[ weB_KiLeR @ 19.04.2004. 23:56 ] @
Jel se neko kacio na tehnicom putem wireless-a i ako moze da kaze sta sve treba da se podesi i sta mi sve treba za to, posto mi rh fedora 1 prepozna wlan karticu.
[ spajder @ 20.04.2004. 09:41 ] @
treba ti ovo

http://www.roaringpenguin.com/products/rp-pppoe/
[ weB_KiLeR @ 21.04.2004. 08:53 ] @
Probao sam stim ali mi nesto ne funkcionise kako treba izgleda da mi nije dobro prepoznao wlan karticu izbacuje mi da ne moze da podesi frekvenciju hmm...
[ bsubotic @ 24.04.2004. 09:39 ] @
Citat:
weB_KiLeR:
Probao sam stim ali mi nesto ne funkcionise kako treba izgleda da mi nije dobro prepoznao wlan karticu izbacuje mi da ne moze da podesi frekvenciju hmm...


Pa prvo morash biti nacisto, da li si "radio deo" podesio kako treba ili ne.. rp-pppoe je klijent kojim preko uspostvljene veze (Layer 2), ostvarujesh komunikaciju s PPPoE serverom na odgovarajucoj lokaciji a on ti u suprotnom smeru shalje parametre brzine na kojoj se kacish, IP adresu, GW, DNS-ove...

Vidi, ako si dobro uneo SSID APa na koji se kacish, AP Tehnikoma ti shalje kanal (frekvenciju rada) cim se autorizujesh tim putem na njega.. Posto vidim da ti imash problem na ovom delu, potrudi se da proverish kompletnu trasu od antene do tvog racunara da li je sve kako treba, usmerenje antene, izolovanost konektora (da nemash slucajno vode u spojevima) i slicno.. Ostvari prvo stabilnu vezu s APom u radio delu.. Imash li mozda nekih ometaca na tom kanalu u blizini?

Ako ti treba pomoc, vici :-)

[ weB_KiLeR @ 28.04.2004. 08:58 ] @
Ma ne kontam u cemu je problem, pazi iz winblowsa radi super nije ni u cemu problem nemam nikakve smetenje, iz windowsa radi super posto su ovi iz 3coma stavili tu onaj njihov program za povezivanje a ja to na linuxu nemam...
Uglavnom podesio sam sve sto je trebalo ali opet on nece da aktivira lepo karticu izbaci neki glupi error, verovatno nije dobro prepoznao wlan card.
Pokusacu da sredim nesto :)
[ weB_KiLeR @ 17.08.2004. 20:31 ] @
Radilo je sve lepo ali nije mogao da se nakaci ali je proradilo sa onim patch-ovanjem sto je cyberB odradio, u tome je bio problem...