[ makisiki @ 13.02.2024. 01:10 ] @
Poceo sam da radim kolekciju mini igrica kao neke puzzle-slagalice-zagonetke i ovo je jedna od igrica ...

https://makisiki.forumotion.me/t13-puzzle

Gameplay nisam radio iz razloga jer ne znam sta da prikazem a da ne otkrijem sta se ocekuje za "sledeci nivo" ...


Ima par stvari koje bih da resim pa ako moze mala pomoc ...

Mozda najbitnija stvar je velicina - teksture su 2k a manje ne bih koristio jer se primecuje velika razlika - mozda ja nesto nisam podesio kako treba ... ono sto moze da se pronadje po internetu, to sam odradio u podesavanjima.


Probao sam da kompresujem sa rar, zip, arc ... nikakve bitne razlike u velicini ...

Koliko je dobro da se napravi instalacioni fajl ili da se ostavi folder koji napravi engin i samo da se kompresuje ?
[ MajorFatal @ 13.02.2024. 15:46 ] @
Šta znači "teksture su 2k"? Slika 1024x576 koju koristiš toliko zauzima prostora na disku, u memoriji?
[ makisiki @ 14.02.2024. 01:48 ] @
... prostor na disku ...
... 1.25gb (za download) je mozda malo mnogo za ovakvu igricu - ne znam kako bi moglo da se smanji a da se ne diraju tekstrure ...

Koristio sam Quixel Bridge gde postoji opcija da se bira kvalitet teksture ...

Primer jednog 3d assets-a

Low - 1k - 1024x1024 - velicina slike 5mb
Medium - 2k - 2048x2048 - velicina slike 25mb
Hight - 4k - 4096x4096 - velicina slike 100mb

4k nisam probao, a razlika izmedju 1k i 2k teksture je bas velika tako da to ne bih menjao.
[ MajorFatal @ 14.02.2024. 18:24 ] @
Ni reč nisam razumeo, 2k nije isto što i 25mb, valjda će neko pametniji prokomentarisati.
[ tosa @ 14.02.2024. 18:36 ] @
Teksture imaju veličine koje otprilike odgovaraju nekompresovanim teksturama sa mip mapama.
To su "ulazni podaci" za endžin, dakle to nije ono što ti vidiš na ekranu ili ono što završi u konačnom build-u igre.
Razlog zbog koga ti kompresija ne radi je zato što to što pokušavaš da kompresuješ je već kompresovano...

Ukratko... malo si se zaleteo sa "kolekcijom" igara a deluje da ne znaš ni osnovne stvari sa tehničke strane.
Moj savet je da radiš jednu igru i na njoj pokušaš da naučiš što više pa onda tek da ideš dalje.

[ Shadowed @ 14.02.2024. 20:58 ] @
Citat:
MajorFatal:
Ni reč nisam razumeo, 2k nije isto što i 25mb, valjda će neko pametniji prokomentarisati.

2k se odnosi na ~2000 piksela. Slicno kao i kod rezolucije monitora (2k, 4k, 5x...)
[ makisiki @ 15.02.2024. 03:04 ] @
MajorFatal

.. mislio sam da si ok tip ... zasto ovakvi komentari ?


tosa

... "kolekcija" se odnosi na to da se "jedna mala" igra deli na pet manjih delova koje mogu da se igraju odvojeno a opet su nekako vezane jedna za drugu, tako da ... nigde se nisam zaleteo - tacno znam sta radim ...
A sto se tice te tehnicke strane i znanja, mozda nije za pohvalu, ali vrlo slabo stojim sa tim stvarima. Sve sto sam do sada radio je obicno igranje i ubijanje dosade, i "trenutno" mi nista vise od toga nije potrebno. Znam da koristim pretrazivac i u vecini slucajeva se nadje resenje na internetu.


U svakom slucaju - hvala vam nizasta :)


Pozdrav.
[ MajorFatal @ 15.02.2024. 15:47 ] @
Citat:
Shadowed:
Citat:
MajorFatal:
Ni reč nisam razumeo, 2k nije isto što i 25mb, valjda će neko pametniji prokomentarisati.

2k se odnosi na ~2000 piksela. Slicno kao i kod rezolucije monitora (2k, 4k, 5x...)


Kako da ne, samo što je 4k rezolucija za monitore 3840x2160 i ima 8 miliona pixela, znači niđe veze da kažeš 2k - 2000px ili 4k - 4000px, od popularnijih još: 1080p i fullHD, baš me zbunio sa ovim 2k, možda neke interne oznake kad su igrice ili teksture u pitanju, sad vidim da ima dci 2k, i dci 4k ...

Citat:
makisikiMajorFatal

.. mislio sam da si ok tip ... zasto ovakvi komentari ?


Ne znam na šta misliš .. ja sam davno nešto pratio neki tuturijal za UnrealEd editor, u njemu su mogle da se prave mape za Unreal Tournament, možda to može da ti pomogne, za pravljenje mape ili nivoa? Konkretno tutorijali Angel maper .. https://gamebanana.com/threads/77082
[ Shadowed @ 15.02.2024. 15:53 ] @
3840px je priblizno 4000 tj. 4k. Napisao sam da se onosi na ~2000px.
[ makisiki @ 24.03.2024. 06:47 ] @

... igra broj 2 ...



Game 1


Game 2




"U igri su obe igre" https://makisiki.forumotion.me/t13-puzzle