[ dusanboss @ 16.05.2023. 11:13 ] @
Samsung A52 bio u džepu dok sam malo pokisao. Ništa ozbiljno čak nisam primetio da je telefon vlažan. Inače telefon bi trebalo da može na kratko da se potopi u vodu i da nema problema.
Nakon te kiše počeo je da mi izbacuje grešku da je detektovao vlagu u USB portu. Nakon par sati greška je nestala i uspešno sam napunio telefon.
Danas se greška ponovo pojavila i ako je telefon bio na stolu. Šta bo moglo biti uzrok? Moguće je da je bilo tragova sodebikarbone koja se mozda otopila usled kiše i sad pravi neki spoj. Ja sam port juče čistio na suvo. Koju tečnost da koristim za čišćenje. Jel WD 40 ok? Nemam čist alkohol.
[ Java Beograd @ 16.05.2023. 11:38 ] @
Da sam na tvom mestu, ja bih telefon, tj. USB port "izduvao" vazduhom (nežno kompresorom ili pumpom za bajs) i ostavio na malo toplijem mestu, par sati ili celu noć.
Jbg, ne greju više radijatori, ali da rade, na primer, ostavio bih telefon na nekom srednje toplom radijatoru.

WD-40 ne bih ušpricavao u telefon. On ostavlja masno iza sebe, a realno, nije to kontakt sprej.
Možda da probaš pravim kontakt sprejom. On, kad ispari, kad se osuši, ne ostavlja nikakve "ostatke" iza sebe. Sve ostane suvo.
[ B3R1 @ 16.05.2023. 13:05 ] @
Uzmes od zene fen, pa njim ... stavi na neku mlaku ili hladnu temperaturu. Samo pazi da drzis fen dovoljno daleko ... ili da ga stavis da duva hladan vazduh.
[ dusanboss @ 16.05.2023. 13:20 ] @
Sušio sam ga sinić fenom. bilo sve uredu do malopre, ali vidim sad je nestalo... valda neće više da se pojavljuje.