[ bordzija @ 08.11.2022. 14:56 ] @
Ostavljen mi je da popravim tj odnesem u servis. Kažu nov displej na aliju 40 evra plus zamena 12-13 evra. Kao ne može samo zaštitno staklo da se zameni mada meni deluje da je otišao tač jer ne reaguje na dodir.

Jel ima neka tastatura sa tačpedom da se utakne u ovo? Ima od ulaza još jedino ulaz za punjač i to je sve. Marka blackview 10"

Šta je pametno uraditi? Nov je 160 evra.
[ gilopile @ 08.11.2022. 15:52 ] @
Ili trazi tastaturu za taj konektor ili ovo:

https://novi.kupujemprodajem.c.../103360172?filterId=1921200360

Pa uames neku USB tastaturu sa tacpadom po tvom izboru.
Mana je sto onda ne mozes puniti tablet dok je ovaj hub prikljucen.

Imas na KP i originalne tastature ali za tab 8, pa pitaj da li pase. za 20-ak eur.
Mislim da je konektor isti, samo ne znam da li ce odgovarati fizicki da stane na drzac...pitaj jbg.

Ako nije ostecen tac, otvori pa iscupaj i vrati konektor taca i ekrana, mozda proradi...U svakom slucaju se isplati zamena
[ ademare @ 08.11.2022. 15:52 ] @
Naravno da moze da se i kupi i promeni samo tac, ali za to treba dobar majstor .

Ovako komplet mozes i sam da promenis .

Evo Kinezi prodaju posebno . Valjda je ovaj model jer osim velicine ekrana ima i brojeve . Ovo je za 8 i 8e 10 inca .

https://www.aliexpress.com/ite...amp;curPageLogUid=6xQIHEPKAvrs

41 Eur + dazbine . Komplet. Sam tac 14 , a ekran 34 .

[ ademare @ 08.11.2022. 15:56 ] @
Ako radi ovo sto je nasao Gile u to stavis MISA ne tastaturu !!!


Mis ti menja prst , tastatura i dalje postoji u Tabletu !
[ gilopile @ 08.11.2022. 16:44 ] @
A kao najbolja ocija jeste da uzmes onaj usb c otg sto sam postavio link i udenes mis i onda putem blututa konektujes neki blutut mis ili tastaturu sa tacpadom....tako ti usb ostane slobodan za punjenje i sve radi
[ bordzija @ 09.11.2022. 13:31 ] @
Pitao onog ima samo za 8" nema za 10" pa će najverovatnije taj adapter i neki miš za početak da vidim jel ima btoot tablet posle ćemo lako :)

Displej i nije tako gadan za gledanje imam neki od koga se oslepi.

Gledao sam malo bolje, nije pukao prvi spoljni sloj nego je tač pukao ispod a lcd netaknut. Prošetaću po još par servisa za savet.
[ baresi @ 09.11.2022. 14:20 ] @
@bordzija, malo šale nikada nije na odmet, nisi nam rekao ko je koga gađao tim tabletom da je pukao tač. da li ona njega ili on nju, he,he.
[ bakara @ 09.11.2022. 16:05 ] @
ne moze na tim ekranima da se zameni touch...

u teoriji bi mogao ali tako nesto se ne prodaje posebno vec uvek zajedno sa ekranom, i ziva je zezancija da se odvoji ili ponovo slepi ako je poseban touch.

Ne isplati se ta zamena nikako.
[ bordzija @ 10.11.2022. 00:07 ] @
Dete ga ispustilo jbg pa je došlo do mene da vidim šta kako. 40 evra nov displej preko alija plus 13-15 zamena. Ovako sa nekom btoot tastaturom može da šljaka ne znam ni za šta iskreno al greota baciti.
[ bakara @ 10.11.2022. 10:20 ] @
Na kraju ces ga baciti.
[ bordzija @ 10.11.2022. 12:23 ] @
Sve se na kraju baci pre ili posle.
[ mjanjic @ 10.11.2022. 20:21 ] @
Sve zavisi koliko rama i koji CPU. Ja imam tako neki razbijen na poslu, neko doneo kao za delove, mislim da ima 1 ili 1.5gb rama, tu se ne isplati ništa raditi, samo baciti u elektronski otpad.

A za taj novac koliko će sve da te izađe na kraju, možeš da kupiš i nešto ispravno na oglasima, tako da nema cimanja.

A za zamenu posebno tač-stakla, a posebno ekrana i/ili zaštitnog stakla, jeste zeznuto kod većine uređaja, tako da se i ne prodaju odvojeno.
Meni treba za Lenovo 710s samo zaštitno staklo, ali se svugde prodaje samo sa ekranom, međutim zanimljivo da je kod kineza bilo recimo 120-160$, a kod engleza sam našao za 50 funti, međutim stalno neka frka sa drugim obavezama pa nisam poručio, jer laptop radi, a zaštitno staklo razbijeno samo u gornjem desnom uglu. Kad platim ekran, poštarinu, pa još ako i carinici procene da treba platiti (jer npr. gledaju cene u Kini), i da platim nekom da mi zameni, ne isplati se, jer laptop jeste super što se tiče portabilnosti, ali je CPU i7-7200u ili tako nešto, samo 2 jezgra iz vremena kad nam je Intel drao kožu s leđa za koje jezgro više ili HT :)
[ bordzija @ 11.11.2022. 00:39 ] @
Valjda ima 4/64 gb ako nije lažna memorija u pitanju ipak je to kinez. Kada mi bude usput pokupim onaj giletov adapter na nbgd pa ga pregledam bolje. Ovo se još i isplati 40+12 nov 160 na kp. Videću javljam u svakom slučaju.
[ bordzija @ 19.11.2022. 16:43 ] @
Kupio sam onaj adapter i spojio miš. Tablet ima 4/64 gb memorije i nije tako loš. Sad još neki btoot miš ili olovku ili tačped? Jel ima nekih predloga?

Nebi bio loš za neki surf, yt i slušanje muzike.