[ fox_87 @ 25.07.2022. 18:44 ] @
Ovo smeće zvano facebook koristim samo zato jer pratim neke stranice sa oglasima, problem koji mi se javlja je taj da na glavnoj home stranici kako listam kroz objave, u jednom trenutku dodje do automatskog ucitavanja i skrolovanja koje traje i traje, ispreskace sve zivo i onda moram da se vracam na pocetak da listam, i opet se to desi. Prvo sam posumnjao na skroll misa , ali nije on. U nekom drugom pretrazivacu se to ne desava, probao sam da pokrenem FF u inkognito mod da ne ucitava addons i addblocker ali se nista nije promenilo, obrisao naravno kolacice i kes, nije pomoglo.

Probao sam da guglam ali ne nailazim da se nekome ovako nesto desavalo.
[ TheSpiridon @ 25.07.2022. 18:51 ] @
I meni se to dešava od pre neki dan.
[ ademare @ 25.07.2022. 19:38 ] @
FF je odavno postao minorni proizvod.

Zato oni koji prave sajtove HTML5 igre i slicno uopste ne probaju na FF.

Face ne koristim , ali mi se desava da posle neke HTML5 igre sledece otvarenje novog taba zamrzne FF !!

To je pod obavezno , a retko , jednom mesecno zamrzne i prilikom pregleda istorije ?


Jednostavno koriscenje FF je na nivou Statisticke greske i nikoga nije mnogo briga .

[ dejanet @ 25.07.2022. 20:08 ] @
Nisam dugo pratio, izgleda da se FF jos uvek drzi, ima oko 7% market share za desktop sto je extra, ako su podaci tacni.
https://gs.statcounter.com/browser-market-share/desktop/worldwide

On koristi svoj web engine, dok su drugi chromium(Chrome, MS Edge) i web kit(Safari).

Za mobile je druga prica, npr. za apple mora sve webkit, dok ostali engine su zabranjeni, sto znaci da je chrome na iphone/ipad u webkit egine.

Istina da se sve manje vodi racuna o kompatibilnosti van chrome i safari, mada mi je cudno za FB.
Takodje ne mogu da probam jer ga ne koristim.

[ fox_87 @ 25.07.2022. 20:16 ] @
Bio sam dugo korisnik Chrome dok nije poceo da jede ram memoriju ko nenormalan, FF je uvek trazio neke dodatke da se instaliraju za najobicnije stvari, onda su i to ispeglali, ja se navukao i eto vec godinama koristim njega.
Sem ovog bug-a sa FB i ono da prvo startovanje programa i otvaranje neke stranice traje vecnost, nisam primetio da nesto preterano zeza.

U Srbiji nas koristi 13% lisicu :)
[ dejanet @ 25.07.2022. 20:26 ] @
^ Malo je to cudno, jer njihov Fb/Meta web framework React podrzava poslednje verzije FF-a, koji imaju implementirane poslednje revizije JS engine-a, koje podrzavaju EF5 pa na dalje do ES2018.

Moze biti da te nesto drugo zeza, tipa neki ad blocker ili slicno.
[ SASA M. @ 25.07.2022. 21:22 ] @
Ne znam da li iskljucenje osvezavanja moze da pomogne u ovom slucaju, ali evo uputstva za to.
https://www.maketecheasier.com...-refresh-for-various-browsers/
[ fox_87 @ 26.07.2022. 16:52 ] @
@dejanet iskljucio sve addons-e
@SASA M. jok, nije pomoglo
probao i u safe modu firefox, nista


razbole se lisica susi se ko grana...
[ dejanet @ 26.07.2022. 17:18 ] @
Imas na desno dugme opciju Inspect, ponovi postupak u browser-u koji dovodi do problema, pa onda vidi koji je error u pitanju u Console logovima.
[ mrkabrka @ 26.07.2022. 18:13 ] @
Orobaš - Operu , Brave .....
[ Panta_ @ 26.07.2022. 18:40 ] @
Citat:
FF je odavno postao minorni proizvod.

Zato oni koji prave sajtove HTML5 igre i slicno uopste ne probaju na FF.

Face ne koristim , ali mi se desava da posle neke HTML5 igre sledece otvarenje novog taba zamrzne FF !!

Pa normalno kad Firefox blokira razne gluposti koje takvi sajtovi uvaljuju.

@fox_87, probaj kada isklučiš Enhanced Tracking Protection u Settings -> Privacy & Security.
[ Java Beograd @ 27.07.2022. 07:48 ] @
Ja sam FF koristio samo da bih na istom računaru, imao dva posebna setovanja: sa poslovnim bookmarkovima, passwordima, linkovima,cookie-jima i sa ličnim tj. privatnim.
Ali, od kako je Chrome omogućio više instanci aplikacije, sa posebnim setovanjima - FF sam batalio.

FF je stvarno postao krš. Kap je prelila čašu kad je FF glupan na sporoj konekciji insistirao da se updejtuje, i potpuno sam bio nemoćan, potpuno onemogućen da na brzinu pogledam / uradim šta sam naumio.

Nisam nikakav ljubitelj, poklonik, zaluđenik, zaljubljenik u Googlove proizvode, ali, jbg, realno, stvarno su daleko nabolji.
[ ademare @ 27.07.2022. 09:24 ] @
Stos je u tome sto Chrome , radi Updejt potpuno nevidljivo za obicnog korisnika .

Prvo nista ne pita , drugo nista ne javlja !

FF vise ne pita ni on , ali jos uvek radi kao klasicne aplikacije . Javi da radi updejt , pa se ucitava updejt , pa radi updejt i startuje se ponovo . Za svo to vreme FF ne radi kao browser .

Chrom svo vreme radi kao Browser !

Zato sto osim sto ne pita , ne javlja ni kada ce da pocne updejt . " Nevidljivo" je i kada ucitava , a takodje ocigledno ga ne odradi odmah jer nema restarta .


FF je to video od Chroma ali nije implementirao na " nevidljiv " nacin . To da ne pita za updejt . To postoji bar 10 godina .

Pisao sam u jednoj temi da je do pre par godina FF mogao da se prevari da uopste ne radi Updejt bez pitanja , ali to vise nije moguce.
[ SASA M. @ 27.07.2022. 09:44 ] @
Nemam neka losa iskustva sa ff, naprotiv. Sto se tice samog update, koliko vidim nista se ne primecuje dok ga ne startujem ponovo i tada prijavi da se nadgradjuje, i to traje desetak sekundi, i to je to. Koristio sam i ostale ovih godina,a li mi je ff ostao kao jedini izbor, pre svega zbog nekih add-on-ova koje nisam video na drugim pretrazivacima, a omogucavaju mi da prilagodim koriscenje onako kako mi odgovara. Mislim da bez nekih tesko mogu za zivim da ih nema.
Znam da su postojali add-on-ovi koji omogucavaju manipulaciju sa osvezavanjem stranice, mozda treba probati tako nesto, ne secam se imena. Ne znam koliko je to razlicito od toga da rucno iskljuci u config-u osvezavanje, tj. da li ti dodatci menjaju jos nesto u config-u pa rade bolje.
[ calexx @ 27.07.2022. 09:45 ] @
Firefox koristim petnaestak godina i ne nameravam da menjam, jedino što baš i ne koristim original nego podvarijante. Kada su ukinuli dodatke i teme, prešao sam na Waterfox a kada on nije radio kako bi trebalo, vratio sam se na Firefox. Ipak, provalio sam da i Waterfox ima podvarijante pa sada koristim Waterfox G4 koji radi kako bi trebalo da radi, bar mi ne brlja.

Da nije tih dodataka, pomalo i tema, možda bih se prilagodio nekom drugom jer je svima u osnovi isti posao. Ovako mi odgovara da ne menjam navike.

Što se apdejtovanja tiče, kod mene sve ide na sistemskom nivou, kad apdejtujem sistem, onda se i Waterfox apdejtuje, sam teško da može. Tada se apdejtuju i Firefox (koji je tu negde, za svaki slučaj) ali i Chrome i ostalo. Retko deinstaliram ono što sam probao, ne smeta mi.

E da, FB ... postoji, neko mi je uvalio svoj nalog (tupča napravio FB i stavio moju mejl adresu pa meni stižu informacije) i to koristim kada neki link mogu da otvorim samo ulogovan. To se dešava par puta mesečno i nisam primetio probleme. Baš sam ovih dana tražio FB jednog prijatelja koji je odavno otišao i pronašao sam ga, eto neke koristi i od tog glupog programa.
[ Panta_ @ 27.07.2022. 19:47 ] @
Citat:
Ali, od kako je Chrome omogućio više instanci aplikacije, sa posebnim setovanjima - FF sam batalio.

Ima to i Firefox odavno, pogledaj u about:profiles. Takođe ima i multi account containers. Pored ovoga, takođe ima kršteni bookmarks i history menu, search bar sa više opcija za pretragu, bar po meni bolji i pregledniji developer tools, a ima i Pocket aplikaciju da se sačuva web sadržaj, što zna da bude veoma korisno. Ima Firefox dosta toga za razliku od izvikanog Chromea, ali Chrome ima Google i dobru reklamu, kao i Windows, pa većina korisnika za drugo ne može da čuje, već samo za ono što im se kroz reklame plasira. Da nije tih reklama, pomenuti Chrome ne bi ni postojao.