[ erngab @ 19.10.2022. 21:52 ] @
Često prebacujem sa jednog korisnika na drugi (poslovni - privatn, nalog).
Da bi prešao na drugi nalog, moram kliknuti 4 puta, Start / Trenutni korisnik / Drugi korisnik / Posle ovoga se otvara Lock screen, na kojem se u prednjem planu nalazi ikonica drugog korisnika, i potreban je još jedan klik na tu ikonicu.
Postoji li mogućnost nekako uprostiti ovaj prelaz, sa manje klikova? Primer postaviti prečicu u taskbar sa kojom bih mogao direkno kliknuti na drugog korisnika (zaobići 2 klika, Start / Trenutni korisnik).
[ Miroslav Cvejić @ 20.10.2022. 00:12 ] @
Probaj prečicu "Winkey+L"
[ erngab @ 20.10.2022. 09:21 ] @
Miroslave hvala na predlogu Win+L.
I dalje ima 4, da nazovem tako faze. Kombinacija tastature Win+L / Otvori se prazan lock screen, klik na njega da se pojavi lista korisnika u donjem levom uglu / Odabere se drugi korisnik iz liste / na lock screen se u sredini pojavi ikona drugog korisnika, klik na njega (jos ako ima lozinka onda se upise i lozinka).
Najbolje bi bilo da se napravi neki shortcut u taskbaru, da se nekako ukombinuje i lozinka ako ima - i samo klik na shortcut (verovatno puno trazim :).
[ gilopile @ 20.10.2022. 11:11 ] @
Pokusaj ovo

https://support.waters.com/KB_...t_User_Switching_In_Windows_10
[ erngab @ 20.10.2022. 16:33 ] @
Pozdrav Dragane
"Fast User Switching" je omoguceno. Za prelaz sa ovim je potrebno 4 klika (moja prva poruka).
Da li moze na neki nacin za ove veze, ikonice koje se pojave u "Fast User Switching" napraviti shortcut u taskbar. To bi upola smanjilo broj klikova za prelaz na drugi nalog.
[ gilopile @ 20.10.2022. 17:32 ] @
Malo sam trazio ali nista konkretno i toliko brzo.

Ovo je mozda najbolje sto sam nasao.

Kreiraj shorcut na desktop i upisi tsdiscon.exe
Direktno se izlogujes i onda se logujes na drugi nalog.

Ne znam da li postoji precica za svakog user-a koja bi automatski odradila log out i ulogovalo se na taj accaunt.
Hmmm
[ erngab @ 20.10.2022. 18:37 ] @
Po meni se isto dobije sa %windir%\System32\tsdiscon.exe shortcut, kao i sa kombinacijom tastatura Win+L.
[ kosmopolita @ 21.10.2022. 19:28 ] @
Ja koristim win10 i win7 sa WMWare stalno i plus remote konekcije u isto vreme.

Da mi treba to sto i tebi probao bi ovo:

https://www.helpwire.app/blog/...esktop-connections-windows-10/

Tu kaze da treba imati win10 pro. Imam pro ali nisam to probao.

To prakticbo znaci da bi mogao sa drugog racunara da se povezes na svoj sa dve konekcije u isto vreme.

Tu bi ja probao na istom racunaru konekciju sa jednog naloga na drugi sa remote konekcijom.

Nisam probao i ne znam da li moze ali to bi probao da mi treba.
[ erngab @ 22.10.2022. 16:53 ] @
Zanimljiva mogućnost.
Imam samo Windows 10 Home.
Ako sam dobro razumeo može i Home sa ovim RDP Wrapper Library.
Citat:
Remote Desktop Protocol is only supported by specific Windows editions (Pro and Enterprise.) Alternatively, Windows Home users cannot receive incoming remote desktop connections (and this can only be solved via the RDP Wrapper Library).

Nešto za sada nisam uspeo da ga pokrenem. Windows zaštita me stalno upozorava da je neželjeni program u pitanju.