[ bordzija @ 20.08.2022. 21:41 ] @
Hisense led tv star 2 godine kadase upali radi odlično i posle par minuta se gasi pozadinsko polako sistematski i na kraju skroz ostaje samo ton. Kadase osvetli nazire seslika. U servisu kažu otišla ploča.
Uled je u pitanju.

[ alexa_pg @ 21.08.2022. 08:43 ] @
Na osnovu slike iz priloga rekao bih da su neispravne trake za pozadinsko osvetljenje.
[ bordzija @ 21.08.2022. 10:26 ] @
I meni se to čini ali tv se sasvim normalno upali i već posle par minuta počne ovako dase zacrnjuje postepeno i na kraju komplet uvene a ostane ton. Kada se osvetli blicem nazire se slika.

Ono što je meni čudno je to da su ga nosili u servis gde su im rekli da je crkla matična ploča wtf?!?? 🤔

[ majstordaca @ 21.08.2022. 14:29 ] @
Led trake 100% ako je Dled Ne moze ploca da gasi potepeno led posto trake idu jedna preko druge u seriji ,, samo na nekom "Philips 32" sam imao da su trake vezane paralelno pa kad jedna crkne ostale ostaju da svetle.....
A kod Edge led-a su segmenti od po nekoliko led dioda u seriji podeljeni tako da ako crkne jedna dioda u jednom taj segment se gasi a onda elektronika gasi sve led kada primeti da je jedan segment nije ok... tu moze da bude i do napajanja nekog segmenta da gubi kontakt na nekom lemnom mestu....
[ bordzija @ 21.08.2022. 14:42 ] @
A ako je onaj sistem sa parcijalnim zatamnjivanjem riknuo tu glupost samvideo kod lg televizora sa edge led pozadinskim.

Ovo izgleda kao ubrzano odumiranje led dioda ali u par minuta se sve pogase i ostane taman ekran.

Nije Dled u pitanju edge je vidi se odozdo ide na gore.
[ baresi @ 21.08.2022. 15:31 ] @
Bez otvaranja i mjerenja, nemoguće je postaviti dijagnozu. To je obično gatanje. Ako vlasnici tog televizora nemaju nekoga ko zna to uraditi, onda su rešenja otprilike ovakva:
- postepeno menjanje sve što radi na struju osim panela, prvo pozadinsko, onda maticu i na kraju napajanje;
- prodaja za delove;
- pokloniti ga nekome, ko voli "prčkati";
- otpad.

Kad meni neki prijatelj donese nešto tako, kad postoji sumnja da se neka komponenta previše grije, ja koristim freeze sprej i više puta uspješno. Ja koristim ovoga:
https://www.ic-elect.si/sprej-freeze-75-200ml-46596.html
Još nađem toliko vremena i živaca za određene prijatelje.
[ gilopile @ 21.08.2022. 15:52 ] @
Odlican je taj freez sprej, samo taj je bas skup.

Bordzi, i ja mislim da su neke le diode pocrkale, bar sto se te prve slike tice.
[ baresi @ 21.08.2022. 16:10 ] @
Je, skup je, kad sam ga ja kupio, bio je triput jeftiniji, kao i sve ostalo, od krastavaca do cementa.
[ bordzija @ 21.08.2022. 16:28 ] @
Drugar imao u servisu pa smo se prskali međusobno :D odlična stvar.

Bio je televizor u servisu i konstatovan je kvar mb. Pa sam postavio ovde pitanje. Da je radio 0-24h tv nebi pozadinsko skiknulo mesec dana posle isteka garancije. A nije kućno je korišćen.
[ alexa_pg @ 21.08.2022. 20:48 ] @
Bilo bi neozbiljno da sad mi tvrdimo suprotno od servisa u kome je bio na pregled. Valjda oni bolje znaju od nas jer su vidjeli TV a mi pričamo priču.
Uglavnom, ponio bih TV u neki bolji servis na još jedan pregled. Ako se konstatuje da matična ploča iz nekog razloga gasi pozadinsko, onda bih ja ugradio neki externi LED drajver na koji matična ne bi imala uticaja i to bi sigurno radilo.
Ako su neispravne trake razlog za gubljenje slike, zamijeniti trake.
[ bordzija @ 21.08.2022. 20:54 ] @
To sam i ja mislio ima za 1500 din da se uzme drajver sa led trakama.
[ I AM BORGS @ 25.08.2022. 21:34 ] @
možda je obični elektrolitski kondenzator , pa izgubi kapacitet u radu u kolu za led diode na ploči
[ I AM BORGS @ 26.08.2022. 10:15 ] @
baš upada u oči " postepeno " , znači da se elektrolit polako zagrije i izgubi svoje vrednosti. Mislim da u servisu djelomično greše : daaaa problem je u ploči , ali ipak financijski isplativ , pa makar promenio i cca 5 elektrolita.
[ fruštuk @ 26.08.2022. 10:51 ] @
Imam sličan problem na svom televizoru, mada nije nošen u servis. Svakako ću odneti da vidim šta kažu pa da pokušam vaša rešenja
[ gilopile @ 26.08.2022. 11:11 ] @
Vrag bi ga znao dok se ne pogleda.
[ I AM BORGS @ 26.08.2022. 12:28 ] @
fruštuk @ serviseri ne vole kad se pravimo pametni i sugeriramo im " Valjda mi znamo šta radimo ,šta mi tu pametuješ , valjda sam ja majstor ovde " zato najbolje ako možeš kod nekog drugara i prijatelja koji se razumije u elektroniku da odneseš.
[ bordzija @ 26.08.2022. 17:54 ] @
Ne verujem da su elektroliti ipak tv ima tačno 2 godine. Upališ i sve radi odlično ali posle par minuta počnu da se gase led diode jedna za drugom da venu dok skroz ne potamni slika.
Meni je nerealno možda se grejanjem led trake nešto poremeti al opet, nasumično da se gase nije realno.

Da se ugasi sve to bi bilo ok ili kontakt ili neka led dioda u nizu.
[ I AM BORGS @ 26.08.2022. 19:53 ] @
ma ok , ali svakako se (novčano ) isplati promjeniti elektrolite u krugu led dioda + usput kad je već tv otvoren ispitati svaku diodu posebno , izbor je na tebi. Vratio bi se na drugu sliku gde je sve ok i zato tipujem na elektrolite jer se postepeno griju na radnu temperaturu.
[ bordzija @ 26.08.2022. 20:29 ] @
Nije otvoren bio je u servisu i samo su konstatovali da je riknula ploča 🤔
[ I AM BORGS @ 26.08.2022. 21:19 ] @
na ništa te ja ne nagovaram , ponavljam izbor je tvoj, ali serviska filozofija je "za malo para - elektroliti , tebi će reći - promjenjena cela ploča " a cena popravka paprena , da se češeš 5 dana. U zadnjem postu sam napisao da kad se otvori tv onda.......
[ I AM BORGS @ 26.08.2022. 22:16 ] @
za sada samo još ovo : napisao si da su u servisu rekli da je riknula ploča , druga slika pokazuje baš suprotno - tv radi !!!! jer da je riknula ploča ne bi imao ni slike ni tona , možda samo blinkanje x puta diode , kvar je u elementu na ploči.
[ bordzija @ 28.08.2022. 17:40 ] @
Da biće da je tako nešto jel može to da se popravlja?
[ gilopile @ 28.08.2022. 18:25 ] @
Da, Borgs, ali kod ovih TV-a gde se manipulise pozadinskim svetlom moze biti da nije dobar, zabagovao FW, ili sta vec, a signal ka drajveru dolazi iz procesora.

Ako je to ovde boljka, pokusati sa upisom novog FW ili odraditi na drugi nacin signal za pobudu LED drajvera pri startu TV-a, sto rece Alexa.
Naravno, nece moci da se menja nista u vezi LED, jacina...

I jos jedna stvar, na prvoj slici se jasno vidi da jedan LED segment ne sija. Pa je moguce i da zbog toga gasi pozadinsko komplet.
Ali ipak bih verovao serviseru koji je gledao TV.
Pa da je i neiskusan, moze lako da dijagnostikuje i jedno i drugo.
[ I AM BORGS @ 28.08.2022. 19:51 ] @
gilopile ! slažem se sa tvojim mišljenjem , može biti svašta kad se tv otvori , ali ja bi lično išao prvo na elkoše u krugu led dioda , pa ako nevalja dalje kopao ( tražio kvar ) ipak ovo najmanje košta.
[ gilopile @ 29.08.2022. 02:42 ] @
Naravno, krenuti od toga, a i samih dioda.
Do sada nisam naisao na problem pobude iz cpu.
Pre bi bio fw ako taj signal zeza, al ko zna...samo nagadjamo.

Prva slika definitivno ukazuje na problem segmenta le diode...
Drug slika deluje ok. Grejanje dioda duze vreme, otkaz jedne u seriji se mozda javi kasnije, a drajver koji meri i struju, u tom momentu mozda, zbog nepravilnosti, gasi sve...

Neka Bordzi objasni te senke na prvoj slici. Da li je fotka takva ili tv.
Definitivno nije ok, sudeci po slici.
[ I AM BORGS @ 29.08.2022. 07:37 ] @
možemo tako pisati do sudnjeg dana !! gospodin Bordzi dobio je preko 20 postova , pa neka odluči šta će napraviti .
[ bordzija @ 29.08.2022. 09:47 ] @
Druga fotka je kada se upali tv i radi sasvim normalno pa posle nekoliko minuta počnu da odumiru led diode kao na prvoj fotki dok ne uvene skroz :)
[ gilopile @ 29.08.2022. 09:52 ] @
Problem su te diode a ne ploca. Polucrknute, malo se zagreju i cao...
U svakom slucaju veliki je rizik i raditi taj tv. Gadan za rasklapanje.
[ bordzija @ 29.08.2022. 09:57 ] @
Čudno mi sastavile su jedva dve godine i dva meseca da izađe tv iz garancije. Ako je tako onda je hisense baš krš. 🤔 I ne znam što u servisu tvrde da je ploča, možda im se ne rastura tv ovde su lenji i ubogi svi.
[ gilopile @ 29.08.2022. 10:01 ] @
Tolko.

Ja bih ga radio samo uz predhodni dogovor da ne snosim odgovornost ako se skrsi panel. U protivnom, zdravo dovidjenja.

Ne mislim bas kokretno sada ovaj, nego inace te tanke ulepljene...
[ bordzija @ 29.08.2022. 12:54 ] @
Da biće da je to a ne može da se naplati jbg. Ja kada sam tetki rasturao 32" fox sav sam bio ko na iglicama. Veća frka je sklopiti puca ko bomba kada one žabice kliknu. I sve to da uštede 10 šrafova imbecili!
[ ademare @ 29.08.2022. 14:07 ] @
Citat:
bordzija:
Čudno mi sastavile su jedva dve godine i dva meseca da izađe tv iz garancije. Ako je tako onda je hisense baš krš. 🤔 I ne znam što u servisu tvrde da je ploča, možda im se ne rastura tv ovde su lenji i ubogi svi.



Pa naravno da servis nece to da rastura , da bi tebi dao info i da kazes necu da popravljam !

Dok je u garanciji oni krpe , posle nisu blesavi .
[ bordzija @ 29.08.2022. 14:10 ] @
Mislim da i u garanciji to ne krpe, mislim da ni foks to ne radi sa onim krševima. Zato ima gomila popravljenih sa god dana garancije da se kupe na kp. To servis zameni kupcu odmah a ove popravlja i sklepava od tri jedan.
[ majstordaca @ 01.09.2022. 08:53 ] @
Citat:
gilopile:
Problem su te diode a ne ploca. Polucrknute, malo se zagreju i cao...
U svakom slucaju veliki je rizik i raditi taj tv. Gadan za rasklapanje.


Ja reko sta je vi mi ne verujete .... :)
[ gilopile @ 01.09.2022. 09:22 ] @
Ma de ti ne verujemo :)

Po prvoj slici jasno ko dan.
[ alexa_pg @ 12.09.2022. 22:27 ] @
I nakon deset dana ima li kakvih rezultata?
Ili smo pisali reda radi, ubijamo vrijeme.
[ I AM BORGS @ 13.09.2022. 21:54 ] @
slažem se sa alexa_pg , neka se javi pokretač teme i napiše šta je napravio , bilo bi jako ljepo od njega .
[ ademare @ 13.09.2022. 22:18 ] @
Nije jos uradio ocigledno nista .

Mozda ce kasnije kada bude imao vise vremena , kada prodje sezona na moru . Pa onda na miru bez gostiju da popravlja sta su pokvarili
[ bordzija @ 25.09.2022. 09:50 ] @
Koliko sam ukapirao tv ne može lako da se otvori ili uopšte ne može da se rasturi pa ovlašćeni servis izmišlja cenu kvara kako bi odbio bilo kakvu intervenciju. Videću kada se završi sezona šta i kako. jel rasturao neko hisense ima li kakvih iskustava? Ako je kao fox onda bolje zaobići.
[ alexa_pg @ 25.09.2022. 16:41 ] @
Ne znam ko ti je to rekao. Priče za malu djecu.
[ bordzija @ 26.09.2022. 15:21 ] @
Kaže ovlašćeni servis otišla matična ploča koje nema.
[ I AM BORGS @ 26.09.2022. 19:57 ] @
ma lažu te !!!! napiši nam dali možeš i znaš SAM otvoriti i popraviti , ili moraš nositi kod majstora. ?