[ Carduel @ 15.11.2022. 13:39 ] @
Pozdrav svima,

koje kontrole u Accessu imaju mogućnost da upisivanjem nekog znaka u njih, npr. znak minus, plus, i sl. i poslije toga tipka Enter da otvaraju drugu formu?

Isto tako koje kontrole nude mogućnost da prilikom upisivanja teksta u njih da se filtrira traženo ime?

npr.

Marko
Mirko
Petar
Pero
Pepo
Marjan
Mate
Zdravko
Momčilo
itd...

Upisujem slovo m (da nije case sensitive) a u kontroli se prikaže

Marko
Mirko
Marjan
Momčilo

Upišem iduće slovo a a u kontroli se prikaže

Marko
Marjan

I sad izaberem nekog od ta dva imena za upis u to polje.
[ Getsbi @ 15.11.2022. 14:17 ] @
Citat:
koje kontrole u Accessu imaju mogućnost da upisivanjem nekog znaka u njih, npr. znak minus, plus, i sl. i poslije toga tipka Enter da otvaraju drugu formu?


Koristi kontrolu Button ili dugme. Nema potrebe za upisivanjem bilo čega. Samo klikneš na dugme.


Zakačio sam ti primer senzitivne pretrage.
[ Carduel @ 15.11.2022. 14:46 ] @
Citat:
Getsbi: Koristi kontrolu Button ili dugme. Nema potrebe za upisivanjem bilo čega. Samo klikneš na dugme.


Ova pretraga radi ko sat, kako god upišeš filtrira bez greške. Odlično urađeno. :)

Da li se može koristiti combo box pa kad se upisuje pojam, kao što je u ovom primjeru, da se izabere taj pojam npr. želimo u bazu da spremimo Aleva papriku?
[ Getsbi @ 15.11.2022. 16:35 ] @
Što se tiče filtriranja i pretraga ukucaj taj pojam "pretraga" u polje za pretragu ovog foruma. Dobićeš nekoliko tema koje treba da pročitaš.
Kod primera koji sam okačio konkretno, pogledaj osobinu Row Source donjeg List box-a (videćeš upit) i VBA kôd na događj On Change polja "pretraga" na formi u kojem se kuca ono što se traži. Pokušaj da to primeniš na Combo Box.
[ Carduel @ 15.11.2022. 17:02 ] @
Citat:
Getsbi: Što se tiče filtriranja i pretraga ukucaj taj pojam "pretraga" u polje za pretragu ovog foruma. Dobićeš nekoliko tema koje treba da pročitaš.
Kod primera koji sam okačio konkretno, pogledaj osobinu Row Source donjeg List box-a (videćeš upit) i VBA kôd na događj On Change polja "pretraga" na formi u kojem se kuca ono što se traži. Pokušaj da to primeniš na Combo Box.


Naravno, sad ću ja to! Ovo mi se pravo sviđa. :) Hvala Getsbi
[ Carduel @ 17.11.2022. 00:51 ] @
Da li se može u combobox ugraditi senzitivna pretraga bez listbox-a?

https://www.youtube.com/watch?v=zi1wz7OQ6KA

U ovom videu sam pronašao combox i listbox zajedno.