[ Nebojsa Milanovic @ 09.01.2024. 21:14 ] @
The best (and worst!) countries for driving abroad

Možda nije sve baš tako ali je jako blizu tužne istine...
[ Java Beograd @ 10.01.2024. 07:09 ] @
Evo prevedenog teksta

Srbija
Srbija se ističe kao najgora destinacija za vožnju u inostranstvu – i dok deo razloga može biti činjenica da nema dostupne informacije o gužvama, ne stoji dobro ni po drugim faktorima.
Ne samo da ima drugi najmanji broj pretraga za putovanja automobilom, samo 140 (jedino mesto s manjim brojem je Češka, sa skromnih 120), već ima i drugi najgori kvalitet puteva.
S druge strane, gorivo je jeftino, po ceni od 2.581 australijskih dolara (1,34 funti) – ali možda biste razmislili o putovanju između gradova autobusom, umesto da iznajmite svoj automobil.


Koga će Australijanac, potomak britanskih kurvi i lopova da ispljuje, ako neće Srbe i Srbiju?
Sve nebuloza do nebuloze

Da je hteo mogao je da izgugla: https://www.putevi-srbije.rs/i...hp/en/servisne-informacije-eng Ali, nije.
Da je hteo mogao je da startuje Google maps, pa da postavi layer sa saobraćajem, ali nije.
Bilo mi je lakše da oplete Srbiju, time podilazi ukusu publike kome je namenjeno njegovo pisanije.

Kvalitet puteva - daleko smo od najboljih, to je jasno, ali:
Ja, koji sam vozio od Barselone do Istanbula, od Atine do Amsterdama, od Rima do Berlina i još mnogo, mnogo po Italilji, Francuskoj, Mađarskoj, i uzduž i popreko Balkana, odgovorno mogu da kažem da se utapamo u neki srednje žalosni prosek.

Cenu goriva ovo piskaralo takođe ne razume, ne kapira kako je to u Evropi, pa nastavlja da bulazni.




Moram priznati da su mi nemački autoputevi najgore razočarenje, ne zato što su najlošiji, nego zato što su kod nas najhvaljeniji, pa kad sam prvi put imao priliku da vozim tamo - wow, wft, pa ovo bre sve isto kao i drugde.


[ Nebojsa Milanovic @ 10.01.2024. 11:42 ] @
Nisam previše hteo da akcentujem da je pljuvačina Srbije u pozadini iako nagovestih to u drugoj rečenici, ali da su nam putevi generalno očajni, to je istina :(
[ peromalosutra @ 11.01.2024. 08:22 ] @
@Java Beograd dugo pratim forum i tvoje misljenje cijenim, pa me ovaj komentar zatekao nespremnim

Citat:
Koga će Australijanac, potomak britanskih kurvi i lopova da ispljuje, ako neće Srbe i Srbiju?


Mogao si da osporis misnjenje na bilo koji nacin, argumentovano, neargumentovano, bilo bi ok. Mogao si reci i da je u pitanju cista laz, opet ok. Ali izbacivati ovakve bljuvotine je stvarno ispod casti. Ako i od osoba kao sto si ti (koje sam cijenio) vidimo ovakve postove sa brojanjem krvnih zrnaca, sta ocekivati od drugih. Ode sve u PM.
[ kosmopolita @ 11.01.2024. 09:15 ] @
Kurve i lopovi nemaju veze sa krvnim zrncima. Ima veze bivšom kolonijom u kojoj su iseljavani kaznjenici.

Srbija je posecenija turistička destinacija pa joj se posvećuje veca pažnja.
To treba videti isto kao reklamu.
[ Java Beograd @ 11.01.2024. 09:27 ] @
Citat:
peromalosutra:
@Java Beograd dugo pratim forum i tvoje misljenje cijenim, pa me ovaj komentar zatekao nespremnim

Citat:
Koga će Australijanac, potomak britanskih kurvi i lopova da ispljuje, ako neće Srbe i Srbiju?


Mogao si da osporis misnjenje na bilo koji nacin, argumentovano, neargumentovano, bilo bi ok. Mogao si reci i da je u pitanju cista laz, opet ok. Ali izbacivati ovakve bljuvotine je stvarno ispod casti. Ako i od osoba kao sto si ti (koje sam cijenio) vidimo ovakve postove sa brojanjem krvnih zrnaca, sta ocekivati od drugih. Ode sve u PM.


Izvinjavam se na ružnim rečima. Trudiću se da se ne ponovi.



Ali, evo da obrazložim:
Poenta je da je Srbija dugi niz decenija zemlja koju Britanska Kruna smatra neprijateljskom, i u političkom smislu, sapliće nas kad god može. A može često.
Za početak, Britanci su bili predvodnici, ako ne i inicijatori bombardovanja '99, na čelu sa Tonijem Blerom. Naravno, to im nije bilo dovoljno.
Moćniji su od nas, u svakom pogledu, pa to redovno zlupotrebljavaju, kad god mogu nekako politički da naškode Srbiji. Evo, uzmi primer i turističkih viza, koje su još samo Srbiji nametnute.
Javno mnjenje, pod dirigentskom palicom lažljivog BBC-ja je takođe neprijateljski nastrojeno, Srbi su uvek bad guys.
Mnogo bih o ovome još mogao da pišem, ali staću ovde.

Moja očigledna netrpeljivost prema Britancima je uzrokovana njihovim delovanjem, što i ne krijem, pa kad god ih pomenem, ja napišem "Britanci, stari podlaci".

Australija, naravno, kao ispostava Krune na Pacifiku, preslikana je Britanija. Po svemu. Neću ni da detaljišem.
Tako, nesrećno piskaralo, wanabe novinar, kad je počeo da piše, prvo šta je imao na umu je da su Srbi i Srbija, naravno, najgori, i samo je ostalo još da to nekako obrazloži.
Nije obrazložio ničim, ali, svejedno, Srbi su ipak najgori. Doduše, možda je i dobio nalog da tako nešto napiše.

Ružno je što sam Australijance označio kao "potomke kurvi i lopova" (to sam negde pročitao, pa mi se dopalo), pa ću ubuduće da koristim isti epitet kao i za Britance: "stari podlaci".



Ako sam tebe pero, lično povredio, iz bilo kog razloga, izvini.

[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 11.01.2024. u 10:47 GMT+1]
[ peromalosutra @ 11.01.2024. 10:54 ] @
Ma naravno da nisi mene licno uvrijedio, samo ne volim svrstavanje svega po nekoj nacionalnoj osnovi, pa sam tako i odreagovao.. Neko je iznjeo trvdnju, ta tvrdnja moze biti bilo kakvog kvaliteta (cak i notorna laz) i ok je ukazati na to, ali odmah uvlaciti neki dodatni konekst istorije, nacije itd u pricu mi je previse. Kao sto rece Anhorman "Well that escalated quickly". Ja ljude posmatram kao ljudska bica prvo, a njihova pripadnost odredjenoj etnickoj grupi postaje bitna tek ako oni sami to koriste za opravdanje svojih postupaka.

Uglavnom, odosmo u offtopic. Zemlja ce nastaviti da se okrece.
[ bordzija @ 22.02.2024. 16:31 ] @
Putevi po srbiji su očaj i katastrofa, sto puta sam naleteo na petlju koja zimi nije posuta so. Novi auto put sa udarnim rupama kod čačka u poslednjem tunelu nabo sam je više puta i jedva su je okrpili posle godinu dana. Gorivo neki bućkuriš auto troši 30% više. Zimi kada idem u pančevo naletim na cepanicu ako ne otvorim četvore očiju.

Pogineš časkom.