[ Onaj_od_pre @ 29.11.2022. 11:19 ] @
Ne znam da li ima tema, uputite me, ali sve jedno.

Zabranjena prodaja, samo pokloni i to javno. Oko adresa može prvatne poruke.

Evo da počnem prvi:

Poklanjam:

- neispravan Set-Top-Box sa daljinskim
- stari mobilni telefon Alkatel, neće da se uključi
- kamericu za desktop A4Tech - radi, nije loša

Za detalje pitajte.
[ aca_punk @ 29.11.2022. 13:26 ] @
Prvo da pohvalim temu!

Onda bih da pohvalim sve one ljude koji su bili nesebicni i meni poklonili neke stvari, a naravno islim na ljude sa ES-a!

Ja vec ispoklanjao dosta toga! Naci ce se valjda jos po nesto...

Mada nama treba da poklanjaju oni koji se bave ovim 40 godina! :) Sigurno imaju "prs i plevu" rashodovanih uredjaja i elemenata! Vrlo rado primam poklone! :)
[ chris6212 @ 29.11.2022. 13:38 ] @
Šta će ti neispravan krš, samo ga možda jednom pogledaš i posle skuplja prašinu negde i pravi nered. Ja sam tako svu starudiju stavljao u podrum, ili mi žao da bacim ili mislim zatrebaće ali realno nikad ili možda nekad jedna jedina sitnica... I tako se gomila godinama, zarđa i nema gde da se stave drva ili ugalj... Sve sam to pobacao. Ako ne može da se popravi, u đubre i završena stvar.
[ Onaj_od_pre @ 29.11.2022. 14:02 ] @
Pa i ja imam pun tavan svega, ne znam ni sam šta imam. Ali mislim da ovako promovišemo zajedništvo... iskustva itd... druženje... Da, imam ventilator od aspiratora. Mislio sam da nešto prepravim pa da bude neke druge funkcije ali nemam ideju... Eto i to poklanjam. Cigani neće... kažu skupo 800 dinara. Jbg. onda ide dzaba.
[ aca_punk @ 29.11.2022. 14:03 ] @
Iz Set-Top boxa se iskoristi kabl, kutija, 7-segment, dugmici, usb, cinc, hdmi, mislim da ima i stabilizator na 5 volti (7805). Ja ne znam ali ko zna moze da iskoristi i trafo ako nije on riknuo.

Tu uglavnom crkne dioda ili se isprazni kond. Dva puta sam popravio to cudo i pre neki dan mi dali jos jedan. Poklonili, da budem iskren. Svi u komsiluku pocinju da uce da je bolje baciti u moje ruke nego u kontejner. Na kraju ja ono sto je meni visak zavrsi u otpad pa ispada da recikliramo... :)
[ aca_punk @ 29.11.2022. 14:08 ] @
Citat:
Onaj_od_pre:
Pa i ja imam pun tavan svega, ne znam ni sam šta imam. Ali mislim da ovako promovišemo zajedništvo... iskustva itd... druženje... Da, imam ventilator od aspiratora. Mislio sam da nešto prepravim pa da bude neke druge funkcije ali nemam ideju... Eto i to poklanjam. Cigani neće... kažu skupo 800 dinara. Jbg. onda ide dzaba.



Mnogo palim pljuge, ubijam, otvaram nekada i trecu paklu, a i nisam sam. Razmisljao sam, posto radim pored pregradnog zida sa terasom, da izbusim zid i ustemujem ventilator kako bi ga povremeno ukljucio da izvlaci dim! Znam provereno da je to vrlo efikasno za kafice, a da se iskoristi vent od hladnjaka za Yugo npr. Napravi se i poklopac da ne vuri non-stop... :)


Moj su telefoni dati na poverenje decaku od 4 godine. Ako nekome neki vrsi posao mislim da nece da bude problema da ih pokloni! :)

[Ovu poruku je menjao aca_punk dana 29.11.2022. u 15:26 GMT+1]
[ JECHAM @ 29.11.2022. 15:23 ] @
Bilo bi dobro tako nesto pokloniti nekom radio-klubu ili skoli, da se deca lakse nauce radu sa lemilicom.
[ gilopile @ 29.11.2022. 16:03 ] @
A nemojte tako.
Furda je zlata vredna.
Ako se bavis elektronikom, bilo hobi, bilo pro, moras imati i furdu.

Sta mislite da ce neko da trci da trazi po gradu najobicniju komponentu?
Uvek nesto zatreba i nemoguce je imati na lageru kuci sve zivo, ali sa furdom je mnogo lakse.
Da upujem obican fet za 200, 300 din, a saplicem se od njih, recomo.
[ chris6212 @ 29.11.2022. 17:02 ] @
Eh, neko provede ceo život razlemljujući i stare pločice, a kad "od sv. Petru na istinu", onda to rodbina rasproda za po 5 Evra kesica ili džak... Kome je to realno potrebno?

Možda ponešto što više ne može da se nadje, ali opet zašto, da bi se popravljao stari krš starim delovima? Razumem strast prema nekim retro stvarima, pa i sam sam retro zaljubljenik u ZX Spectrum i C64, ali da kao hrčak skupljam sve i svašta, to baš ne razumem.
[ Impaler @ 29.11.2022. 18:16 ] @
Pa razlemljena elektronika zauzima manje prostora nego zalemljena. Još kad bi se mogla i sastaviti natrag. To je super ušteda prostora.

Svatko od nas ima božićne ukrase koji zauzimaju prostor cijelu godinu. Zašto ih ne rastavit poslje upotrebe. i prodat elektroničke elemente i ostalu sirovinu. Uštede prostora su znatne.


Svi ne bi htjeli biti hrčak, ali koliko je hrčak ustvari spasio mjesta na gradskom deponiju s time što je sve živo razlemio. E to bi trebalo nagradit.

Trebalo bi postojati centralna razmijena dijelova, i pripadajuće skladište naravno. Po sistemu uzmi što ti treba i daj u skladište što ti ne treba. (pod uvijetom da je razlemljeno)

Ovako preko foruma dobra je ideja. nego trebao bi svatko napisati što ima za ponudit. Pa onda možda nekomu zatreba.

A ima dosta i tog elektroničkog otpada. Zašto ga ne razlemit.


[Ovu poruku je menjao Impaler dana 29.11.2022. u 19:33 GMT+1]
[ Onaj_od_pre @ 29.11.2022. 18:43 ] @
Ja sam napisao šta imam. A imam još puno toga,,, ali pitanje je da li to nekom uopšte treba... postali smo lenji... i jbg. sve otišlo u mikročipove, nemaš više konkretan uređaj gde možeš da pratiš po šemi kako radi :) Sve nabili u čipove. Dok nisu stigli do telefona veličine kutije šibice, posle su se malo osvestili pa dali na širini :)
[ aca_punk @ 29.11.2022. 19:01 ] @
Evo jednog DTV-202 resen! Moji na poso odlepise sto ne moze da gledaju utakmicu... Sad moze! :)




Tako da ja opet predlazem da se za pocetak povadi sve sa ploca koje ne radi, a kasnije ce za nesto moci da se upotrebi! Ovde sad imao TL431. Glupost, ali nekada zatreba takva glupost i morali bi da cekamo postu. Ovako, znas gde ima, a ima "furde" (kako kaze @gilopile), skines zamenis i gotovo!

Na ovom uredjaju je stradao osigurac, zastitna dioda i elektrolit...
[ Onaj_od_pre @ 29.11.2022. 19:08 ] @
Ja sam se nameračio da napravim jedan regulator, još mi fale dugmad za potencimetre, 6,3 mm fi. Nema nigde. To su oni precizni 3600 stepeni potencimetri. Ostaje mi da zalemim neku maticu :)

I da ne zatrpavamo temu, ostavite ponude.
[ chris6212 @ 29.11.2022. 19:12 ] @
Imaš na https://silken.co.rs/ raznih dugmadi, a nisu nešto ni mnogo skupi.
[ aca_punk @ 29.11.2022. 19:46 ] @
Posaljem cim mogu:

Tranzistori su 10 x 109C.



Inace nemam nikakav programator za EPROM. Pa ako neko hoce mozda mozemo da napravimo nekakvu zamenu, ne bas poklon!

[Ovu poruku je menjao aca_punk dana 29.11.2022. u 21:10 GMT+1]
[ ELFI @ 29.11.2022. 20:11 ] @
Citat:
JECHAM:
Bilo bi dobro tako nesto pokloniti nekom radio-klubu ili skoli, da se deca lakse nauce radu sa lemilicom.

Kome pokloniti elektorove plocice sa uputstvom i c-mos kolima.
[ aca_punk @ 29.11.2022. 20:17 ] @
Ako podizac teme hoce da pravi ispravljac sa regulatorom LM723, saljem ga cim pre, a adresa za slanje u pp! :)

I da dodam:

[ aca_punk @ 29.11.2022. 20:25 ] @
Citat:
ELFI:
Citat:
JECHAM:
Bilo bi dobro tako nesto pokloniti nekom radio-klubu ili skoli, da se deca lakse nauce radu sa lemilicom.

Kome pokloniti elektorove plocice sa uputstvom i c-mos kolima.



Na koje plocice mislis?
[ LugZ @ 30.11.2022. 05:34 ] @
Hehe!, Baš dobra tema!, Ako neko ima ovakve prekidače za poklanjanje,

https://imgur.io/a/xMXK6Gz

bilo bi super! Obo je iz one moje teme, o sssr osciloskopčiću C1-94.
[ aca_punk @ 30.11.2022. 09:30 ] @
Meni treba nastavak za sondu osciloskopa, kao na slici. Ne znam kako da nazovem taj produzetak za sondu! Na engleskom se to valjda zove CLAMP? Jedna sonda je Hameg HZ36, a druga Tektronix P6149. Da ne trazim bas cele sonde, znam koje su im cene. Ovo mozda neko ima viska od starih. Spreman sam i za neku zamenu, da imam para kupio bih! :)
[ Onaj_od_pre @ 30.11.2022. 10:24 ] @
@aca_punk, može ti tranzistori i LM723 Dobro bi mi legli. Ja jedino milku čokoladu da ti pošaljem za uzvrat. Inače, našao sam dugmad za 6,3 mm osovinu.

A evo još jedne novosti: Poklanjam unimer digitalni, samo fale sonde i baterija od 9 volti. Može i tebi aco!

Usput, kad već aco pomenu LM723, jel imaš neku šemu do 10 ampera? Napon od 0 do 20 volti ili slično, ali bitno mi je da ima više ampera, da iskoristim trafo maksimalno, šta će mi regulator za 1 amper, a trafo mi daje 10.

Ovo poklanjam. Unimer je ispravan. Imam drugi -profi- pa mi ovaj stoji bezveze.



[Ovu poruku je menjao Onaj_od_pre dana 30.11.2022. u 11:39 GMT+1]
[ aca_punk @ 30.11.2022. 10:38 ] @
Naravno da moze! Ne mislim na milku vec na ovo sto cu da posaljem! :) Imam problem sa autom ali do petka saljem sigurno. Podakte baci u pp.

Videcu da proberem jos nesto da ne bude prazno pismo! :) A tamo ima i moja lista komponenata, pogledaj... Ne kazem da mogu bas sve da poklonim ali ono sto ima duplo poklonio bih.

Koji je DVM u pitanju?

[ Onaj_od_pre @ 30.11.2022. 10:40 ] @
Evo acika, postavio sam sliku. To acika!!! Izloži spisak, pa da menjamo, kao sličice, heheh... Ti tranzistori, dovoljno je par komada, da vidim kako rade, ali LM723, to mi treba, i neka šema.
[ aca_punk @ 30.11.2022. 10:43 ] @
Hvala! Nije mi potrebno, imam nekoliko takvih...
[ Onaj_od_pre @ 30.11.2022. 10:45 ] @
https://archiwum.allegro.pl/of...t-830buz-etui-i7760362808.html
[ aca_punk @ 30.11.2022. 10:53 ] @
Ovo moje je sigurno kinesko! Za taj ne znam, mozda i nije?

[ Onaj_od_pre @ 30.11.2022. 11:00 ] @
Sve jedno, davno je kupljen i poslužio svrsi. Nisam ga uključivao godinama, ne znam da li to utiče na displej. Znam da sam ga platio 20 evra.
[ aca_punk @ 30.11.2022. 11:03 ] @
A jel imas 2n3055?

Sve jedno! Treba da imam i neku plocku... Mozda i nesto napravljeno na rasteru, samo da se spakuje! :)
[ Onaj_od_pre @ 30.11.2022. 11:21 ] @
Nemam 2n3055 imam mje3055 to220 kućište, 2n3055 je čini mi se 115w snage a ovaj je 80w snage i treba dobar hladnjak.
[ ELFI @ 30.11.2022. 12:10 ] @
Citat:
LugZ:
Hehe!, Baš dobra tema!, Ako neko ima ovakve prekidače za poklanjanje,

https://imgur.io/a/xMXK6Gz

bilo bi super! Obo je iz one moje teme, o sssr osciloskopčiću C1-94.

Imam slicne naravno Ruske 14x7 mm. a imam i ceo C1-94 ali nije na poklon.
[ ELFI @ 30.11.2022. 12:14 ] @
Ovo su plocice sa semama, dajte predlog kome pokloniti klubu, skoli ili nekom zasluznom clanu foruma
koji je nekad, nesto, nekome ili nekako pomogao.
[ ELFI @ 30.11.2022. 12:16 ] @
Za pokretaca teme, ovo sa slike.
[ Onaj_od_pre @ 30.11.2022. 12:30 ] @
Hvala, hvala... Trenutno nemam ni za poštarinu drug @ELFI, ali javiću ti se na pp.

A ostale šeme, ako se niko ne javi, pokloni aci :) da bar znamo gde da tražimo, voli on to kao hrčak :) Šala naravno.

Inače, moram da kažem, da se neko ne naljuti, prodavnica elektronike 'mp' mi nije poslala sve elemente, po drugi put. I onda me zovu, kažu mi smo tu kod Preševa, gde si ti??? Aman zaman, nisu znali ni adresu da pročitaju na mom nalogu!!! Sumnjam da ću opet nešto od njih da kupujem.... A možda i hoću ako mi pošalju te j*ebene liskunske izolatore. Da znam gde ima naručio bih tablu pa sam da režem.
[ aca_punk @ 30.11.2022. 12:43 ] @
Upravo sam i mislio da se javi neko kao @ELFI, pored iskustva u elektronici covek ocigledno ima i iskustva da neke stvari treba cuvati! I ja sam za to i sam imam neke KIT uredjaje sa dokumentacijom i vec sam ih prikazivao na forumu.

@Onaj_od_pre, da se razumemo svako od nas bi hteo sto sta da ima, polazim od sebe. Treba ispostovati nameru koju @ELFI ima, svaka cast! Samo da ode u prave ruke! I da, @Onaj_od_pre, pa uzmi kad ti covek poklanja! Sema je extra, a ima i plocica, dokumentacija. Treba samo da se sklopi i dobijes uredjaj sa dokumentacijom. Nema lepse! :)

Evo ja cu da zberem sve elemente koje treba da bi se napravio ispravljac sa seme i poslacu ti zajedno sa vec obecanim LM723 koji i treba za ovde i ostalim stvarima... Samo da nadjemo adekvatne zamene za ove tranzistore, a odmah da napomenem da posto vec dobija BC109C, on moze umesto BC 107. Za ostale tranzistore @ELFI savetuj sta je najbolje!
[ Onaj_od_pre @ 30.11.2022. 12:49 ] @
Slažem se, ali sam aco predložio tebe, jer si duuuugo na forumu a ovi klinci, jure se po fejsu. Ostavio sam tamo link u jednoj grupi, možda se neko javi. Ja bih znao kome da ih poklonim 'Tehničkoj Školi u mom gradu. Imaju oni katedru za elektrotehniku.

Mada više rade sa gotovim modulima i mikrokontrolerima, cenim da je ipak ovo za neke entuzijaste.... kao što smo mi... a ima nas. Elektronika je skoro jedini deo foruma gde je kolko tolko ostalo interesenata a da izuzmem madforum.
[ aca_punk @ 30.11.2022. 12:56 ] @
Sve OK, samo da ih ne uzme profesor i nikada vise ne vrati u skolu... :)
[ aca_punk @ 30.11.2022. 13:02 ] @
Citat:
LugZ:
Hehe!, Baš dobra tema!, Ako neko ima ovakve prekidače za poklanjanje,

https://imgur.io/a/xMXK6Gz

bilo bi super! Obo je iz one moje teme, o sssr osciloskopčiću C1-94.



Imam prekidace sa uredjaja: https://www.google.com/search?...fox-b-d&q=superscope+a-260

Nisam siguran da li su isti ali lice, cim ih nadjem postujem!
[ Onaj_od_pre @ 30.11.2022. 13:26 ] @
@aca_punk, naravno da ću da uzmem ovo što mi @ELFI poklanja...
[ aca_punk @ 30.11.2022. 13:58 ] @
Ne mogu, a da opet ne prokomentarisem, u svakom slucaju hvala puno @Onaj_od_pocetka na hvalama i lepom misljenju.

@ELFI je odmah i dokazao da postoje ljudi koji umeju da cuvaju i imaju sta da cuvaju i prikazu u uovakvim trenucima! Mislio sam da ce se vise ljudi odazvati, a sudeci po broju pregleda teme, dosta je njih pogledalo sta tu mi radimo. Recimo da se spremaju i namestaju fokus... ;) Sala, naravno! Ima vremena, ova tema moze i da ostane ovako, a moze i da se preimenuje pa ako krene nekim tokom i moze i da se TOP-uje!

Ja sam tako jednom dobio jedan ispravljac i zaista sam bio pocastvovan. Mada sa ove tacke gledista, mislim da je razlog bio da se skinem s k... :) Krivo mi je sto tako razmisljam ali mi nije ostavljena opcija za drugacije! ;) Ne mari! Takodje, jos od nekih clanova sam dobio neke stvari i uvek sam se silno obradovao! Ne mogu da im pominjem imena i zao mi je, ali su me neki upozorili na to, pa onda necu nikoga.

I upravo ovo sto @ELFI radi, sebe cu da preskocim :) , mislim da je vrlo produktivno i velikodusno! Danas je to retkost!!! Mnogo ce znaciti coveku, a pogotovu bilo kom pocetniku da dobije KIT komplet za ispravljac. Radi o tome da evo i ja jos uvek nisam kupio nov ispravljac vec radim sa onim sto sam napravio. Samogradnja! Ali da, bila je greska sto s pocetka nisam imao vec nesto gotovo nego sam se mucio, onoliko! Na ovaj nacin se ljudi i povezuju i to ja podvlacim kada je ova profesija u pitanju, veoma bitno. O tome u nekoj drugoj temi!

Usput, treba mi FET J111 da popravim svoje gitarsko pojacalo. Ne treba mi na poklon, kupio bih ako neko ima?

Mene racunejte otvorenim za svaki vid saradnje. Zivi bili! :)

[ ademare @ 30.11.2022. 14:30 ] @
Logicno je da se ne pominje ako ti je neko nesto poklonio !


Meni se to desilo od prodavca davno na Limundou kada sam to koristio ima jedno 10-tak godina !

Prodavao on koliko se secam neku konzolu NDS ali nije bila ispravna skroz ili je bila u losem fizickom stanju vise se i ne secam.

I niko nije hteo da kupi , ja upisem pocetnu cenu i naravno kao jedini pobedim !

Cena pocetna je bila realna vrednosti proizvoda.

I covek mi posalje to sto sam kupio i pokloni mi GB !!!


E sad ja ga pohvalim u oceni max. ali naravno da nisam napisao u oceni koju svi citaju da mi je nesto poklonio !

Zato sto ne moze covek svima da pokloni nesto , a kupac koji procita pitace se zasto njemu , a ne meni itd .
[ aca_punk @ 30.11.2022. 15:13 ] @
Ne slazem se samo zato sto je ovo drugacije. Da opet napomenem da sam ja moj deo dogovora ispostovao i uvek cu! Nema tu ljutis! Ko prvi njegovo! Konkretno u ovoj temi je covek napisao "javno"! Moze na razne neke nacine da se odredi kome ce poklon da ode!
[ ademare @ 30.11.2022. 15:31 ] @
Nisam govorio o ovome , nego sto si napisao " poklonili su mi ljudi " adapter i jos ponesto itd.

Ovaj deo :

"Takodje, jos od nekih clanova sam dobio neke stvari i uvek sam se silno obradovao! Ne mogu da im pominjem imena i zao mi je, ali su me neki upozorili na to, pa onda necu nikoga."
[ LugZ @ 30.11.2022. 15:34 ] @
Citat:
ELFI:
Citat:
LugZ:
Hehe!, Baš dobra tema!, Ako neko ima ovakve prekidače za poklanjanje,

https://imgur.io/a/xMXK6Gz

bilo bi super! Obo je iz one moje teme, o sssr osciloskopčiću C1-94.

Imam slicne naravno Ruske 14x7 mm. a imam i ceo C1-94 ali nije na poklon.


ovo izgleda ima perspektivu.., sad sve zavisi od stanja tvog malog litvanca, jer sam jedan uzeo za delove, i bio u tako dobrom stanju da sam ga doveo skroz u red sem tog dugmeta. sad sam se zarobio sa dva, al volim tu spravu.., ako je potpuno ispravan i kao nov, onda navijam da ga zadržiš, ako je za delove, onda super, možemo na pp. eto okači sliku da vidimo, a dogovaramo se na pp, neobavezno
[ LugZ @ 30.11.2022. 15:38 ] @
Citat:
aca_punk:
Citat:
LugZ:
Hehe!, Baš dobra tema!, Ako neko ima ovakve prekidače za poklanjanje,

https://imgur.io/a/xMXK6Gz

bilo bi super! Obo je iz one moje teme, o sssr osciloskopčiću C1-94.



Imam prekidace sa uredjaja: https://www.google.com/search?...fox-b-d&q=superscope+a-260

Nisam siguran da li su isti ali lice, cim ih nadjem postujem!


sad sam gledo, deluje i kao moguće rešenje uz neko sakaćenje, al greota je. možda nekome zatreba baš originalni.., hvla drug, neka ide tema, iskočiće nešto
[ aca_punk @ 30.11.2022. 16:12 ] @
Ja sam to video samo kada sam rasturao uredjaj... Izgubio sam ih iz vida... Mislio sam da su u boljem stanju: https://prnt.sc/rdKo2NxXXhJv
[ LugZ @ 30.11.2022. 16:18 ] @
nije ovo loše stanje uopšte! ako lepo škljocaju, meni ustvari treba unutrašnji mehanizam, one oprugice i neki kaoklizač što šeta levo dezno i zadržava položaj samog dugmeta., e sad ovo moje je rusko, to jest, kažu litvansko, al pitanje dal je sam prekidač ruski/litvanski proizvod.., i dal se gađaju dimenzije., nek odleži malo videćemo, možda mi se pojavi neki za delove, npr sa crknutom cevkom itd
[ ELFI @ 30.11.2022. 16:54 ] @
Sve plocice i jos neki delovi idu pokretacu teme zbog humanih ideja i pesnicke duse.
[ Onaj_od_pre @ 30.11.2022. 17:12 ] @
Hvala @ELFI, pozdrav.
[ aca_punk @ 30.11.2022. 17:47 ] @
Bravo i svaka cast! Ovaj velikodusan gest bi mogao da postane i praksa kada se pojavi neki novi clan na forumu. Delotvorno je jer bi vrlo brzo mogao od komponenti koje dobije da napravi nesto svoje. Mislim da ovako nesto dosta motivise za rad. Ucvrscuje kontakte i od sve nas pravi bolje ljude! :)
[ Onaj_od_pre @ 05.12.2022. 09:21 ] @
Evo, da vas obavestim, paket je stigao. Šeme su na nemačkom :) Ali snaći ću se. Sve što pretekne, šaljem dalje...

Hvala Elfiju. Da poživi još sto godina.
[ aca_punk @ 05.12.2022. 14:17 ] @
Slikaj kad nesto napravis! :)