[ Voji4 @ 10.08.2023. 10:03 ] @
Dobar dan poštovani imam jednu sliku u JPEG formatu (oko i u njemu sat) sad bi ja htio da ga "pokrenem"... Probao sam je konvertirati u GIF format ali neće da se "pokrene"... Da proradi!
molim vas zna li ko kako i izvinjavam se ako sam promašio temu!?
[ ademare @ 10.08.2023. 13:01 ] @
Jel mislis na obicnu konverziju iz JPG u GIF ?

Jedna slika u jednu ?

Ili da se od vise slika pravi animacija ?

Ako je jedna slika u sliku onda program Irfanview . Besplatan je .

Ucitas sliku koja ti treba sa diska, i iz menija File izabesre opciju Save as..

Otvori se novi ekran izaberes ime , novi format , moze i isti ali ako ti treba konverzija onda iz menija izaberes GIF

U trecem polju izaberes folder gde ce biti snimljena .

I to je sve , dobices konvertovanu sliku u GIF !
[ B3R1 @ 11.08.2023. 11:50 ] @
Koliko ja znam, samo GIF (i to samo GIF89a format) podrzava animacije. Ispod haube, animirani GIF se sastoji od vise nezavisnih slicica spojenih u jedinstveni kontejner.

Inace, ne moras da instaliras nista, imas npr. ezgif.com. Odaberi link "GIF Maker", uploaduj individualne slike i to je to. Na sajtu mozes da te slike elementarno sredis, optimizujes, smanjis itd.

Na primer, ako je u pitanju sat koji zelis da ti radi kao pravi, treba ti da napravis vise slicica sa razlicitim vremenima, koji ce gledaocu dati iluziju da se radi o pravom satu. Imas i sajtove na kojima su ljudi vec napravli generatore analognih satova, poput:

https://editablegifs.com/make/clock-1
[ Shadowed @ 11.08.2023. 13:34 ] @
Nisi ti to dobro procitao :) Ne moze nikako da uploaduje individualne slike. Napisao je da ima jednu jpg sliku i nekako je zamislio da ce sat odjednom proraditi ako sliku konvertuje u gif. Kao da gif zna sta je na slici i sta je on zamislio da se sa tim dalje desava. Ovo je jedan od najvecih bisera ES-a.


Inace, nije gif jedini animirani format. Kao sto je png naslednik gif-a za lossless kompresiju, tako apng naslednik animiranog gif-a. Browseri ga podrzavaju ali kako je video postao znatno zastupljen, apng nije toliko zaziveo. Tako sada imamo ili katatrofalni gif ili lossy mp4.
[ B3R1 @ 11.08.2023. 13:47 ] @
Citat:
Shadowed: Nisi ti to dobro procitao :) Ne moze nikako da uploaduje individualne slike. Napisao je da ima jednu jpg sliku i nekako je zamislio da ce sat odjednom proraditi ako sliku konvertuje u gif. Kao da gif zna sta je na slici i sta je on zamislio da se sa tim dalje desava.

Pa dobro, covek je mislio da tu neka vestacka inteligencija "pokrece" sliku. :-)
Citat:
Ovo je jedan od najvecih bisera ES-a.

Nije. Ima jos jedan mnogo jaci:

https://www.elitesecurity.org/t471280-Film-za-analogni-fotoaparat

Citiram:

Citat:
petar.webdesing98:
Pozdrav svima!
Interesuje me, da li je moguće kada se završi slikanje, da se jednostavno izvuče traka i da na njoj budu slike? Ako ne, kako izvući film a da na traci ostane slika? :D


Za par godina ocekuj pitanje kako da se slike sa analogne filmske kasete prebace na mobilni telefon ... i da li se tu koristi Bluetooth ili WiFi ... :-)))
[ Shadowed @ 11.08.2023. 14:27 ] @
Pa dobro, rekoh "jedan od" :)
A tu su negde.
[ Voji4 @ 12.08.2023. 14:45 ] @
I Teslu su verovatno smatrali "biserom"!
[ Shadowed @ 12.08.2023. 15:16 ] @
"Biser" se nije odnosilo na tebe vec na tvoju temu tj. ono sto si napisao u njoj.
A Tesla je svakako imao svoje bisere tako da ako ti godi da se poistovecujes sa njim, eto, po tome mozes svakako.
[ Voji4 @ 12.08.2023. 17:24 ] @
Shadiw ja sam ljubazno pitao, ti si mogao napisati kulturno "tako kako si ti zamislio ne može" i gotovo, bez pogrdnih naziva...