[ Onaj_od_pre @ 23.11.2022. 10:34 ] @
Imam jedan laptop star par godina, stoji mi bezveze. Pa sam na njega instalirao Linux Mint, openssh-server, stavio sam da se ne gasi, zatvoren je preklopnik laptić se ne čuje ali je uvek dostupan na statičkoj LAN adresi. Pristupam mu sa desktopa preko FileZille, ssh protokol.

E sad, laptop ima svoj hard disk ssd i jedan hard koji je vezan na usb, eksterni, sve to radi bez problema. Ali... Prenos podataka sa eksternog laptop diska na desktop je oko 1-2Mb/s što mi je jako malo i čudno... Stavio sam 5 mogućih konekcija, tj. prenosi 5 različitih fajlova istovremeno. Nisam probao brzinu sa laptop ssd na desktop, cenim da bi bilo brže, ali sa ovog eksternog, koji ima mnogo podataka... je prenos baš spor. Ima li nekog rešenja, ili je to tako..

Desktop je win 10.
[ bachi @ 23.11.2022. 10:48 ] @
Ili je USB kabl loš ili nisu dobri drajveri za USB pa vuče USB1 brzinu.

Proveri i u BIOSu da li možda ima opcija da se menja brzina USB porta.

Dodatno, možda je i sam disk neispravan, pa se glava vuče i jedva čita podatke.
[ Onaj_od_pre @ 23.11.2022. 11:01 ] @
@bachi, dobar je disk, prebacivao sam direktno sa njega na usb windowsa, doduše, nije mnogo brže, ali je ipak brže... moguće da su drajveri.. A BIOS mi je mnogo prost, nema ništa od opcija. Probaću sa ssd, pa da uporedim.
[ Zlatni_bg @ 23.11.2022. 19:35 ] @
Ako prebacujes fajlove od par kilobajta, to ce sporo da ide, pogotovu sa 2.5" diskovima. Realno danas su bas prevazidjeni, performanse su uzasne, zivotni vek takodje nije zavidan.

Koje fajlove si prebacivao, i da li je to preko mreze ili direkt na racunaru?

Isto tako, zaboravi sftp i slicno, podesi Sambu. Mozda je i laptop spor, koristi se neka enkripcija i onda sve ode do mojega.
[ Onaj_od_pre @ 23.11.2022. 20:00 ] @
Da, i ssd i eksterni hard su mi 2,5 inča. Pa nisu baš mali fajlovi, muzika, 4k slike, od 2-20 MB i veće, bilo je i filmova itd... Preko mreže sam prebacivao, preko rutera.

Brate mili pokušao sam Sambu, ali nikako ne mogu da podesim. Ostajem pri ovome. Pa kako bude.
[ Zlatni_bg @ 24.11.2022. 23:19 ] @
Kakve su performanse kada lokalno na tom racunaru kopiras te iste fajlove?