[ Impaler @ 16.10.2022. 08:47 ] @
Koji GPS tracker da uzmem, a da može snimati povijest kretanja barem 24 h?
Mora biti kompatibilan s USB spajanjem na PC ( nemam androida )
Mora imati bateriju koja traje barem 24h.

Hvala.






[ djamsi @ 17.10.2022. 03:42 ] @
Imas vise opcije, stari mobitel sa sim karticom i aktiviranje "Find Me", druga opcija ti je da kupis neki GPS koji ide preko web aplikaciju i koji je standalone (da ima sim karticu) kako bi saljio podatke na server. Treci primjer je da ti sam sagradis takvo nesto recimo na Raspberry Pi Zero i neki IOT modul kako bi izbegao pretplatu, ali imaj na umu da sim kartica moras da placas mesecno u svih slucajeva.
[ Impaler @ 17.10.2022. 06:37 ] @
Nije potrebno U ŽIVO pratiti gdje se nešto nalazi. SIM kartica mi netreba.


Traži se jednostavan GPS tracker , koji ima memoriju cca 100 MB slobodne memorije, da snima 24 h i mogućnost da se to prebaci na PC.



[Ovu poruku je menjao Impaler dana 17.10.2022. u 08:41 GMT+1]
[ chris6212 @ 17.10.2022. 07:51 ] @
GPS trackeri se uglavnom koriste za online praćenje kamiona i za lociranje ukradenih vozila, pa svi imaju ugradjen i GSM, pa baš zato što se šalju SMS poruke povremeno ili konstantno dok je vozilo u pokretu, vek baterija je limitiran. pa mora sve da se poveže na akumulator samog vozila...

Ali ako ti je potreban samo data logger, to je nešto drugo . Ja sam to pravio pre mnogo godina, kao Arduino projekat, ali ima sličnih fabrički uradjenih uredjaja. Najjednostavnije je da imaju slot za SD karticu gde će snimati sve NMEA podatke koje uredjaj šalje ili samo vreme i lokaciju. Tada nije potreban USB priključak i sl. komplikacije a uredjaj bi bio daleko jeftiniji i trošio bi daleko manje struje.

Npr. moj uredjaj je trošio u proseku 70mA i snimao je sve NMEA podatke na svaku sekundu, pa je bilo dovoljno za ceo dan (tačnije oko 30 sati), a koristio sam obične NiMH baterije. Mislim da ima takvih kineskih igračaka koliko voliš i prilično jeftinih na AliExpress-u i sl.