[ Branko1984 @ 24.11.2023. 09:56 ] @
Pozdrav svima!

Koristim uTorrent, pa me zanima kada da na pomenutom ruteru
kada je na kompu dinamička ip adresa, otvorim jedan port?

Da li je odgovor jednostavan kao i pitanje ;)

Ruter je "stari dobri" ZXHN H168N V3.1
[ sdurut @ 24.11.2023. 11:34 ] @
Za uTorrent je dovoljno da ti je na ruteru uključen UPNP. Tako da će uTorrent da kaže ruteru koji mu port treba da se otvori i to će sami između sebe da se dogovore. Mora kao admin da se loguješ.
[ Milan Kragujevic @ 24.11.2023. 12:10 ] @
Iza CGNAT si i zato ti ne radi port forwarding.

https://milankragujevic.com/sta-je-cgnat
[ Branko1984 @ 24.11.2023. 12:41 ] @
Ljudi, ima li šta jednostavnije, osim expose-a?

Nešto user friendly?

Ne znam gde, šta, da kuckam?

Hvala!
[ Branko1984 @ 24.11.2023. 13:19 ] @
Šta mi je minimalno potrebno da ovo kompajliram i kako da postavim da bih forwardovao port za uTorrent?:

curl https://github.com/beyondcode/expose/raw/master/builds/expose -L --output expose

chmod +x expose

./expose


Citat:
sdurut: Za uTorrent je dovoljno da ti je na ruteru uključen UPNP. Tako da će uTorrent da kaže ruteru koji mu port treba da se otvori i to će sami između sebe da se dogovore. Mora kao admin da se loguješ.


P.S. UPNP je već uključen...
[ ademare @ 24.11.2023. 14:27 ] @
Rade torrenti sa tim Ruterom bez ikakavih podesavanja ! I iza CGNAT-a ! Pa sada su kod Telekoma skoro svi iza, bar sam ja uvek bio sem u davnoj proslosti .

Nije vazno sta uTorrent pokazuje , da li je trougao , i koja je boja uvek radi .

Jedino ako ti treba nesto specijalno ili los torrent pa nema nikoga ?
[ Branko1984 @ 24.11.2023. 14:46 ] @
Citat:
ademare: Rade torrenti sa tim Ruterom bez ikakavih podesavanja ! I iza CGNAT-a ! Pa sada su kod Telekoma skoro svi iza, bar sam ja uvek bio sem u davnoj proslosti .

Nije vazno sta uTorrent pokazuje , da li je trougao , i koja je boja uvek radi .

Jedino ako ti treba nesto specijalno ili los torrent pa nema nikoga ?


Važno je... Ne ide seed na privatnim trackerima...