[ Predrag Supurovic @ 25.06.2023. 09:02 ] @
Može li neko da pogleda straniu https://www.uzice.net/sajtovi/

Linkovi ispod sličica koji su predugi se prelamaju u dva ili tri reda ali je iz nekog razloga razmak izmedju redova preveliki. Nikako ne mogu da ubodem kako da ga smanjim.

Unapred hvala!

[ Shadowed @ 25.06.2023. 11:13 ] @
Stavi linkovima display: block ili inline-block i sa line-height podesavaj razmak.
[ Predrag Supurovic @ 25.06.2023. 22:52 ] @
Hm, zanimljivo.

Line-height sam vec stavio na 1 i ako povecam poveca se razmak ali ne mogu da ga smanjim vise od ovog. To znaci da reaguje na njega.

Medjutim, ako stavim i display: block ili display: inline-block yaista se izgubi ovo restojanje.

line-height tada odradi posao.

No, to mi radi kad i inspektoru to rucno ubacim u stranu.

Iz nekog razloga, kada stavim to u style na A tagu, kada učitam stranu, tog u HTML nema. kao da ne[to isfiltrira HTML i obriše display: block.

Probao sam da nešto drugo promenim u istom stilu (line+height, margin, padding) i to drugo se pojavi u HTML i reaguje na njega, ali display: block ispari iz HTML-a.

U kodu je

<a href="_url_" target="_blank" style="font-size:12px; word-break: break-all; overflow-wrap: break-all; line-height:1; margin:0; padding:0; display: inline-block;">_url_</a>

a dobijem:

<a href="_url_" target="_blank" style="font-size:12px;line-height:1;margin:0;padding:0;display: block;">_url_</a>

Ovo je u WordPress-u.



[ arcusX @ 25.06.2023. 23:03 ] @
Ne znam dal sam od pomoći ali dovoljno ti je line-height https://www.w3schools.com/cssref/pr_dim_line-height.php

stavi u pixelima.

Code:

<p><span style="line-height:10px;"><a href="">nešto</a></span></p>
[ Shadowed @ 25.06.2023. 23:38 ] @
Citat:
Predrag Supurovic:U kodu je

<a href="_url_" target="_blank" style="font-size:12px; word-break: break-all; overflow-wrap: break-all; line-height:1; margin:0; padding:0; display: inline-block;">_url_</a>

a dobijem:

<a href="_url_" target="_blank" style="font-size:12px;line-height:1;margin:0;padding:0;display: block;">_url_</a>

Ovo je u WordPress-u.

Nemam pojma. Ne radim sa WordPress-om.
Inace, preporucio bih ti da stavis klasu na te url-ove i stil u klasu. Smanjices html stranu a mozda uspes i da ga zeznes da ti ne izbacuje taj display:inline-block deo iz kojeg god razloga da to radi.
[ B3R1 @ 26.06.2023. 15:05 ] @
Dodaj:

vertical-align: top
[ Shadowed @ 26.06.2023. 17:10 ] @
Kanda je resio :)