[ Carduel @ 22.11.2022. 23:44 ] @
Pozdrav svima,

imam jedno teoretsko pitanje vezano za unos zaglavlja računa i stavki.

Da li se u MS Accessu može napraviti ovakva forma kao na slici?

- kliknemo na dugme novi račun i otvorimo formu za izbor br. fakture, datum, šifra kupca, dvo, kad sve to izaberemo kliknemo na dugme Gotovo u toj formi i ti podaci nam se prikažu kao što je na slici.

- kliknemo na dugme nove stavke i otvorimo formu za izbor stavki fakture gdje odaberemo pojedinačno za svaki artikal šifru, upišemo količinu i cijenu i kliknemo na dugme Gotovo u toj formi da se taj artikal dodao na popis kao što je broj 56. Ponovimo istu proceduru za 37 i 56 artikal.

- Kad kliknemo u zaglavlju račun br. 1 da nam se u donjem prozoru prikažu stavke tog računa, itd... račun br. 2 - stavke tog računa.

- U žutim poljima napraviti pojedinačno filter za svaku kolonu za traženje po broju računa, po datumu, šifri, kupcu, datumu valute.



[Ovu poruku je menjao Carduel dana 23.11.2022. u 01:04 GMT+1]
[ bogdan.kecman @ 23.11.2022. 14:55 ] @
ovo je deo foruma o MySQL-u, to je server za relacionu bazu podataka kojim se upravlja SQL jezikom, to nema absolutno nikakve veze ni sa microsoftom ni sa microsoft access-om .. potrazi odgovor ovde: https://www.elitesecurity.org/f123-Access
[ Carduel @ 23.11.2022. 20:39 ] @
Slučajno, greškom, sam postavio pitanje tu pa ako može admin za izbiše cijeli post. Hvala!
[ bogdan.kecman @ 23.11.2022. 20:41 ] @
valjda ima admina da mrdnu de treba, nije nikakav problem nego tesko da ce neko ko ovo prati umeti da ti odgovori na pitanje :D ... ja nisam znao da access postoji i dalje, nisam cuo da ga neko koristi jos od 2001 godine..