[ vukotastosic @ 26.02.2023. 14:54 ] @
Pozdrav.
Kupio sam jos pre 2-3 godine ovakav kabl: Link, uzeo sam ga najvise zbog toga posto je kabl od slusalica bio kratak, pa ga ukljucim dole u zvucnu karticu, on je dugacak oko 1,5m i posle u njega ubodem audio jack i slusalice rade.
Zvucnici i stare slusalice koje imam rade kad ubodem u taj kabl, medjutim uzeo sam neke slusalice na koje se malo razlikuje audio jack, nije sa 2 nego sa tri crtice Link, e sad ne znam postoji li neki adapter ili nesto sto bi moglo da pomogne?
To ovako izgleda: Link
[ scoolptor @ 26.02.2023. 15:18 ] @
U pitanju je TRS i TRRS konektor:

Stoga ti treba adapter TRRS na TRS.
Najjeftinije je da porucis iz Kine https://www.aliexpress.com/item/4000967026564.html

Mada bi i bez adaptera trebalo da radi - samo bi bio kratko spojen mikrofon, IIRC.
[ Onaj_od_pre @ 26.02.2023. 17:23 ] @
Zavisi da li ćeš za komp ili za mobilni?

ovo ti je produžni za mobilni. (mobilni koristi ove 4 pin adaptere-kablove. A na kompu imaš posebno mik. posebno slušalice, tu ti treba razdelnik.)

[ zeoN_Rider @ 26.02.2023. 18:19 ] @
Citat:
vukotastosic: Pozdrav.
e sad ne znam postoji li neki adapter ili nesto sto bi moglo da pomogne?


Ako ti nije potreban mikrofon ni adapter ti neće biti potreban......
[ vukotastosic @ 26.02.2023. 19:56 ] @
Zvucnici su trenutno ukljuceni u taj kabl sto imam, mikrofon radi bez toga, vec je povezan u roze na zvucnu karticu, nego recimo ako hocu da koristim slusalice posto je kratak kabl, da ih ubodem u taj sto imam od 1,5m gde su trenutno zvucnici ukljuceni, mozda ce mi pomoci onaj adapter iz drugog odgovora od @scoolptor, da od 3 napravim 2.
Ubodem slusalice u njega, pa taj kraj u kabl koji imam od 1,5m.
Taj adapter da koristim samo ako ocu slisalice, i nista vise.
[ zeoN_Rider @ 26.02.2023. 23:41 ] @
Citat:
vukotastosic
Taj adapter da koristim samo ako ocu slisalice, i nista vise.


Ma da, i naravno možeš i da napraviš nov kabl bar kablova i konektora ima onoliko!