa novom platformom 3DEXPERIENCE i komandom hopper (drafting, unfolded view)?