[ Sava @ 20.08.2022. 07:30 ] @
Kod konektovanja Gmail mi prijavljuje napad spolja i traži da promenim šifru. Ja to neću, ali ne vidim alternativu za to.
Tranutno mi je nalog blokiran.
Ima li predloga?
[ calexx @ 20.08.2022. 08:34 ] @
Pazi da nije lažan predlog, proveri ko to stvarno traži promenu šifre. U krajnjem slučaju, imaš način da oporaviš mail, valjda znaš sigurnosna pitanja i odgovore ili kako je već osigurano. Ako je sve u redu, promeni šifru u ... istu. Ako ne dozvoli, napravi krug pa vrati staru. A što nećeš da menjaš?
[ SlobaBgd @ 20.08.2022. 08:48 ] @
Gmail ne prihvata stare šifre. Ne prihvata ni da zadržiš istu šifru.
Inače, na pitanje zašto ne želim da menjam šifru, odgovor može biti da sam aktuelnu šifru upamtio. Takođe, upisao sam je u svoj Password Manager, i na laptopu i na desktopu i na telefonu i na tabletu. I svuda mi sada iskače upozorenje da mi je nalog "možda kompromitovan", i traži novu šifru. A da proverim koje su to "sumnive aktivnosti" i "sumnjiva logovanja", ne mogu bez nove šifre. Iako je možda samo slučaj da sam se logovao na svoj gmail nalog sa recimo firminog kompjutera.

Ja sam taj problem "rešavao" tako što ne pokušavam da se logujem na gmail nekih sedam do deset dana, posle toga gmail ne insistira na novoj šifri. Ali ponekad ni to ne vredi. To je moguće ako ti gmail nije primarni e-mail nalog, kao što meni nije. Ja sam prvi nalog e-pošte napravio davno pre Googla, na Yahoo portalu, i nikad nikakvih problema nisam imao. Google je odavno postao veliko zlo.
[ Sava @ 20.08.2022. 08:53 ] @
Jednostavno ta šifra je i na računaru, telefonu itd. Sada sve to treba menjati.
Imam mail i na mail.com, ali kod njega imam problem sa smtp protocolom i to još nisam rešio
Što se tiče čekanja voljan sam, dosta dana je već prošlo pa ću dačekati još koji.
[ ademare @ 20.08.2022. 09:43 ] @
Meni je Gmail Ukrao nekoliko Naloga !!!

To da ti neko ugrozava mejl je Fantazija, vec sam Gmail po randomu zeza !


Sifre za sve naloge sam imao , ali je njemu ipak bilo " sumnjivo " ?

Nekada su postojala pitanja , pa kad imas vise Naloga , nisi bas siguran sta si stavio pre 10 godina na svaki kao odgovor !


Ovo sto kaze @Sloba za cekanje je jednom upalilo kod mene !

Znaci Gmail zezao , kada nisam pokusavao 1-2 nedelje , posle nije pravio vise pitanje !
[ Java Beograd @ 20.08.2022. 10:14 ] @
Iz iskustva ti mogu reći da moraš da promeniš šifru.
Google ti neće dozvoliti da zadržiš staru, niti da "napraviš krug", kako je neko rekao, a takođe nova šifra ne sme da bude slična sa starom.
Šta Google smatra "sličnom šifrom" ne znam, ali na primer, ne može stara i da samo dodaš "xx".

Jeste, gnjavaža je, smor, lepo si je sačuvao i zapamtio, ali jbg, sila boga ne moli.

Prihvati činjenicu, pomiri se sa tim, uradi šta i kako treba i nastavi dalje.


Ako nisi do sada uveo recovory email - uradi i to.
Ako nisi do sada dodao broj mobilnog za recovery - uradi i to. Da ti se ne bi desilo da ti Google "ukrade" naloge, kao ademaretu.
[ ademare @ 20.08.2022. 13:01 ] @
A ko ih je Ukrao nego Gmail ??

Odjednom tamo nekom robotu - programu padne na pamet da proverava , nije mu dovoljna sifra ?

To je smisljeno da se smanji broj mejlova !


Ne krade samo Gmail ! Svako krade sta moze ! Meni su Lazna braca Rusi Ukrali nalog na WOT igri ! Njihova je igra. Cak je bilo i 20-30 Eura pravog novca utroseno , sto je sitnica koliko trose ljudi na te igre. Od toga i zive vlasnici zar ne ?

Ladno nisu hteli da mi vrate nalog sa objasnjenjem da je kreiran van Srbije ?! Sto je Ludost i obicna Laz !

Posle taj admin , preproda nalog , koji niej bio vredan zbog ulozenog novca , vec zbog ulozenog Vremena !
[ ademare @ 20.08.2022. 13:12 ] @
Naravno nalog na WOT-u je bio povezan sa Ukradenim mejl nalogom od strane Gmaila !

Kada sam hteo da u WOT-u promenim mejl, krenule su " provere" da dokazem da je nalog moj !

Provera nije neka , vec da kazem u kojoj je drzavi nalog kreiran ?


I onda kao nije ta ?!


Tako da krade i Gmail i svi koji mogu !! Posebno su tome sklona Lazna Braca ! Izucili skolu od Prevaranata Kineza !
[ DUSKEZ @ 20.08.2022. 13:48 ] @
Meni se to nikad nije desilo ni na ymail ni na gmail ali desilo mi se na live nalogu.Posle uvideh da je kompu jako tesko da ucita microsoftove emajle pa koristim sve druge randominirano.Naravno da moras staviti broj nece ti pasti kruna sa glave koju nemas naravno.Ili makar recovery majil.
Ja to bas drzim pod gasom na mozili linija od gore do dole mejlova na xnotifiju. I cim me nesto cimne oko naloga istog trrena proverim ili overim,nikad ne odlazi to.
Sve salta nesto staro 5 nesto 10 neki i 15 godina nalozi.
[ SlobaBgd @ 20.08.2022. 14:05 ] @
Citat:
Java Beograd:
Ako nisi do sada uveo recovory email - uradi i to.
Ako nisi do sada dodao broj mobilnog za recovery - uradi i to.


Ja imam Recovery mailove za sve svoje e-mail naloge, za gmail mi je Recovery mail na Yahoo, i vice versa. I jedina korist koju imam je da imaju gde da mi jave da treba da promenim šifru! To što mi sa gmaila pošalju code na yahoo mail je sviranje turcu, jer i pored koda koji mi gmail šalje, opet traži da promenim nalog!? A da im dajem broj mobilnog koji će vezati za moje ime i još jedan Google nalog - ne pada mi na pamet! Ionako su vezali moj glavni gmail nalog kojim sam se prijavio na Google Play i sa modelom i brojem telefona, i sa Chrome Browserom, i sa YouTube kanalom...

Zlo! I lepo si rekao - sila boga ne moli. Ali ne mogu ni da ih podržavam.
[ DUSKEZ @ 20.08.2022. 14:19 ] @
A zna li iko sta danas pa nije zlo?
[ calexx @ 20.08.2022. 14:27 ] @
Ni ja ih ne volem, stalno imaju neka nova pravila ali se nekako kotrlja. Koristim samo web varijantu iako je instaliran na gromtici, ionako ne može da se koristi paralelno.

Ono za istu lozinku ili krug sam napisao iz iskustva sa nečim drugim jer i nemam pojma kako to gugl prihvata, imam sigurnosna pitanja ili šta je već pa uvek znam odgovor. Mislim, nešto tipa ime prve učiteljice ili devojačko prezime majke se ne zaboravlja ... mada i za to nisam siguran da je sa gugla ali mi pade na pamet.

Prednost je što se tako ne vezujem za provajdera (mada recimo sezam mejl redovno doplatim a SBB me zaboravio kada sam im otkazao pre ~7 godina i uredno mi je radio) a i zato što ne odbacuju sumnjive mejlove (kao što radi sezam) nego ih bace u spam pa mogu da se oprave.

Google se pojavio kao alternativa za yahoo ili altavistu (beše još nekih tada) i za razliku od ostalih koji su bili puni reklama, on je imao čist beo prozor gde se upisuje šta se traži. U šta su se izmetnuli ... neverovatno. Prozor je sličan ali sve ostalo ... preterali su.
[ DUSKEZ @ 20.08.2022. 16:12 ] @
Mnogo je vise legalnih varijanti gde ti uzmu jmbg za zloupotrebu a po netu to nije slucaj.Po netu je nekom ko ne zna da je dozvoljeno imati vise od jedne sim kartice to kao upisnica za odstrel😁
[ Sava @ 21.08.2022. 07:53 ] @
Ovaj Google je čudo!
Popustio sam i promenio šifru i prijem je u redu. Međutim, smtp server neće da radi iako je sve namešteno kako treba.
[ DUSKEZ @ 21.08.2022. 08:03 ] @
Bitno je staviti jaku siftu i slovo veliko malo desetak tako i znak neki i broj,eto druze vidis nije to nista
Srecno nadalje.
[ Sava @ 25.08.2022. 08:42 ] @
Na kraju sam uspeo da rešim problem kroz Linux i Thunderbird.
Zasada tako.
[ calexx @ 25.08.2022. 10:06 ] @
Hm, ja sam sinoć hteo da pošaljem neki mejl pa po navici krenuo thunderbird i poče da se buni. Onda se setim da godinama koristim samo web mail i da thunderbird nisam podešavao jer mora mnogo da se čačka, on po google pravilima nije siguran klijent pa mora da se uključi/isključi svašta i odustao sam. Lakše mi sa web mejlom.
[ agasoft @ 25.08.2022. 10:12 ] @
Nikad ne koristim web. Thunderbird je siguran klijent, samo se mora imati nova verzija koja podržava nove vrste autentifikacije. Microsoft Outlook isto radi besprekorno.
[ calexx @ 25.08.2022. 11:57 ] @
Siguran za nas ali google to ne prihvata (ako nisu promenili mišljenje) i mislim da mora da se isključi neka provera. Ionako mi gmail nije upotrebljiv, ima neke sitnice koje mi ne odgovaraju. Ako recimo imam gmail na dva kompa ili na dva OS na jednom pa na jednom pročitam poruke u thunderbirdu, onda te poruke ne vidi na drugom kompu. Proglašene su pročitanim i nema šanse da se vrate, jedino što sam (davno dok sam probao) uspeo je da sve proglasim novim pa ponovo sve pročitam, nisam našao da se negde određuje period.
Drugi detalj vezan za gmail, na jednoj mejling listi koju koristim ne prikazuje u inboksu moju poruku koju pošaljem, ona jeste u poslatim ali mi više odgovara da je i u inboksu. Zato gmail koristim samo za neke prijave i onda mi je još i lakše, uvek i bilo gde mogu da pogledam web mail.

Povremeno, mislim da sam poslednji put uradio pre dve godine, opravim neki thunderbird, učitam sve sa gmaila da bude i kod mene i opet se vratim web mejlo. Sto ljudi sto ćudi.
[ bachi @ 25.08.2022. 12:19 ] @
Novije verzije Thunderbirda podržavaju OAUTH autentikaciju, tako da ne mora ništa dodatno da se uključuje.

Za klijente koji ne podržavaju OAUTH autentikaciju, potrebno je da se u gmailu uključi 2FA, a nakon toga da se definiše app password za tu aplikaciju i onda će takva aplikacija raditi.
[ Bradzorf012 @ 25.08.2022. 17:58 ] @
Telefon me prisluškuje.
[ DUSKEZ @ 26.08.2022. 05:52 ] @
Vidis mogao bi toga da se latim mada ovako jeste brze ali je tako lakse.Jel neko zna jel ima kao na xp onaj njegov jel outlook sta je ja sam snjim znao da saljem email preko programa kako je tad najcesce bilo zastupljeno.
[ fruštuk @ 26.08.2022. 09:14 ] @
Koliko peripetija sa gmailom, nisam znala da umeju da budu toliko bezobrazni. Sad bar znam kako da pokušam da ih obrlatim ako mi se ikad išta slično desi
[ DUSKEZ @ 27.08.2022. 09:16 ] @
Citat:
Bradzorf012:
Telefon me prisluškuje.

ma ajd sto prisluskuje nego mi to jede bateriju realno
[ DUSKEZ @ 27.08.2022. 09:17 ] @
Citat:
fruštuk:
Koliko peripetija sa gmailom, nisam znala da umeju da budu toliko bezobrazni. Sad bar znam kako da pokušam da ih obrlatim ako mi se ikad išta slično desi

neka bar si lepo naucila
i dobrodosla na es forum