[ ljuver971 @ 30.11.2023. 11:48 ] @
Dali je neko imao ovakav problem sa slikom.Dal je moguce da je od panela?
[ mjanjic @ 30.11.2023. 17:43 ] @
Izgleda kao da frekvencija nije dobra, tj. "osvežavanje".

Kod mene se desi, doduše ne baš često, kad utaknem HDMI kabl od TV-a u spliter, na kome je na drugom izlazu monitor, da se na 10 ili 20 puta jednom zaglupi, pa imesto 1920x1080 TV prikaže da radi na 2160 x "nešto", i onda naravno treperi slika ili tako ima "duhove" - izvučem kabal i lagano vratim, sve bude u redu.
Problem može da bude do kabla, podešavanja, spoja između dva kabla ili bilo gde drugde na HDMI konektoru, a ako je sve u redu što se toga tiče, može da bude i do elektronike u TV-u. Sve što se tiče kablova i podešavanja možeš da isproveravaš i istestiraš, ali ako je problem u samom TV-u, onda će morati u servis - isključiš sve kablove, osim napajanja, i onda uđeš u meni i lepo resetuješ podešavanja, ako si nešto čačkao ranije, a ne sećaš se šta si sve podešavao. Ako i dalje slika izgleda tako, onda je definitivno do elektronike. Osim možda ako si ažurirao softver pa je nešto zabrljao, ali ne verujem da je to slučaj.
[ alexa_pg @ 30.11.2023. 23:37 ] @
Kratko i jasno (nadam se), neispravan panel. Spremaj novce za novi TV.
[ baresi @ 01.12.2023. 07:23 ] @
Ja bi prije provjerio flat kablove oko T-con ploče, nego da osudim panel.
[ badael @ 01.12.2023. 07:46 ] @
99% greška u panelu.
[ ljuver971 @ 01.12.2023. 09:32 ] @
Ipak nije do panela,a flat cablove sam prvo proverio.Probao sam sa drugi T-con board,od isti takav tv koji u medzuvremenu su mi doneli za servis(problem sa osvetlenjem) i slika je dobra(na neispravni T-con greje se jedan cip valjda nije u redu).Sada ostaje da narucim takav T-con i tv je resen!
Zahvaljujem se kolegama na mišljenju o ovom defektu.
[ gilopile @ 01.12.2023. 10:20 ] @
Na zalost, istog sam misljenja da je ovde panel problem. Najverovatnije u prekidu vodovi oko vgl, vgh odd u samom staklu.
Pogotovo ako se desava dupliranje na svakih nekoliko sekundi kad se zagreje.

Manja mogucnost je da je sam shifter bypass IC problem. Ispitati te pinove i treba da dobijes +30 i -30-ak Volti periodicno na nekoliko sekundi.
Na nekim pomaze da se dzampiraju ti pinovi, al ne znam koliko bi to trajalo, tj. da li je to trajno resenje...
[ alexa_pg @ 01.12.2023. 15:44 ] @
Citat:
ljuver971:
Ipak nije do panela,...

Bravo. Imao si sreće.