[ Living Light @ 12.02.2024. 23:22 ] @
Skupljao sam samolepive markice u trgovinskom lancu.

A blizu kase "Bilbord" sa artiklima koje mogu kupiti po
"drasticno nizoj ceni" od one u "redovnoj prodaji",
ako (kao svaki veran i redovan kupac ) samolepivim markicama
popunim mali "Album" i donesem kasirki na uvid.
(mislim da se dobijala jedna (1) markica za svakih 1000 din potrosenih
na prethodnim racunima)

Radilo se o kuhinjskim šerpama raznih velicina, debelog dna i debljih zidova.
A šerpe k'o "Dobra, Teška, Velika Šerpekanje" ofarbane u novi OutFit - OutLook mame kupce.

Ee sad,

Posto sam se opekao u "navlakusi", To Više NE Radim !

Posle (na prvi pogled) Dobre Kupovine,
primetim ISTI Set kuhinjskih šerpi u drugom trgovinskom lancu.

Nije na akciji, nema nikakav poseban popust a košta par % vise (ili isto)
kao Onaj u kom mi je "Zagoreo Ručak pre neg' sam se najeo".

Da li Vi kupujete na Markica-Akcijama bilo šta u trgovinskim lancima ???

Evo podsetnikana na takav tip "Akcionarenja"



Svako dobro
pOz
[ B3R1 @ 13.02.2024. 16:36 ] @
Ja koristim slicnu stvar u ova dva supermarketa u Holandiji gde redovno kupujem stvari. Oni su u medjuvremenu digitalizovali te markice, pa ne mora da se skuplja i lepi nista, vec instaliras app za telefon, ubacis tu podatke i nakon toga na svakih utrosenih 50 evra dobijes digitalnu markicu koju ti automatski upisuju u tvoj profil. Na osnovu toga imas popuste itd. Ili imas karticu za stalne musterije i dobijas sezonske popuste. Zgodna stvar, a ne moram da razmisljam ni o cemu. S obzirom da je Maxi deo holandsko-belgijskog Ahold-Delhaize, verujem da ce nesto slicno biti dostupno u Maksiju vrlo brzo ... ako vec nije.

E sad, ima i tamo slicnih akcija kao za te serpe ... i da, bas su slucajno sada serpe na akciji u jednom lancu supermarketa. Ali za takve stvari ne sparam nikakve markice, digitalne ili analogne, to mi samo puni kucu glupostima koje mi ne trebaju. Serpe imam samo dve - jednu od 26 cm, drugu od 22 cm - izuzetno kvalitetne, francuske, cena ne pitaj kolika je bila, naravno nisu iz samoposluge i neces ih nikada dobiti ni na kakvoj akciji ... Ali, brate, isplatilo se! Evo, traju vec godinama ... i u njima mi nikad nista ne zagoreva. Te jeftine serpe u kojima stalno nesto zagoreva, pa ih posle gulim sundjerom i hemijom - to sam odavno batalio!
[ bakara @ 13.02.2024. 20:13 ] @
ma kakve markice...
jeftinije ti bude da kupis serpu kakvu hoces nego da skupljas njihove markice.
[ Living Light @ 13.02.2024. 20:59 ] @
Citat:
B3R1: Serpe imam samo dve - jednu od 26 cm, drugu od 22 cm - izuzetno kvalitetne, francuske,

Beri,
Ne znam kako uspevate da skuvate rucak sa ukupno samo dve serpe?

Ovde prilikom kuvanja KOMPLET rucka u funkciji su:

1 velika serpa za supu (supe razne fele),
2 manje serpe za prilog / Beilage / (boranija, grasak, sargarepa, socivo, pirinac, spanac, batat i obican krompir za pire)
1 staklena, metalna (ili od drugog materijala) ovalna ili okrugla posuda "za Rernu" sa poklopcem,
1 veci, debeo, tezak tiganj (onda obicno ne ide staklena u rernu) za barenje, kuvanje, eventualno Pohovanje mesa,

Ovaj ↑↑↑ "arsenal" se ne koristi bas svaki dan, samo u Nedelju i jos neki dan.
Izbegavamo da pecemo krompir i meso u tiganju jer "curi mas' na sve strane iz hrane.
- - - -

Bakara,
Kupio sam serpe Metalac.
Za nase zivotne uslove i plateznu moc - po meni su odlicne te serpe, lonci itd.

Eee, u "tu Nemacku" kao "Lepak" sam se zalepio za jednu
veoma dobro snabdevenu radnju,

- a u radnji prvo sto sam dohvatio je bio exluzivni (bar za mene, za Berislava ne ) debeo, mocan Tiganj od 129 €, Bez poklopca - samo Gus ?!?!

u istoj radnji Slanik i Biber kombinacija (P&S) je kostala 99 €

[ B3R1 @ 13.02.2024. 21:11 ] @
Citat:
Living Light: Beri,
Ne znam kako uspevate da skuvate rucak sa ukupno samo dve serpe?

Nisam pobrojao tiganj i staklenu tepsiju za rernu, govorio sam samo o serpama. :-)
Citat:
Kupio sam serpe Metalac.
Za nase zivotne uslove i plateznu moc - po meni su odlicne te serpe, lonci itd.

Metalac je ok, mada emajlirano posudje jeste krsh ... imao sam ga ranije, pa znam.

Medjutim, ono sto zaista jeste kvalitet, video sam svojim ocima, su Zepterovi proizvodi. Svi iz moje okoline koji ih imaju su odusevljeni, ona prva serija, jos iz vremena dok je Jugoslavija postojala, je neunistiva. Ne znam za novije stvari, doduse, moguce da su se proaljkavili ... ali te stare serpe i lonci su im super. Takodje retko sta zagori u njima.
[ SASA M. @ 14.02.2024. 00:05 ] @
Licno ne skupljam, ali sad skupljam za nekokog drugog, npr. sad mi trebaju markice od maxija, mislim da je za neko posudje. Ko ima vishak nek sheruje, saljem viber broj na pp.

Najcesce su (mi) trazili na nekim chetovima i discordu kodovi od koka-kole, ne znam ove godine da li je kola imala neku akciju, smanjio sam boravak u elektroskom obliku po forumima.

Letos sam narucio par proizvod od metalca (par raznih sherpi i tiganja, neshto inox, nesto emajl), i koliko sam dobio povratni info, ok su pogotovo njihovi skuplji komadi... Jedino se redje koristi neki veliki inox tiganj jer je tezak, bash bash. Zanosi kad baratash sa njim.
Pretprosle godine u ikei uzeo neka njihova 2 seta najjeftinijih sherpi inox, nesto tipa 1500din tada za 4-5komada, iako jeste tanko kao sto sam i ocekivao, vrshi posao. Samo jedan set raspakovao, drugi je jos zapakovan jer su ovi prvi jos u funkciji.
[ mjanjic @ 14.02.2024. 18:05 ] @
Citat:
B3R1:
Medjutim, ono sto zaista jeste kvalitet, video sam svojim ocima, su Zepterovi proizvodi. Svi iz moje okoline koji ih imaju su odusevljeni, ona prva serija, jos iz vremena dok je Jugoslavija postojala, je neunistiva. Ne znam za novije stvari, doduse, moguce da su se proaljkavili ... ali te stare serpe i lonci su im super. Takodje retko sta zagori u njima.

Jeste, ali se sećam da je šerpa koštala tipa 350 nemačkih maraka, ljudi kupovali po jedan artikal na 12 mesečnih rata, pa posle kupe nešto drugo i sl. I sami sebe lagali da to vredi toliko.
Ne bi Zepter postao najbogatiji čovek sa ovih prostora da je imao maržu 20, 30 ili 50% po artiklu, nego je imao verovatno bar 500%.

Ne kažem da je to posuđe nekvalitetno, nego jednostavno postoje proizvođači čije posuđe nije ništa manje kvalitetno, a košta znatno manje, druga je stvar što 90-ih to nije bilo dostupno u Srbiji, a dobrim delom nije ni danas.
[ bordzija @ 08.03.2024. 02:01 ] @
Ispušio sam7 markica za ovu poslednju turu u maxiju sli mi komšija kupio sataru o kojoj sam maštao 🥰 naravno ni ne koristim je. Kod žene.

Za ručak su dovoljne dve šerpe. Kuvanje supe počinje u 9 ujutro i traje do 12 kada se vadi piletina i slaže u tepsiju, dodaje pirinač, povrće, voda ili krompir ili testenina sa sirom i jajima. To se peče u rerni pokriveno folijom 45 min.