[ salvatore. @ 02.11.2022. 06:45 ] @
Izvinavam se unapred ako je slično pitanje već postavljano. Imam gotov formular koji moram da popunim iz baze. Problem mi prave polja sa proredom, da li je moguće datum upisati u postojeće kućice u formularu?

Pozadina reporta je skenirana forma, samo treba da rasporedim brojeve..





[Ovu poruku je menjao salvatore. dana 02.11.2022. u 12:20 GMT+1]
[ Getsbi @ 02.11.2022. 18:18 ] @
Po rasporedu kućica bih rekao da ide prvo godina, mesec i na kraju dan. Znači Accessove funkcije koje ti trebaju su Year(), Month() i Day().
Ovo nisam radio. Nekad pre 20 godina u Clipperu na matričnom štampaču sam podešavao ispis za virmane. Znam da je bilo mukotrpno.
Možda neko ima iskustva, pa će se javiti.
[ salvatore. @ 08.11.2022. 10:21 ] @
Ako stavim da mi je slika pozadina, bilo kakvo polje mi ostavlja belu kocku na pozadini. Da li je moguće da mi polje u reportu bude transparentno pa da se pozadina (kućica) vidi?
[ Getsbi @ 08.11.2022. 19:51 ] @
Bilo bi dobro da zakačiš primer u vidu Access fajla. Možda se nađe neko ko je radio nešto slično.
[ BiloKoje @ 09.11.2022. 06:17 ] @

Izvukao sam iz neke moje baze primer za popunjavanje skeniranog obrasca.
Bitno je da sva polja na izveštaju imaju osobinu Back Style podešenu na Transparent a sama slika Position koja se dobija desnim klikom, na Send to Back.
U primeru ima "viška" polja jer sam izvadio tabele iz baze u kojoj su bila potrebna zbog drugih aktivnosti a mrzelo me da ih brišem, možda i posluže nečemu.
[ Aerofobia @ 09.11.2022. 13:42 ] @
Kralju, hvala puno. Raspored sam delimičo rešio sa odvajanjem godine od meseca i dana kako je Getsbi predložio. "Distribute" i lagano štelovanje dužine polja pomaže dosta po pitanju popunjavanja kućica.


p.s. greškom poslah sa tuđeg kompjutera odgovor :)
[ salvatore. @ 10.11.2022. 08:04 ] @
Hvala svima. Sve je rešeno. Imam još par malih problema. Jel moguće da datum Day() (jednocifreni dani) startuje sa nulom? Postoji li neki princip za dvostrano štampanje (druga strana mi biva odštampana naopako).

treći problem mi je što kod continous subreporta farba sivo i belo svaki drugi red, može li se to izmeniti?

[Ovu poruku je menjao salvatore. dana 10.11.2022. u 09:29 GMT+1]
[ BiloKoje @ 10.11.2022. 08:36 ] @

...

[Ovu poruku je menjao BiloKoje dana 10.11.2022. u 09:58 GMT+1]
[ Getsbi @ 10.11.2022. 08:41 ] @
Citat:
Jel moguće da datum Day() (jednocifreni dani) startuje sa nulom?

Upotrebi funkciju CLong() i pretvori ga numerik. Ispitaj sa IF da li je manji od 10 i upisuj u drugu kućicu.
[ BiloKoje @ 10.11.2022. 09:01 ] @

Ne znam kako, poslao sam praznu poruku iako sam siguran da sam je ispisao.
Vidim da je u međuvremenu i Getsbi ponudio rešenje, moje je bilo da se za datumsko polje postavi svojstvo format na "ddmmyyyy", tako će uvek ispisivati osam cifara, sa vodećim nulama za dan i mesec.
Problem sa štampom je verovatno u podešavanju tvog štampača.
[ salvatore. @ 10.11.2022. 10:57 ] @
Citat:
Getsbi:
Citat:
Jel moguće da datum Day() (jednocifreni dani) startuje sa nulom?

Upotrebi funkciju CLong() i pretvori ga numerik. Ispitaj sa IF da li je manji od 10 i upisuj u drugu kućicu.



Rešeno tako što sam u "format" kućice za ispis dana postavio "dd".

Citat:
salvatore.:

treći problem mi je što kod continous subreporta farba sivo i belo svaki drugi red, može li se to izmeniti?



Napravio sam lapsus. Da li je ikako moguće da subreport bude transparentan, kod mene uvek ima štraftiranu pozadinu te mi prekriva skeniranu formu?


[Ovu poruku je menjao salvatore. dana 10.11.2022. u 12:12 GMT+1]
[ BiloKoje @ 11.11.2022. 04:16 ] @
Mislim da treba da postaviš osobinu Back Color na Background 1, a Alternate Back Color na No Color pojasu Detail Subreporta
[ salvatore. @ 14.11.2022. 06:47 ] @
Ovo mi rešava štraftirana polja. Izgleda nije moguće da subreport ima transparentnu pozadinu...
[ salvatore. @ 17.11.2022. 08:11 ] @
Rešio sam i ovo. Isekao sam pozadinu u gimp-u i lepo je uklopio. Funkcioniše skoro kao transparentna. Problem je što u subreport dodaje po 1 zadnji beli red (nije mi jasno zašto nema ga kada subrep otvorim samostalno)




[ salvatore. @ 18.11.2022. 12:07 ] @
Napravio sam formu koja ima "tab control" dva odvojena taba koji mi predstavljaju prvu i drugu stranu (ne znam možda je to trebalo drugačije). U toj formi ne mogu da napravim dugme koje mi preko VBA štampa report.

izađe poruka: "The expression On Click you entered as the property setting produced the following error: A problem occurred while microsoft access was communicating with the OLE server or ActiveX Control"

Ista forma, samo bez tabova radi normalno, a kada je prebacim u tab daje pomenutu poruku. Ako na tabu napravim automatski button control (bez VBA) dugme radi ali otvara prvi unos... Gde grešim?






p.s. spamujem džabe forum, nisam znao da moram da linkujem master i chield field na tab kontrolama



[Ovu poruku je menjao salvatore. dana 18.11.2022. u 13:50 GMT+1]