[ erngab @ 22.05.2023. 21:35 ] @
Potrebna mi pomoć za telefon Redmi 9A (polovan sam ga dobio pre koji dan.).
Kod razgovora jako se slabo čuje sagovornik. Oni mene dobro čuju ali ja slabo.
- Pojačao sam do maksimuma sa "Volume Up" dok sam razgovarao sa drugim. Na maksimumu se slabo čuje, čim samo malo smanjim ništa se ne čuje.
- U podešavanjima u "Sound & vibration" sam sve pojačao (Media, Rington, Alarm). U ovom delu neko posebno podešavanje nisam našao.
- Na internetu sam video da u podešavanjima u "Additional settings" za Redmi 9 ima mogućnost "Clear speaker" kod mene to nema, barem ne na ovom delu. Ne nađem ga ni kada to u podešavanjima upišem u pretragu (ali mi se čini da je ovo predviđeno za glavni zvučnik).
- Probao sam da pojačam uz pomoć nekih aplikacija (Volume Booster GOODEV, Volume Booster Pro) - ova dva ne pomažu.
- Isprobao sam preko operatera A1, Globaltela, probao sam Viber, WhatsApp - sve isto.
Možda vi imate neki predlog, ili znate za neku aplikaciju koja omogućava pojačanje zvuka tokom razgovora (da se sagovornik bolje čuje).
Pozdrav!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 22.05.2023. 21:58 ] @
Možda se nakupilo prašine u gornjem zvučniku, pa sve što treba je da se otvori i očisti.
[ balavi @ 22.05.2023. 22:59 ] @
ja sam imao taj telefon
perfektno jasno i glasno se čuje na slušalici bez ikakvih podešavanja

tako da ili je to što je rekao -V-O-Y-A-G-E-R-
odnesi u neki servis da se očisti, relativno lako se radi
ili je neki problem do speakera, jednom sam i ja dobio jedan Samsung na poklon
imao iste probleme kao ti , samo što su mu i slušalica i mikrofon u potpunosti propali od prevelike količine razgovora na njemu pa je sve to stavljeno novo
[ bakara @ 23.05.2023. 08:54 ] @
Pre ce biti da je prljavstina u zvucniku
Probaj nekom cetkicom da ga iscistis pre nego ga odneses u servis.
[ erngab @ 23.05.2023. 09:09 ] @
Hvala na savetima.
Danas sam naišao na Test Code
Code:
*#*#6484#*#*

Tu sam isprobao "Resiver" gornji zvučnik. Iznenađujuće, ali se dobro čulo (normalno).
Verovatno treba samo čišćenje. Probaću pre servisa, sam spoljnje čišćenje, video sam na internetu nešto sa alkoholom za iPhone ali je verovatno dobro i za Redmi. https://www.youtube.com/watch?v=S4_Mztujpnw
Mada me čudi sa Test Code se bolje čuje, nego kod razgovora glas sagovornika.

PS
Sada sam gledao na neko jače uveličavajuće staklo. Na Redmi kod gornjeg zvučnika nema uopšte rešetka kao što je prikazano na videu. Tu je samo neka crna membran (deluje mi kao da je od gume) sa kockastim ispupčenjima uzduž membrane, nema rešetka.


[Ovu poruku je menjao erngab dana 23.05.2023. u 10:58 GMT+1]
[ erngab @ 23.05.2023. 12:15 ] @
Očistio sam sa četkicom za zube i 70% alkohol (nemam kući jači). Sada se vide rešetke 😄 (nije više na izgled kao gumena membrana, zbog prljavštine je izgledalo tako) i dobro se čuje zvuk.
Hvala još jednom na savetima.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 23.05.2023. 12:39 ] @
Sada je jedino problem što osoba koja ti je dala telefon će ovo pročitati i hteće ga nazad 😅