[ MajorFatal @ 07.08.2023. 23:12 ] @
Ako ćemo pravo, na početku filma i serijala Povratak u budućnost, ćale mu je bio zamlata, sestra debela, keva alkoholičarka .. slažem se da nije namerno sprečio ćaleta da ne podleti pod auto, i posle sprečio da se ni sam ne rodi, te takođe znam da navijamo za glavnog junaka, ali .. kad se vrati u sadašnjost: ćale mu je faca, sestra vitka, keva profesor .. alo, očigledno da je poremetio sled događaja, osnovni red bi bio da se vrati u prošlost pre trenutka kad spreči ćaleta da podleti pod auto, da spreči sebe da spreči ćaleta da ne podleti pod auto, tek tad bi sve leglo na svoje mesto, i vremenska linija nastavila svojim tokom ... je l da?
[ Shadowed @ 07.08.2023. 23:23 ] @
Ne, jedini nacin da sve vrati u potpunosti na staro je da se ode u '85. i spreci sebe da uopste ide u proslost. U suprotnom, bilo kakvo pojavljivanje u proslost menja stvari (iako mozda premalo da bi nam bilo bitno za film).
[ MajorFatal @ 08.08.2023. 00:10 ] @
Kojim vremeplovom da spreči sebe da ode u prošlost? Ako bi to uradio sprečio bi da se vremeplov uopšte isproba i vremeplov, sled događaja, i sam film postoji. Prvi odlazak u prošlost se dešava u originalnoj vremenskoj liniji, koja se zaista odigrala, i samim tim treba da postoji kao takva, jedino mora da spreči sebe da menja događaje ili okolnosti u prošlosti, a to bi postigao onim što sam ja predložio. Mora da pusti sebe da prvi put ide u prošlost jer se to stvarno tako dogodilo, menjanje događaja iz prošlosti je ono što je nepoželjno, a ne sam odlazak. Kad bi uradio šta ti predlažeš zapravo bi opet iz najnovije, sveže vremenske linije menjao događaje u prošlosti u njoj. A to je nedopustivo, ko zna kako bi tad izgledalo.
[ Bora Sonar @ 08.08.2023. 07:01 ] @
Ne postoji originalna vremenska linija, već beskonačno mnogo fazno pomerenih paralelnih vremenskih linija. Rešenje je da se neko vrati u prošlost i ubedi Radoša Bajića da uopšte ne snimi Povratak u budućnost. U trenutku kada ovo čitaš ako Radoš nije snimio Povratak u budućnost, to onda znači da je neko pročitao moj post i izmenio prošlost ili da je moja poruka iz neke paralelne vremenske linije u kojoj Bolivud nije u Srbiji.
[ kosmopolita @ 08.08.2023. 07:29 ] @
Dovoljno interesantan film bi bio da moze covek da se vrtati u secanjima drugih ljudi i vidi sta se dogodilo.
Za tako nesto bi bilo potrebno da su ljudi zivi.
Ili ko veruje u zagrobni zivot da moze i mrtvima da pregleda secanja.

Mene bi konkretno zanimalo da vidim gde je udario grom za vikend pa nije bilo struje.
Voleo bi da procenim gledajuci to secanje da li bi neki gromobran na tom mestu spasio trafo il ista je vec pogodjeno.
Ali ako nije bilo svedoka onda nema ni secanja koja mogu da se pregledaju.
[ B3R1 @ 08.08.2023. 15:41 ] @
Citat:
kosmopolita: Dovoljno interesantan film bi bio da moze covek da se vrtati u secanjima drugih ljudi i vidi sta se dogodilo.
Za tako nesto bi bilo potrebno da su ljudi zivi.
Ili ko veruje u zagrobni zivot da moze i mrtvima da pregleda secanja.

Bio je slican film na tu temu, sa pokojnim Robinom Vilijamsom u glavnoj ulozi, cek da ga nadjem ... evo ga:

The Final Cut (2004)


[ MajorFatal @ 08.08.2023. 16:42 ] @
Citat:
Bora Sonar: Ne postoji originalna vremenska linija, već beskonačno mnogo fazno pomerenih paralelnih vremenskih linija. Rešenje je da se neko vrati u prošlost i ubedi Radoša Bajića da uopšte ne snimi Povratak u budućnost. U trenutku kada ovo čitaš ako Radoš nije snimio Povratak u budućnost, to onda znači da je neko pročitao moj post i izmenio prošlost ili da je moja poruka iz neke paralelne vremenske linije u kojoj Bolivud nije u Srbiji.


U ovoj originalnoj vremenskoj liniju Radoš stvarno nije snimio film, onda se postavlja pitanje kako se ti sećaš da si slao poruku, jer su događaji promenjeni od trenutka ubeđivanja Radoša do danas, kao i na koji način si poslao "ovu" poruku o Bolivudu.

Citat:
kosmopolita
Mene bi konkretno zanimalo da vidim gde je udario grom za vikend pa nije bilo struje.


Po mom nekom sećanju, neki malo vispreniji inženjer je još za vreme prvog nazovi svetskog rata postavio dva mikrofona na prvu liniju ratišta, i na osnovu razlika u kašnjenjima zvuka određivao odakle dolazi artiljerija pa svoju usmeravao tamo. Tako samo ti treba dva mikrofona da bi odredio gde je tačno udario grom. To treba tako opremiti svaku meteorološku stanicu, i kamerama 360 stepeni da bi smo tačno znali i prodali franšizu najbolje prognoze.

Dodatak: Pravilno je i inžinjer i inženjer.

Citat:
Voleo bi da procenim gledajuci to secanje da li bi neki gromobran na tom mestu spasio trafo il ista je vec pogodjeno.


Iz nekog razloga gromovi ne gađaju trafoe koji zuje i jonizuju vazduh, gađaju usamljeno drvo koje ništa nije krivo, i čiji je učinak jonizacije x puta manji.
[ Bora Sonar @ 08.08.2023. 17:02 ] @
Citat:
MajorFatal: U ovoj originalnoj vremenskoj liniju Radoš stvarno nije snimio film, onda se postavlja pitanje kako se ti sećaš da si slao poruku, jer su događaji promenjeni od trenutka ubeđivanja Radoša do danas, kao i na koji način si poslao "ovu" poruku o Bolivudu.


Ne sećam se bilo kakve poruke. Mislim da tu poruku treba administratori treba da izbrišu dok nije ozbiljnije narušena kauzalnost.
[ MajorFatal @ 08.08.2023. 17:23 ] @
Eto vidiš, to je izvesno!
[ kosmopolita @ 08.08.2023. 18:16 ] @
Citat:
MajorFatal:
Citat:
kosmopolita
Mene bi konkretno zanimalo da vidim gde je udario grom za vikend pa nije bilo struje.


Po mom nekom sećanju, neki malo vispreniji inženjer je još za vreme prvog nazovi svetskog rata postavio dva mikrofona na prvu liniju ratišta, i na osnovu razlika u kašnjenjima zvuka određivao odakle dolazi artiljerija pa svoju usmeravao tamo. Tako samo ti treba dva mikrofona da bi odredio gde je tačno udario grom. To treba tako opremiti svaku meteorološku stanicu, i kamerama 360 stepeni da bi smo tačno znali i prodali franšizu najbolje prognoze.

Mene interesuje jedna lokacija. :)
Naravno, bilo bi dobro da i na svim drugim bude isto.
[ MajorFatal @ 08.08.2023. 19:35 ] @
I na svim drugim lokacijama da udari grom? Zašto?
[ Bora Sonar @ 08.08.2023. 20:53 ] @
Zato što fluks kondenzator zahteva 1,21GW.
[ MajorFatal @ 08.08.2023. 21:12 ] @
Eh pa da tačno ..
[ Ivan Dimkovic @ 08.08.2023. 22:46 ] @
Citat:
Bora Sonar:
Zato što fluks kondenzator zahteva 1,21GW.


1,21 DžW
[ MajorFatal @ 09.08.2023. 08:18 ] @
Zato je admin, što zna stvari.

A sad da raspravimo zaista najvažnije pitanje - odsustvo ćirilice :) ahaha
[ kosmopolita @ 09.08.2023. 08:29 ] @
Ovde se neki bune zbog skretanja tema. Ovde je tema film i ne treba skretati sa filma.

Evo ja se izvinjavam sto sam skretao na gromove i samo da dodam da nisam hteo o skladistanju energije nego samo o odbrani od gromova.
[ MajorFatal @ 09.08.2023. 10:35 ] @
Skretao si ti mnogo više, pa ti niko nije zamerao, al što ne smeš da opleviš po ćirilici, ponašaš se kao ćale veći deo filma, vidiš kako je sve povezano, zaboga pa 21 vek je, imaš valjda pravo da izbaciš nečije pismo ako ga ne voliš ili ti se ne sviđa :)
[ kosmopolita @ 09.08.2023. 11:03 ] @
Opet ce neko da napuse da se skrece sa teme. To nekako bude uvek neko ko nije pisao nista godinu dana i onda se seti tako nesto da napise.

Ja pisem i citam zadnjih godinu ili dve jer ima manje poruka pa mogu sve da se isprate :)

Stavrno je cudno da su sva moguca orava za sve moguce i nemoguce stvari osvarena a jedino corilica ovde ne moxe da se vidi.
Da je to neko drugo pismo bio bi blokiran autoput i leti kad su svi na odmoru.
Ali zbog curilice nema parada i slicnih stvari.
[ MajorFatal @ 09.08.2023. 20:07 ] @
Ajde, ajde, možeš ti i bolje, izgrdi ih tako da te izbace sa foruma, možeš ti to, nemoj biti kukavica ..
[ kosmopolita @ 10.08.2023. 03:20 ] @
Pisem poruke koje nit smrde nit mirisu i nemaju "lajkove".
Nema nikog kome se dopadaju ili su tako napisane da se ne dopadaju ni jedima ni drugima.
To je porincip i dostignuce ali moguce da je i kukavicluk jer nisam nikad do kraja ni tamo ni vamo.

Interesanto da smo poceli o meni, mozda tako dobijem i neki "lajk" :)
[ Bora Sonar @ 11.08.2023. 18:34 ] @
Postoji paralelni univerzume gde je na ESEMZ zabranjena i ćirilica i latinica. Mislim da je to jedino pošteno rešenje.
[ MajorFatal @ 11.08.2023. 22:22 ] @
.
[ kosmopolita @ 12.08.2023. 06:22 ] @
Glasaci bi trebalo da znaju koji je program politicara, sto vrlo cesto nije slucaj.
Ovde bi isto tako trebalo da je definisano kako bi trebalo da se omoguci koriscenje cirilice.

Recimo, moguce promene:

- Sve bi se videlo na cirilici - nije moguce
- Sve bi se videlo na latinici - kao do sada, za one koji izaberu tu opciju u profili
- Poruke pisane latinicom bi se cuvale kao latinica
- Poruke pisane cirilicom bi se cuvale kao cirilica
- Onaj ko zeli da vidi ciricne poruke bi u profilu izabrao tu opciju
- Ko izabere da vidi cirilicne poruke bi ih video a latinicne bi video kao latinicne
- Prilikom citiranja latinicne poruke bi mogle da se citiraju samo kao latinicne
- Onaj ko je izabrao opciju cirilice bi mogao da citira cirilicne poruke kao cirilicne

Znaci da bi se preslovljavanje cirilice u latinicu radila samo sa cirilicnim porukama kada ih citaju ili citiraju latinicari.

Koliko sam video u prethodnom periodu neki su ocekivali da bude omogucena prva opcija i da moze sve da bude na cirilici.
To onda znaci da, ako bi ove promene gore bile omogucene, oni ne bi bili zadovoljni.
Onda bi i dalje trazili prvu opciju i kao da nista nije promenjeno.

Na ovaj nacin postojeca koncepcija bi ostala ista i imala bi novi dodatak za cirilicu.

Ako nekoga zanima zasto ovo pisem, onda pisem jer inace oni koji protestuju ili se zale uvek treba da znaju sta hoce.
[ MajorFatal @ 12.08.2023. 18:02 ] @
Kad tako jasno i sažeto kažeš šta hoćeš, pa ko ti ne bi izašao u susret ..
[ MajorFatal @ 12.08.2023. 20:55 ] @
Back to the topic

[ MajorFatal @ 31.08.2023. 19:47 ] @
Pa onda zašto Zorgov vojnik pokušava da se prošvercuje na Korbenovu kartu da bi stigao u Flotsam paradjs? Zorg je imućan mogao bi da mu obezbedi prevoz kakav hoće, što posle i dokazuje sedajući u svemirski brod i odlazeći lično tamo. Samo to je nedosledno u filmu sve ostalo je ok.
[ MajorFatal @ 21.11.2023. 23:47 ] @
Pa onda gospodin Volas iz Petparačkih priča .. u jednom trenutku nosi pladanj sa milk šejkom i burgerom na sred ulice, i Buč ga pregazi, ... Zašto bi Volas nosio pladanj na ulici kad ima ubice, batlere, kuvare, vozače, domere i dostavljače .. što sam da nosi kad ima sve to .. jednostavno nije logično ..
[ Bora Sonar @ 22.11.2023. 07:51 ] @
Citat:
kosmopolita:
Koliko sam video u prethodnom periodu neki su ocekivali da bude omogucena prva opcija i da moze sve da bude na cirilici.


Izmišljaš, niko to nije tražio!
[ kosmopolita @ 22.11.2023. 08:17 ] @
To je poruka od pre tri meseca.

Posle tri meseca nemam pojma na sta sam mislio.