[ zorzj @ 13.10.2022. 05:51 ] @
Hello.
Potrebna pomoc da na svom Linux nalogu pokrenem 2 nezavisna Viber naloga (jedan svoj i jedan zenin)?!
Pokusao sa sa FireJail-om ali se ne snalazim uopste.
Pokusao sam tako sto sam otvorio drugi Linux nalog i tamo instalirao i pokrenuo Viber. Nakon toga sam se vratio na svoj nalog i pokusao da pokrenem isti pozivajuci ga sa drugog usera ali yaba. nece. Pratio sam uputstva sa ovog LINK-a

Moze li pomoc ako neko zna kako da preko svog naloga pokrecem i svoj i zenin Viber?!?!?

P.S. U pitanju je MX_Linux KDE Plasma instalacija 21.2.1 Wildflower sa 5.19.0 Kernelom.

Jedan Viber svakako radi. . .
[ gilopile @ 13.10.2022. 05:58 ] @
Sa Skype je nekad moglo. Samo se pravila precica sa dodatkom 1,2...i radilo je.
Mislim da sada nije moguce, sem da imas virtualnu masinu i promenis IP, u protivnom brzo ce da se disable i potrebna je autentifikacija iznova i iznova.

Nisam siguran, al mislim da je cupavo to izvesti.

Sacekaj jos neko misljenje.
[ zorzj @ 13.10.2022. 06:03 ] @
Sacekacu svakako. Svaka sugestija, informacija, misljenje, savet mi je bitno.

Na Windowsu koristim SandBoxie Plus i to radi besprekorno ali zelim da se potpuno otkacim od Windowsaaaa :(
[ gilopile @ 13.10.2022. 06:06 ] @
Autentifikacija se vrsi iskljucivo preko GSM.
Imao sam slucajeva kod promene sistema, tableta i sl gde imam Viber ( osim tel ) i da radi neko vrem i onda trazi ponovo proveru...

Vrag bi ga znao sta jos ima tu oko sistema zastite....sve se danas prati i proverva sa lakocom i zato je cupavo :)

Pokusaj da kontaktiras podrsku i vidi sa njima.
Verovatno je moguce uz neku nadoknadu, hehe.
Sve ostalo tesko da pije vodu kod online servisa.
[ zorzj @ 13.10.2022. 06:27 ] @
Hmmm.
Na Sandboxie (tj. pod Winom) sam zabranio Viber update i drzi neku instancu (od prosle nedelje apdejt) koja radi sasvim normalno. Kada se Viber apdejtuje onda je potrebna reaktivacija istog i to redosledom Sandboxie pa Win regularan. Svi podaci ostaju sacuvani.
[ zorzj @ 16.10.2022. 06:50 ] @
Uspeo sam da pokrenem istovremeno 2 nezavisna Viber naloga!!! ali mi je potrebna pomoc kako to da pretocim preko ikonice da funkcionise.
Naime, evo sintakse kako pokrecem suprugin Viber:
Code:
xhost +SI:localuser:zenin_username
sudo su zenin_username -c /opt/viber/Viber %u

i njen Viber normalno radi. Moj Viber pokrecem preko svoje Viber ikonice.
Kako ovaj CODE da pretocim da funkcionise, takodje, preko ikonice ili kako vec a da ga ne kucam iz Konsole???

P.S. nakon sudo su sintakse moram uneti sudo lozinku :( (i kako to izbeci?)
[ zorzj @ 30.10.2022. 02:22 ] @
EVO RESENJAAAAA !!!

1. Instalirati ssh server (ko nije)
2. Instalirati sshpass
3. Zapisati, ili sl, kljuc/password koji ce vam ssh dati
4. Desni klik na Desktop, Create New->Link to application
5. Kada se otvori kreiranje linka, nadenite ime i slicicu pa na Application tabu pod Command opcijom ubacite
Code:
sshpass -p "ssh kljuc ili admin password" ssh -XY "korisnik"@localhost /path/to/viber/app_name


UZIVAJTE!

P.S. Navodnike koriscene u Code izbacite i ukucajte samo ono sto se pod njima trazi. . .