[ scoolptor @ 16.08.2023. 12:50 ] @
Da li neko ima iskustva sa sluzbom za reklamacije kompanije Shoppster.

Porucio sam proizvod A, a isporucen je proizvod B.
Naravno, nikada se ne desava u takvim situacijama da je proizod B skuplji i potrebniji od proizvoda A.
Reklamirao sam, poslao slike, dobio broj zahteva za reklamaciju, i od tada, vec treci dan - NISTA.
Nisu mi dostavili ni adresu na koju bih trebao da vratim proizvod B.
Na osnovu serijskog broja proivoda B koji sam im dostavio, ako imaju ikakvu sledljivost, mogu da ustanove kada i zasto je doslo do zabune.
Nisam otvarao fabricku ambalazu proizvoda B.
Proizvod B pretpostavljam nema nesaobraznost - ne treba da se ispituje i dokazuje ko je kriv za kvar ili neispravnost.
Jednostavno je doslo do greske u magacinu isporuke.
Proizvod A je na akciji, i postoji opasnost da se rasproda.

Sta dalje? Da cekam? Sta drugo mogu da uradim?



[ ademare @ 16.08.2023. 14:39 ] @
Nisam nikada kupovao kod njih .

Tacnije porucio sam bio sporet ali se moja zena Predomislila !! Bas cudno

I otkazem im ja , pre isporuke oni kao O.K.

Sutra se javlja neko drugi odatle i kaze danas vam stize sporet ?!?

Jedva sam mu objasnio da sam jos juce otkazao i da ne dolaze dzabe !!

Bio ljut covek , ko da sam im nesto ukrao ? Pa sto ne gledate u kompjuter vec samo bi da Uvalite ?

Tako da ih izbegavam od tada ! Jedva sam ih i dobio , imao sam tada njihov SBB telefon ! Pa ono po " menijima" 1 pa 3 itd. nema sanse da prodjem kroz to ne reaguje osim sa njihovim telefonom ??

Znaci Mrzovoljna Banda !

Zovi smaraj dok ti ne zamene ! Otvori pa vidi sta je unutra ! Kako da znas da je pogresno ako ne otvoris ? Nece ti oni nista brze zameniti ako ne otvoris ?
[ scoolptor @ 16.08.2023. 16:37 ] @
Hehe, izbegli ste metak!

Mada, imaju dobre akcije. Pre par dana porucio alat od Game. Tek sam kasnije video sa sam mogao proci 1000din+ jeftinije da sam porucio od Shoppstera.

Shoppster saradjuje sa D Expressom - posto su cerke iste firme, kao i SBB.
A D express koristi usluge Gebruder Weissa za isporuku gabaritnih posiljki.
Mozda je sporet vec bio kod ovih poslednjih kada ste otkazali.

Ista ekipa iz Gebruder Weissa nije htela da prihvati paket nazad za vreme isporuke.

Radi se o TV-u.

Nema potrebe da otvaram kutiju jer na njoj pise model i serijski broj, a kroz otvore-rukohvate sa bocnih strana, se vidi da je profil TV-a debeo i zaobljen na ivici,
sto nije tipicno za TV koji sam porucio.

Elem nabavio sam mobilni telefon gospodj(ic)e iz sluzbe za reklamacije.
Dacu im jos malo vremena, pa cu je pozvati.
[ ademare @ 16.08.2023. 19:06 ] @
Ja sam imao problem sa E-planetom zimus ! Mada razlicit , hteli totalno da me zeznu ! Porucio glavni predmet i jos par sitnica koje se ne isplate porucivati pojedinacno . Mala cena velika postarina ! Zato u kompletu je O.K.

I oni poceli da me vozaju dva dana donosili sitnice , glavnog predmeta nigde !

Razgovarao sam sa njima telefonom po dva puta dnevno !

Dok sam bio ljubazan , nista !!!

Kad je drugi dan u 5 popodne stigao mejl da ce kurir da donese dve sitnice i da naplati Postarinu , sve je bilo jasno !! Da glavnog predmeta nema !! Samo posle napisu , nestalo itd.


Botu sa kol centra lepo kazem jer rade do 6 , a mejlove salje pred kraj radnog vremena !! Botu kazem da necu da podizem te sitnice, i da necu da placam postarinu bez glavnog predmeta !! On naravno nista nije ukapirao !!

Napisem detaljan mejl da ga razume i dete i posaljem tada , a sutra prepodne nazovem ocekujuci nekog viseg u hijerarhiji !

Sutra ista prica , fantaziranje o Razlicitim dobavljacima , iako je jedna mala firma uvoznik, ona je i dobavljac !

Onda sam vec postao i drzak koliko to moze u granicama normalnog , objasnim glavnoj Cobanici da nisam hteo da primim kurira tog dana , kaze mi ona to se vratilo dobavljacu ?

Gde se bre vratilo ? Bilo negde oko podne ! Kurir jos nije ni smenu zavrsio , pa gde je kurirski magacin , pa da tamo stoji X dana ? Kazem cobanici da ne izmislja jer vec bukvalno 20 godina kupujem u domacim radnjama preko Neta i znam sve detalje !

Jel ste citali mejl ?

Nisam, kaze cobanica !

Kad ce biti glavni predmet ?

Ne znam za neki dan !

O.K. kada bude glavni predmet posaljite ga Zajedno sa sitnicima i preuzimam i placam postarinu !


Posle sat vremena Cobanica javlja da glavni predmet stize sutra !!!! I sitnice sa njim !
[ scoolptor @ 16.08.2023. 21:27 ] @
Secam se da sam jednom porucio neki set preciznih odvijaca, i dobio izraubovan izlozbeni primerak.
To sam reklamirao, i dobio pare nazad.
Posle stotina paketa porucenih online, nisam imao nekih problema, osim malo sa Alijem, ali je i tamo bilo uglavnom pozitivno reseno.

U zakonu o zastiti potrosaca pise ovo:
Citat:

Potrošač može da izjavi reklamaciju usmeno na prodajnom mestu gde je roba kupljena ili na drugom mestu koje je određeno za prijem reklamacija, telefonom, pisanim putem, elektronskim putem ili na trajnom nosaču zapisa, uz dostavu računa na uvid ili drugog dokaza o kupovini (kopija računa, slip i sl.).

Prodavac je dužan da vodi evidenciju primljenih reklamacija i da je čuva najmanje dve godine od dana podnošenja reklamacija potrošača. Prilikom obrade podataka o ličnosti potrošača, prodavac postupa u skladu sa propisima kojima se uređuje zaštita podataka o ličnosti.

Prodavac je dužan da potrošaču bez odlaganja izda pisanu potvrdu ili elektronskim putem potvrdi prijem reklamacije, odnosno saopšti broj pod kojim je zavedena njegova reklamacija u evidenciji primljenih reklamacija.
...
Prodavac je dužan da bez odlaganja, a najkasnije u roku od osam dana od dana prijema reklamacije, pisanim ili elektronskim putem odgovori potrošaču na izjavljenu reklamaciju. Odgovor prodavca na reklamaciju potrošača mora da sadrži odluku da li prihvata reklamaciju, obrazloženje ako ne prihvata reklamaciju, izjašnjenje o zahtevu potrošača o načinu rešavanja i konkretan predlog u kom roku će i kako rešiti reklamaciju ukoliko je prihvata. Rok za rešavanje reklamacije ne može da bude duži od 15 dana, odnosno 30 dana za tehničku robu i nameštaj, od dana podnošenja reklamacije.


A u Shoppsterovima uslovima koriscenja ovo:
Citat:

Potrošač izjavljuje reklamaciju radi ostvarivanja prava po osnovu saobraznosti, garancije, pogrešno obračunate cene i drugih nedostataka.
Sve reklamacije, bez obzira da li se radi o robi koju prodaje Shoppster ili Partner, se mogu izjaviti pozivanjem broja: +381 11 45 45 400 i odabirom opcije 3, putem e-mail adrese [email protected] ili preko kontakt forme na strani „Korisnička podrška” uz dostavu računa na uvid ili drugog dokaza o kupovini (kopija računa, slip i sl.). Ukoliko se reklamacija izjavljuje usled nedostataka u vezi sa robom čiji je trgovac Partner, Shoppster će, bez odlaganja reklamaciju proslediti Partneru na dalje postupanje. U tom slučaju Shoppster neće biti odgovoran za dalje postupanje Partnera po izjavljenoj reklamaciji.

Shoppster, odnosno Partneri, vode evidenciju primljenih reklamacija i čuvaju ih najmanje dve godine od datuma podnošenja.

Shoppster/Partner će potrošaču potvrditi prijem reklamacije i saopštiti broj pod kojim je zavedena njegova reklamacija u evidenciji primljenih reklamacija.

Shoppster/Partner će bez odlaganja, a najkasnije u roku od 8 dana od dana prijema reklamacije odgovoriti potrošaču na izjavljenu reklamaciju. Smatraće se da je reklamacija primljena I zakonski rokovi će teći od trenutka kada roba, u vezi koje se reklamacija izjavljuje, stigne na adresu koju je Shoppster/Partner naveo u e-mailu potvrde prijema reklamacije, budući da je tek tada Shoppster/Partner u mogućnosti da utvrdi osnovanost reklamacije. Odgovor Shoppstera/Partnera na reklamaciju potrošača će sadržati odluku da li prihvata reklamaciju, obrazloženje ako ne prihvata reklamaciju, izjašnjenje o zahtevu potrošača o načinu rešavanja i konkretan predlog u kom roku će i kako rešiti reklamaciju ukoliko je prihvata.


Oni izlgeda tumace zakon po svom nahodjenju.

U emailu - potvrdi prijema rekalamacije nema A od adrese za vracanje robe:
Citat:

Poštovani,

Obaveštavamo Vas da smo po Vašem zahtevu evidentirali reklamaciju pod brojem X po porudžbini broj Y.

Ljubazno Vas molimo za stprljenje, ubrzo ćete biti kontaktirani od strane sektora za reklamacije.

Radno vreme Sektora za reklamacije je radnim danima od 09 h – 17 h.

Informacije vezane za reklamacije I povrat možete pronaći na:

https://www.shoppster.com/sr-RS/reklamacije-i-povrati

Srdačan pozdrav.

Shoppster Podrška


Jutros sam zvao korisnicki servis, i 'ostavio poruku' da me pozovu iz sluzbe za reklamacije, ali me naravno niko nije znao.

[ scoolptor @ 16.08.2023. 21:40 ] @
A D Express, preko koga se besplatno vraca roba radi reklamacije, ne prihvata pakete cija dimenzija prelazi 1m.
Ovo ce biti hebeno zanimljivo.
[ Java Beograd @ 17.08.2023. 08:11 ] @
Zovi svaki dan, smaraj.
[ scoolptor @ 17.08.2023. 11:08 ] @
Jedan poziv menja sve.

Kulturna gospodj(ic)a iz sektora za reklamacije objasnila situaciju.
Usli su u trag TV-u. Otisao je kod drugog lika, a njegov TV je dosao do mene.
Salju kurira da preuzme TV, dobijam nov sledece nedelje.
Drugi lik nece da vrati TV.

Ako bude kako je obecano, bicu zadovoljan. Toplo cu preporuciti Shoppster.
[ scoolptor @ 18.08.2023. 18:15 ] @
U cetvrtak je TV preuzet od strane kurira D Express.

Danas je vec prica da TV vise ne moze da se nabavi od dva dobavljaca koje su koritsili, iako je i dalje aktivna stranica za prodaju TV-a sa popustom., i da su opcije:
1. da mi se vrati novac
2. da mi se vrati TV - koji je pogresno poslat drugom kupcu. Kupac je bacio kutiju, ali ce navodno naci neku kutiju i spakovace TV.

Pri tome mi nije ponudjen nikakav popust za Open Box proizvod, ali je ostala ogucnost da ako nadjem neke nedostatke na proizvodu,
da preuzmu TV i da mi vrate novac.

Shoppster nema outlet prodavnicu, ili ja ne znam za nju. Ne znam sta rade sa vracenom robom.

Svidja mi se popust, i TV verovatno nema falinki. Prihvatio sam opciju 2, ali je ostala opcija da se predomislim.

Kada su necije pare u pitaju, ja sam posebno osetljiv, i maksimalno posten.
Ali imam utisak da svi ljudi ne rezonuju na isti nacin.

Stoga sam sumnjicav na tvrdnju da novi TV ne moze da se nabavi, posebno posto je stranica za prodaju TV-a i dalje aktivna.

Sta da radim?

- da pokusam da izvucem neki popust. Standardno je open box popust 20%
- da pokusam da saznam da li su TV-i i dalje nabavljivi i da trazim nov neotpakovan u slucaju da jesu?

[Ovu poruku je menjao scoolptor dana 18.08.2023. u 19:26 GMT+1]
[ ademare @ 18.08.2023. 19:23 ] @
Ja bih odabrao broj 3 .

Uzeo svoj novac nazad i cekao drugu akciju kod drugih ili kod njih gde pre naidje .

Prilicno je ovo sto se u zargonu zove sa njihove strane "ciganisanje " , zavlacenje , pilicarenje , kako ko vec to zove .

Neozbiljni su .

Ne verujem im nista , jer te zavlace samo tako .

Napisi koji je Tv pa da nadjemo nesto slicno ako ne odmah u narednih 15-tak dana .

Bice tih akcija uvek, narod slabo kupuje bilo sta !


Nikako ne pristaj bez kutije !

U njihovim uputsvima za reklamacije proizvoda , izricito pise ako se pokvari cuvajte ambalazu !

Jeste da to nije po zakonu , ali ko ce sa njima da se tuzi posle zbog kutije ? Jer sem suda nema nikakve zastite u Srbiji za potrosace !


" Uz svaku pošiljku dobićete dokumentaciju koja vam može poslužiti kao dokaz o kupovini I zato je važno da je sačuvate sve do isteka perioda od dve godine koliko je prodavac odgovoran za nesaobraznost proizvoda, odnosno sve dok važi garantni period u slučaju da je proizvođač proizvoda izdao garantni list. Molimo Vas da sačuvate originalnu ambalažu."
[ scoolptor @ 18.08.2023. 19:46 ] @
Prihvatio bi bez kutije da dobijem popust 30+%.
Uz pisani dokaz da je proizvod isporucen bez kutije, i da to nece predstavljati problem u garantnom roku.
Svoje pare uvek mogu da dobijem nazad.
[ ademare @ 18.08.2023. 20:00 ] @
Cim oni pilicare za sitnice, ne verujem da ce ti dati popust.

Akcija na akciju sto bi se reklo.

Ne kosta te nista da ih pitas .

[ scoolptor @ 18.08.2023. 20:06 ] @
Cinjenica da su kontaktirali lika kome su pogresno poslali moj TV, a mene, koji sam podneo reklamaciju, i trazio da me kontaktiraju putem korisnickog servisa nisu,
potencijalno govori da su od pocetka zeleli da mi uvale taj TV.
Oni nemaju outlet radnju (za koju znam), i ne znam sta rade sa takvom robom - koja je otvarana.
E sad, ako se pokaze da je TV ipak nabavljiv, onda suoceni sa dokazom moraju da biraju:
-da li da mi posalju nov tv,
-da li da mi posalju stari tv ali pod mojim uslovima - samo da ga se rese uz najmanju stetu. Nemaju kome drugome da uvale - nema outlet radnje.
[ scoolptor @ 18.08.2023. 20:49 ] @
Citat:
Ne verujem im nista , jer te zavlace samo tako .

Prihvatam izazov.
Nisam ni ja rodjen juce.
Prilicno sam osetljiv na nepravdu. I znam da isteram stvar do kraja.
Bacio sam udicu.
Ovaj javni log redosleda dogadjaja ce u slucaju potrebe doci kao lep dokaz. Jer ovakve informacije se ne mogu izmisljati.
Ne snimam pozive, a iza ekipe iz Shoppstera ne ostaje pisani trag, osim broja reklamacije.
[ scoolptor @ 21.08.2023. 23:00 ] @
Sutra istice rok za odgovor na reklamaciju pisanim ili elektronskim putem.
Citat:
. Smatraće se da je reklamacija primljena I zakonski rokovi će teći od trenutka kada roba, u vezi koje se reklamacija izjavljuje, stigne na adresu koju je Shoppster/Partner naveo u e-mailu potvrde prijema reklamacije, budući da je tek tada Shoppster/Partner u mogućnosti da utvrdi osnovanost reklamacije.

Ovo koriste mnoge internet prodavnice, i predstavlja njihovo proizvoljno tumacenje Zakona o zastiti potrosaca, koje nema veze sa istim.
Nakon 8 dana nastupa Trzisna Inspekcija.

Niti su naveli nikakvu adresu. Nemoguce je probiti se kroz kordon korisnicke podrske do agenta za resavanje reklamacije. Zatrazio sam 15.8. ujutro da salju kurira. Poslali su tek 17.8.
Nisam proveravao kada je isporucen paket.

Btw, trazio sam skroman popust od 10%.
[ Java Beograd @ 22.08.2023. 10:02 ] @
Nemoj da misliš da si dobio neznamnija kakve povoljne uslove za neznamnija kakav ultra-mega proizvod.
Televizori su svakim danom sve jeftiniji. To je trend koji se ne menja.

Garant ćeš naći takav isti ili bolji, kod ovog ili onog prodavca za 15 ili za 30 dana, po istoj ili nižoj ceni. S jeseni obično krenu popusti.

Dakle, teraj vnago u majčinu, uzmi svoje pare, i počni ponovo da surfuješ - tražiš sebi TV.



Iz ovakvih i sličnih razloga ja već desetak godina nisam kupio ništa što bi trebalo da bude isporučeno.
Dakle, uđem u radnju bele tehnike, i pitam: "Da li mogu da platim i nosim odma'?".
Nekad imaju neotpakovano (2x TV) a nekad nemaju, nego kažu "evo to je taj primerak koji je izložen (2x veš mašina, ugradna rerna, sudo mašina)
Platim, momci donesu do prtljažnika auta, utovarim i palim gajbi.

Nema laži, nema prevare, platio i dobio ono šta sam hteo i video.

[ scoolptor @ 22.08.2023. 11:57 ] @
Elem, danas dobijam pare nazad. U Gigatronu imaju isti model. Skuplji 5k din. Porucujem.
I, da. Porucujem online, sa preuzimanjem u lokalnoj Gigatronovoj prodavnici.
[ ademare @ 22.08.2023. 12:10 ] @
Treba ipak porucivati online !

Ja porucujem 20 godina , i dok nije postojao ovaj zakon o 14 dana za vracanje !

Sada to ipak ispostuju , moraju !

Ne samo ovo drasticno , pogresan proizvod ili neispravan ! Imas pravo da vratis Bez Obrazlozenja !! Znaci probas vidis da to nije to i vratis ! Ako jeste , naravno da neces vracati !

U prodavnici niti mozes da isprobas proizvod , tipa sporet , frizider itd. Niti postoji rok za vracanje ! Po zakonu ! Ako neka prodavnica hoce da odredi neki rok , to je samo njena dobra volja ! Nije obavezna !

Vec kazes " hocu ovaj " oni ti ga donesu on ne radi ili crkne za dva dana ! Primer samo !

Nema po zakonu vracanja vec servis i ostale vec prevare koje slede.


Ja sam vratio tako tek ponesto ! Ali bilo neispravno , sa znacima koriscenja , pogresan opis na sajtu !

Uvek vraceno , novac sopstveni dobijen nazad !


Tada se slazem sa tim da se trazi druga radnja !

Mozes kasnije za X meseci opet u tu ako te ne stave na "crnu listu "
[ Java Beograd @ 22.08.2023. 12:20 ] @
Ne znam šta i kako očekuješ da "probaš" šporet ili frižider (?!?) u prodavnici.
Da ga "probaš" kući? Kako?
Jer kad novi doneseš kući, to podrazumeva da stari baciš (pokloniš, recikliraš, šta god) onda na njegovo mesto staviš novi, i onda - šta ? Ne sviđa mi se, vraćam! WTF, a kako ćeš onda na gajbi bez frižidera.

Rok za vraćanje je 6 meseci, jer ako se pokvari u tom periodu, podrazumeva se da je iz fabrike izašao pokvaren.
[ Java Beograd @ 22.08.2023. 12:22 ] @
Citat:
scoolptor:
Elem, danas dobijam pare nazad. U Gigatronu imaju isti model. Skuplji 5k din. Porucujem.
I, da. Porucujem online, sa preuzimanjem u lokalnoj Gigatronovoj prodavnici.


Jesi li napisao na nekom od prethodnih postova koji konkretan proizvod kupuješ? Ne bi trebalo da je tajna.
[ ademare @ 22.08.2023. 12:31 ] @
To 6 meseci mrtvo slovo na papiru ! Da ne idemo u tu pricu .


Scoolptor krije model ! Ja sam se ponudio da mu pomognem da trazimo isti ili slican model , ali covek hoce da ostane tajanstven


P.S. mislim da je bila neka Turska Toshiba ili Turski Sharp, ne secam se bas znam da je samo nesto sto prave Turci a kupci misle Japan, koja je jedina bila na "popustu 50 % ?? Mozda i Turski JVC i Turska Aiwa !! Sve je to jedan proizvod iz iste Turske fabrike sa nekim sitnim detaljima kao razlika , osim Imena !

Verovatno je to i bio "outlet" primerak , pa je zato i Izmisljena od strane prodavnice prica o pogresnom proizvodu , a ima i pravi samo bez kutije i koristio "pogresni covek " nekoliko dana dok mu nismo " oteli " !

[Ovu poruku je menjao ademare dana 22.08.2023. u 13:43 GMT+1]
[ scoolptor @ 22.08.2023. 12:50 ] @
Nije tajna

https://www.shoppster.rs/p/2019740
https://gigatron.rs/televizori...6wHhN70hOwfXSuyNoaAplNEALw_wcB

OLED za ne-gejmere za pristojne pare.
[ scoolptor @ 22.08.2023. 16:04 ] @
Za spavacu sobu. Gde je sve zatamnjeno, gde nema refleksije. Da se iskoristi puna snaga OLED panela.

Za dnevnu sobu sa vise svetla je neki Samsung QLED dobro resenje. i barem 65".
[ Java Beograd @ 23.08.2023. 11:34 ] @
Brate, ja u dnevnoj, kad se ispružum na trosedu (umesto da sednem u fotelju) da gledam TV, ako je 22:00 ili kasnije - zaspim u roku od odma' !

A TV u spavaćoj - taj bi bio gledan ukupno 5 min, na mesečnom nivou. Mislim, radio bi on malo duže, ali niko ga ne bi gledao. Dobro bi bilo da ima ono podešavanje samogašenja.
[ scoolptor @ 23.08.2023. 19:50 ] @
A, zamisli, ja ni nemam Tv.
[ bordzija @ 19.09.2023. 08:04 ] @
Trgovci prevaranti onlajn trgovina je kod nas otvorila još jedna vrsta PAKLA!
[ scoolptor @ 19.09.2023. 09:14 ] @
Dobro, dobio sam pare nazad.
Onda sam se macevao sa Intezom nedelju dana.
Onda sam porucio kod Gigatrona.
I konacno nedelju dana kasnije stigao je Tv.
Isproban u prodavnici.
Sada sedi u kutiji, dok se ne zavrsi renoviranje sobe.
[ bordzija @ 19.09.2023. 11:34 ] @
Požurio si hehe meni je tako tokom renoviranja stajao tv pa sam posle kupio veći
[ bordzija @ 19.09.2023. 12:15 ] @
Inače nije slučajno da ti uvale drugi proizvod masa ljudi se ne žali. To je osnovna tehnika internet poslovanja u srbiji samo što ja ne primam paket i plaćam isključivo pouzećem kako bi im vratio u roku od 14 dana koliki je zakonski rok za internet kupovinu.
[ scoolptor @ 19.09.2023. 12:48 ] @
Citat:
bordzija:
Požurio si hehe meni je tako tokom renoviranja stajao tv pa sam posle kupio veći :D


Odgovoricu sa TWSS salom : Ne treba mi veci :D

Salu na stranu, prelazak sa 55 na 65 oled je cena x 2. Pri tome to je 2022. model koji ce se rasprodati, i vise ga nece biti. Nece ga biti za Black Friday. I sada ga je tesko naci.

Cena od 105k je odlicna, naspram sadasnjih cena: https://www.shopmania.rs/televizori/p-lg-oled55a23la-47214730 Ima ga jos i u Gigatronu za 110k.

A soba je gotova za 2 nedelje.


[ bordzija @ 19.09.2023. 16:23 ] @
Oled u moju kuću neće nikada ući jer ima kratak rok trajanja od svega nekoliko godina.

Inače si tv mogao da uzmeš 20% jeftinije preko mađarske ja sam uzeo nekoliko. I što je smešno imam i iz srbije dva koji su sa feleričnim panelima. Neka žnj klasa se kod nas prodaje već sam pisaoo tome.
[ scoolptor @ 19.09.2023. 16:37 ] @
Heh, nekoliko godina.
Zavisi od toga koliko ga koristis. Ako mu dusu vadis 12h dnevno, trajace 2-3 godine.
Ciklus zamene TV-a je negde oko 4-5 godina.
Garancija je 5 godina.
Uz normalno koriscenje OLED moze da traje mnogo duze.
[ bordzija @ 20.09.2023. 10:07 ] @
Gledao sam na yt onog nabildovanog jutjubera kako mu serviseri na novom LG menjaju panel u stanu pod garancijom. Meni dovoljno.
[ scoolptor @ 20.09.2023. 10:14 ] @
The Tech Giant. Taj TV je izasao pre 5 godina. Od tada je tehnika malo uznapredovala.
[ bordzija @ 22.09.2023. 12:45 ] @
Dobro si ti prošao mogli su vešmašinu da ti pošalju mesto televizora :)