[ Somi04 @ 20.08.2022. 16:29 ] @
Pozdrav svima!!! Kupio sam Pioneer PL-400 gramofon, medjutim nisam imao srece. Tokom transporta gramofon se ostetio. Na nekim mestima mu je pukao poklopac, sto nekako mogu i da prezalim... Ali sem toga pukla je i zakacaljka za rucicu tako da se rucica slobodno kretala tokom transporta. Onda po tome o igli ne treba ni da govorim, skroz se savila. Igla je bila orginalna i posle 40+ godina koliko je gramofon star, naravno ta plastika je postala krta, igla se skroz raspala. Ali to nije sve... U transportu se izgleda i ostetio i automatski mehanizam za spustanje igle. Pritiskom Start/Stop dugme, gramofon treba da podigne rucicu i da je postavi na pocetak ploce (Ovisno koja je velicina ploce izabrana 12 inca 10 ili 7). Kada se pritisne Start/Stop dugme rucica krene i kao da preskoci poziciju na koju treba da dodje i rucica ode do sredine tanjira i odbaci se nazad. Otvarao sam ga i primetio da je na glavnom zupcaniku koji pokrece sam mehanizam rucice, da je jedan zubic pukao. I to poslednji. Da li je mozda do tog zupcanika problem. Kasnije cu okaciti sliku da mozete da vidite.
[ zeoN_Rider @ 20.08.2022. 19:56 ] @
Samo da kažem, gre'ota!
[ Somi04 @ 21.08.2022. 13:31 ] @
Geota, slazem se. Medjutim uspeo sam da resim arm rest i automatiku, sada je sve ok osim dust cover-a koji je pukao na nekoliko mesta tokom transporta. Nova igla i zvucnica mi stizu sutra tako da je sve reseno.
[ zeoN_Rider @ 21.08.2022. 14:05 ] @
Vidi na KP-u da nema neki poklopac koji pasuje.
[ zeoN_Rider @ 21.08.2022. 14:21 ] @
Citat:
Somi04:
Nova igla i zvucnica mi stižu.


Šta je poručeno?