[ Carduel @ 23.11.2022. 00:07 ] @
Pozdrav svima,

imam jedno teoretsko pitanje vezano za unos zaglavlja računa i stavki.

Da li se u MS Accessu može napraviti ovakva forma kao na slici?

- kliknemo na dugme novi račun i otvorimo formu za izbor br. fakture, datum, šifra kupca, dvo, kad sve to izaberemo kliknemo na dugme Gotovo u toj formi i ti podaci nam se prikažu kao što je na slici.

- kliknemo na dugme nove stavke i otvorimo formu za izbor stavki fakture gdje odaberemo pojedinačno za svaki artikal šifru, upišemo količinu i cijenu i kliknemo na dugme Gotovo u toj formi da se taj artikal dodao na popis kao što je broj 56. Ponovimo istu proceduru za 37 i 56 artikal.

- Kad kliknemo u zaglavlju račun br. 1 da nam se u donjem prozoru prikažu stavke tog računa, itd... račun br. 2 - stavke tog računa.

- U žutim poljima napraviti pojedinačno filter za svaku kolonu za traženje po broju računa, po datumu, šifri, kupcu, datumu valute.
[ Getsbi @ 23.11.2022. 07:26 ] @
Prebaci formu u Design View, na kartici Form Design odaberi Property Sheet, osobonu Default View postavi na Datasheet i tako je snimi. Imaećeš automatski ugrađene sortove i filtriranja.

PS. Uzmi neku knjigu o MS Access-u. Ima ih i ovde na forumu u Top temi Korisni linkovi za Access

Kači primere u obliku .mdb ili .accdb umesto slike. Ovde je slika O.K. ali se potrudi da napraviš primer za ono što želiš. Lakše će članovi da se odluče da ti pomognu i samo ti vrate popravljeno uz komentar.
[ Carduel @ 23.11.2022. 10:43 ] @
Citat:
Getsbi:

PS. Uzmi neku knjigu o MS Access-u. Ima ih i ovde na forumu u Top temi Korisni linkovi za Access

Kači primere u obliku .mdb ili .accdb umesto slike. Ovde je slika O.K. ali se potrudi da napraviš primer za ono što želiš. Lakše će članovi da se odluče da ti pomognu i samo ti vrate popravljeno uz komentar.


Hvala Getsbi,

svaki dan pročitam po nešto, uzeo sam videa za početnike i napredne korisnike i čini mi se da sam zagrebao po površini ms accessa. Čini mi se da sam mrvicu napredovao ali 'dalek je put do vječnosti' (Štulić)... :)

Uglavnom, iz mog trenutnog kuta gledanja, vidim da je ovo jedna ogromna materija.