[ bordzija @ 22.02.2024. 16:59 ] @
Čekam red za ženu ona na drugom šalteru za ličnu. Gledam ovaj šalter prijem za registraciju i vozačku pola sata po osobi. Jel moguće da u toku dana šalteruša obradi jedva 15 osoba? Kako je to izvodljivo u višemilionskom gradu kao što je beograd? Koliko ovih policijskih stanica ima? Hiljade?

[ djoka_l @ 22.02.2024. 17:25 ] @
Ja sa letos vadio novu ličnu kartu na Novom Beogradu. Čekao 10-15 minuta.
Registraciju odradim na tehnčkom.
Vozačku, nemam pojma, videću kad istekne.
[ bordzija @ 22.02.2024. 18:07 ] @
Dve žene se rasplakale od muke ja im podelio maramice. Kažu čekajj već 5 sati u redu, muž ih menja povremeno.
[ dusanboss @ 22.02.2024. 18:48 ] @
Hahaha Srbska birokratija. Deca civile, žene plaču a muškarci postaju nasilini. Idi bre Švajcarsku ako ti se nesvidja!
[ bakara @ 22.02.2024. 19:54 ] @
Zar hoce da prime registraciju u MUP-u?

mene su sa nbgd vratili, rekli da to uradim na tehnickom, ne primaju, i stvarno na tehnickom to ide brze.

LK, izvadis u najblizem Mupu za 10min ukupno, takse platis unapred QR kodom, ne znam gde si ti to cekao i zasto...
Ako je guzva, idi gde nije.
[ bordzija @ 23.02.2024. 10:44 ] @
Uvek je i svuda gužva ja ženi lepo rekao da dođemo u 7 jer tada volšebno svi šalteri prorade i svi završe u roku do kraja radnog vremena. Ako dođeš ujutro čekaćeš ceo dan
[ Java Beograd @ 23.02.2024. 11:03 ] @
Za LK i pasoš zakažeš, k'o čovek. Možda sačekaš 5 minuta, otrpilike.

Vozačku sam dobio u pismu, naručio preko eUprave. Platio elektronski, naravno, preko mBankinga.






Naravoučenije: ko je lud, ne budi mu drug.
Neko voli popa, neko popadiju, a neko voli miris šalterske sale MUP. Pomešan miris prašine, znoja, starog nameštaja i pečatnog mastila.
Mazohizam je oduvek postojao i trajaće dok je sveta i veka.
[ bordzija @ 23.02.2024. 11:10 ] @
To uopšte ne funkcioniše možeš da zakažeš i platiš online ali ćeš svejedno čekati u redu barem 4-5 sati.

Pre par godina kada sam ja vadio dokumenta isto se online plaćalo i zakazivalo a čekalo ceo dan u redu - jer je sistem pao.
I tako je sistem pao do 7 uveče kada je tajanstveno proradio.

Dakle java ti si sns bot.
[ bakara @ 23.02.2024. 12:05 ] @
Ja napisao da sam završio sve za 10min, ne znam o kakvim satima pričaš.
[ Java Beograd @ 23.02.2024. 12:10 ] @
bakara ti si SNS bot.

A ovi što su mi poslali vozačku dozvolu preporučenom poštom na kućnu adresu su teške botine!!!

Samo je bordžija pametnica i dokazani vrli opozicionar. Donosio vodu Mariniki dok je gladovala.
[ bordzija @ 23.02.2024. 12:39 ] @
Dakle sistem im ne radi ceo dan i proradi tek u 7 uveče kada se otvore svi šalteri i pojave sve šalteruše.

Do tada se čeka iako je zakazano i plaćeno online. Spoj moderne tehnologije i srbije
[ bordzija @ 23.02.2024. 12:46 ] @
I da ako menjaš vozačku i ličnu ne može zajedno da se odradi nego mora prvo lična pa vozačka. Ne gine ti ultra čekanje u redovima. Posle ide preuzimanje dokumenata a to je još jedno duplo čekanje 🤣
[ Java Beograd @ 23.02.2024. 13:17 ] @
Priznaj da voliš miris šalterske sale MUP.
[ component @ 23.02.2024. 13:18 ] @
eUprava radi kako treba kao i zakazivanje za dokumenta. Možeš i neke stvari da završiš bez odaska na šalter. Jedina glupost je što ne možeš da zažeš dva puta za redom. Ja sam morao da radim promenu adrese, vozačku dozvolu i pasoš. I morao sam da radim jedno po jedno. A shvatiš da ne možeš da ponovo zakažeš tek kada probaš. Negde ne piše ništa o tome. Samo dobiješ grešku tipa "možete zakazati samo jednom za tekući period" ili nešto tako. A koliki je taj period između dva zakazivanje nigde ne piše. Uspeo sam na nekom forumu da saznam da možeš zakazati samo svakih 30 dana. Tako da sam sačekao toliko i uspešno zakazao još jednom i završio sve za 15-tak minuta, bez čekanja na šalterima.

Totalna neorganizacija je što se tiče nezakazanih prijema. Ljudi koji nisu zakazali, nisu imali nikakvu informaciju da li i kada će doći na red. Samo im je rečeno da primaju zakazane termine, a ako neko ne dođe od zakazanih, onda će ubaciti nekog ko čeka u redu. Došla je i starija gospođa kojoj je istekla lična karta i kaže da ne može da zakaže online pošto ne može sa isteklom kartom na napravi eUprava nalog, a nema pasoš, a ne primaju je bez zakazanog preko eUprava.
[ bordzija @ 23.02.2024. 15:17 ] @
Saće botovi da ti objasne kako je to nemoguće i da sistem nikada ne pada kao džoker
[ ademare @ 23.02.2024. 15:45 ] @
Ja sam opisivao svoje lose iskustvo sa E uprava ! Oko LK .

Ne bih ponavljao jer je prica dugacka .

Jedino kada sam prosao Golgotu ponovnog registrovanja , jer su Idioti menjali sajt i sve stare registracije ponististili ! Nije bilo problema sa zakazivanjem termina i cekanjem !

Kada su zakazali , ja sam bio 5 minuta ranije tada sam i prozvan ! Znaci nisam cekao ni sekundu !



Posle kod preuzimanja isao 2 dana i ostajao satima , jedva izvukao LK od Nesposobnih Idiota !!
[ mjanjic @ 23.02.2024. 17:45 ] @
Problem jesu procedure, loš softver i šta sve još ne, ali najveći problem su loši šefovi i ostali nadležni, koji nisu sposobni da organizuju posao, a primaju platu da šefuju. Bolje bi bilo da sede kod kuće i uopšte ne dolaze na posao, bar bi se onda ovi na šalterima organizovali da efikasno odrade posao.

Setim se samo zamene starih vozačkih dozvola i onih redova, deljenja "brojeva", ljudi dolazili u 4 ujutru ispred PU da čekaju u redu, da bi im npr. u 5 sati rekli da "nema više brojeva" i slične nebuloze. Posle su ti ljudi optuženi da su sami krivi što 6-7 meseci ranije nisu zamenili dokumenta, a da su došli svi 6 meseci ranije, bile bi iste gužve i problemi. Ne možete u jednoj godini zameniti svima dokument koji inače važi 5 ili 10 godina, jer PU nemaju toliko šaltera.

A setim se recimo tamo negde 2012. ili 2013. godine, kod mene ovde ispred PU uvek stajao neki "čika" u maloj kućici, nešto kao mini kiosk, obratiš se njemu i kažeš šta bi da zakažeš, on otvori ukoričenu svesku A4 formata sa iscrtanim tabelama i naznačenim terminima, kaže ti da odabereš neki od slobodnih termina koji ti odgovara, dođeš 2-3 minuta pre tog termina, nigde gužve niti čekanja, sve završiš za nekoliko minuta.

Dakle, i bez eUprave je sve moglo da se uradi efikasno i bez gužvi, nego se sad pitaju neki kojima ne bih dao ni ovce da čuvaju, a kamoli da organizuju neki posao.
[ bordzija @ 23.02.2024. 18:35 ] @
Nisu oni nesposobni nego ne rade u neće da rade, ja sam ih odavno provalio. Ne rade ceo dan i šalteri prorade u 7 uveče. Dakle možeš da čekaš ceo dan ali ćeš doći na red u 7 uveče.