[ dakinet @ 23.11.2022. 20:57 ] @
Pokušavam da spojim dve programske celine koje mi pojedinačno svaka za sebe rade super.
-Program za komunikaciju sa LoRa modulom
-Program webserver sa websocket-om

Sada kada objedinim ove dve celine u jedan program dobijam grešku kompajlera:

Code:
Multiple libraries were found for "WiFi.h"
c:/users/hp/appdata/local/arduino15/packages/esp32/tools/xtensa-esp32-elf-gcc/gcc8_4_0-esp-2021r2-patch3/bin/../lib/gcc/xtensa-esp32-elf/8.4.0/../../../../xtensa-esp32-elf/bin/ld.exe: libraries\LoraWan102\LoRaWan_APP.cpp.o:C:\Users\HP\Documents\Arduino\Hardware\heltec\esp32\libraries\LoraWan102\src/LoRaWan_APP.cpp:25: multiple definition of `display'; sketch\sketch_nov20a.ino.cpp.o:C:\Users\HP\Documents\Arduino\sketch_nov20a/sketch_nov20a.ino:35: first defined here
 Used: C:\Users\HP\Documents\Arduino\Hardware\heltec\esp32\libraries\WiFi
collect2.exe: error: ld returned 1 exit status
 Not used: C:\Program Files (x86)\Arduino\libraries\WiFi
exit status 1
Error compiling for board WiFi LoRa 32(V2).


Da li neko zna kako da popravim?
[ bogdan.kecman @ 23.11.2022. 21:02 ] @
pa resavaj probleme jedan po jedan ..

za pocetak vidi gde ti je definisan taj "display" na koji ti se zali ... to nema veze ni sa lora modulom ni sa wifi-em a prvi put je definisano u tvom sketch-u za arduino
[ dakinet @ 23.11.2022. 21:17 ] @
E da imam i displej koji se nalazi na ESP32 WiFi LoRa OLED V2 modulu koga sam inicijalizovao i radio mi je.

Kada tagujem // sve redove u kojima se spominje "display" hoće da kompajlira :)

Videću da li postoji neka druga biblioteka za ovaj OLED display (SSD1306 je ovaj moj).

Hvala bitnije mi je da radi radio veza i web server nego displej u ovom momentu.
[ bogdan.kecman @ 23.11.2022. 21:32 ] @
ok ti je ta biblioteka koju imas.

sada kada si kompajlirao bez display-a, sad kreni polako da prvo samo inicijalizujes display da vidis da radi, pa polako vracaj dok ne proradi.... problem koji imas je sto si na 2 mesta probao da koristis display, i to ga inicijalizujes na dva mesta pod istim imenom na istim pinovima... dakle ok ti je lib samo moras samo jednom da ga inicijalizujes ne dvaput
[ JankoNIS @ 24.11.2022. 08:38 ] @
U folderu "libraries" treba da ti bude samo jedna biblioteka koja se odnosi na displej. Imas ih vise, zato ti prijavljuje tu gresku.
Privremeno premesti negde taj folder, napravi novi samo sa jednom lib za displej i kompajlirace kako treba.
[ chris6212 @ 24.11.2022. 10:19 ] @
Od dve ili više raspoložive biblioteke sa istim nazivom, kompajler upozorava, ali koristi random, ili prvu koju je našao. To se svakako mora izbegavati, jer se tada ne zna koju će varijantu automatski koristiti, pa može da dodje do problema.

A druga greška jasno ukazuje na to da se isti naziv funkcije "display" nalazi i u sketch-u i u LoRaWan_APP.cpp. Naprosto preimenuj tu svoju u sketch-u i promeni svuda gde je koristiš i verovatno će kompajlirati, uz ovo prvo upozorenje.