[ blaki @ 05.09.2023. 08:59 ] @
Pozdrav svima,

Pre možda i par godina čuli su se hvalospevi Guvernera NBS poštovane gospođe Jorgovanke Tabaković o DOMAĆOJ Dinacard kartici. Ja sam jedan od onih koji je to prihvatio i mislim da je to u svakom slučaju dobra inicijativa. Tim više me začudilo kada sam danas slučajno uplaćujući neko osiguranje na Generali sajtu preusmeren na sajt za plaćanje Banke Intesa i sve bi to bilo u redu da zbog moje greške nisam odustao od transakcije i dobio ekran kao na slici u prilogu.

I sada se tu postavlja pitanje šta bi sa onim odredbama zakona o ličnim podacima građana koji se moraju čuvati na domaćim serverima, pa o tome da je Dina domaća kartica gde sve naknade ubira Država Srbija i ostaju u zemlji, do onoga da se mogu vršiti samo domaća plaćanja što bi podrazumevalo, bar po meni, da podaci ne budu dostupni u inostranstvu itd., itd. Da li je ovo propust NBS ili nije?
Da nije opet po onoj narodnoj "što više babica, kilavija deca" što bi ovde mogli prevesti "što više visoko obrazovanih ljudi na jednom mestu, to banalniji propusti"?

blaki
[ djoka_l @ 05.09.2023. 09:21 ] @
Evo, pogledaj https://dinacard.nbs.rs/cirilica/banke/

Drugim rečima, to što ti misliš, nema veze sa relnošću... Mogao bih da ti nabrojim banke u Srbiji koje ni nemaju data centar u Srbiji, ako te baš zanima.

[ Java Beograd @ 05.09.2023. 11:41 ] @
Ma, šteta što nisu Dina karticu napravili da radi beskontaktno. Da jesu, VISU bih ćušnuo u fijoku i koristio samo kad sam van zemlje.
[ blaki @ 07.09.2023. 09:03 ] @
Citat:
djoka_l:
Evo, pogledaj https://dinacard.nbs.rs/cirilica/banke/

Drugim rečima, to što ti misliš, nema veze sa relnošću... Mogao bih da ti nabrojim banke u Srbiji koje ni nemaju data centar u Srbiji, ako te baš zanima.



Šta ću, "čovek se uči dok je živ, a umre glup".

Evo izgleda da te banke ipak ne krše Zakone Republike Srbije - ovo recimo nisam znao, da sam znao ne bih ni pisao, izvinjavam se svima koji su gubili vreme čitajući moje zapažanje koje nije bilo tačno!



[/url]