[ zexxxx91 @ 25.10.2022. 15:49 ] @
Pozdrav svima, imam stariji telofon Huawei Y6 ii compaq koji koristim za neke oglase i u poslovne svrhe, a posto nisam stalno u prilici da se javljam zbog posla hteo bi da podesim, ako je moguce na ovom modelu delefona, da nakon propustenog poziva telefon automacki posalje poruku odredjene sadrzine onom ko me je zvao.
Da li neko mozda zna jel to na ovom modelu telefona moze i kako se podesava?
Znam da na dosta modela moze ali nisam cackao i istrazivao kako, odnosno kako se zove ta opcije zove i kako se podesava.
[ JankoNIS @ 25.10.2022. 18:06 ] @
Istrazi malo, nije tesko. Opcija se zove Govorna posta.
[ ademare @ 25.10.2022. 18:33 ] @
Govorna posta postoji od kada postoje i mobilni telefoni kod nas. Jos od prvog .


To je ono sto se u fiksnoj telefoniji zove " sekretarica " !

Odredis da kada se ti ne javis , javi se tvoja poruka snimljena na operaterev server i da onaj koji zove ostavi takodje poruku glasovnu koja se snimi .

Da li je to bas ono sto ti treba ?


Danas to i nije toliko vazno kada vecina ljudi ima neogranicene razgovore.

Oni koji jos uvek imaju ogranicene minute ili Pripejd , Operater ce da im tarifira kao da su te dobili !

Ti ljudi ako su potencijalni kupci mogu da se naljute pa da ne prodas !
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 25.10.2022. 19:46 ] @
Čovek ne pita za govornu poštu. Treba mu da se SMS pošalje na broj nakon propuštenog poziva.

Pogledao sam sada IFTTT, on može poslati poruku samo na predefinisan broj, a tebi treba na broj poslednjeg pozivaoca.

Izgleda da MacroDroid može, a onda verovatno i Tasker i možda Automate.

https://www.technospot.net/blo...auto-send-sms-to-missed-calls/

https://play.google.com/store/search?q=macrodroid&c=apps

[ zexxxx91 @ 25.10.2022. 20:36 ] @
Ma ja sam to imao na jednom telefonu koji je bio isto Android jer sam ga kupio polovnog, svako ko me je zvao nakon sto se nisam javio stigla mu je poruka "Vozim auto ne mogu da se javim", nije bio instaliran ni jedan program nego je postojala opcija u podesavanju samog telefona samo sam zaboravio kako se zove. Znam da sam se namucio dok nisam to iskljucio.
Meni treba tako nesto.
[ gilopile @ 25.10.2022. 21:00 ] @
Mozes i sa aplikacijom `Tasker`.





Here is a workaround using Tasker:

Profile (or Trigger)

Create a Profile which allows sending to contact with the missed call:

Goto Profiles Tab and click the "+"
Event >> Phone >> Missed Call
Tap back to exit from this window
Task

You will notice as soon exit, you will be prompted to link this to a Task

Scroll all the way up the Task list select "New Task + "
You can name this Task SendSMSmc or anything.
Click "+" to add new Action
Phone >> Send SMS [Number:%CNUM Message ( e.g I am currently busy at the moment, I'll call later)
Tap back to exit from this task
Press back all the way to exit (Your task is saved)
[ Miroslav Cvejić @ 25.10.2022. 21:16 ] @
Otvori Dialer app, idi u podešavanja.

Trebalo bi da ima opcija "reject calls with message".



To nije automatski, već da odbijaš pozive porukom. Vrlo skup sport u romingu.

A za automatski, još jedan glas za Tasker.
[ zexxxx91 @ 26.10.2022. 13:12 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-:
Čovek ne pita za govornu poštu. Treba mu da se SMS pošalje na broj nakon propuštenog poziva.

Pogledao sam sada IFTTT, on može poslati poruku samo na predefinisan broj, a tebi treba na broj poslednjeg pozivaoca.

Izgleda da MacroDroid može, a onda verovatno i Tasker i možda Automate.

https://www.technospot.net/blo...auto-send-sms-to-missed-calls/

https://play.google.com/store/search?q=macrodroid&c=apps



Hvala.
MacroDroid odradjuje posao, samo sto ovaj stari glupi Huawei gasi program kad je u pozadini, radi mozda minut pa ga ugasi, moram aplikaciju drzati stalno upaljenu pa cak i kad je telefon zakljucan kako bi radila.
Tasker nisam uspeo podesiti kako treba i pored nekoliko objasnjenja na YT ni jedno podesavanje mi nije poslo za rukom.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 26.10.2022. 13:35 ] @
Makar i toliko star, zar nema opcije optimizacije baterije i isključivanja za koje programe one ne važi i ne treba da se primenjuje?
[ ademare @ 26.10.2022. 14:17 ] @
To je kod njega Android 6 ako je upgrejdovao , fabricki je bilo 5.1

Pitanje je koji je to Android uveo kao opcije .


5. nema , a sumnjam i da 6 ima .
[ zexxxx91 @ 26.10.2022. 15:18 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-:
Makar i toliko star, zar nema opcije optimizacije baterije i isključivanja za koje programe one ne važi i ne treba da se primenjuje?


Nasao sam nesto, na nasem jeziku se zove "Zasticene aplikacije" jer mi je telefon na nasem jeziku i tu sam ukljucio aplikaciju, mislim da je to to ali praticu pa cu videti da li se gasi, za sad je dobro.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 26.10.2022. 18:34 ] @
E, to bi trebalo da je to. 👍