[ SviramPrim @ 20.03.2024. 15:11 ] @
Pozdrav svima !

Molim pomoć: Imam tablicu sa popisom ugovora i datumima početka , svi na rok od 3 mj.
Potrebno je za svaki ugovor , u koloni pored datuma dobiti oznaku, npr. X , za period od TODAY() do dana isteka UGovora , od+3 mj.
Svrha je da svaki Ugovor ima upozorenje dok UGOVOR ne istekne ali da bilježi i Today().
Probao sam IFom ali nisam dobio oznaku X za Today().
Prikačen primjer!

Unaprijed zahavljujem.
[ Jpeca @ 21.03.2024. 07:17 ] @
Primer nije prikačen.

Ovako kako si opisao izgleda dosta jednostavno. Ako je rok ugovora u koloni C, formula bi bila
Code:
=IF(TODAY()<=C3, "X", "")



Možda je problem što datum ugovora uključuje i vreme ili nešto drugo zato je dobro da postaviš primer
[ SviramPrim @ 21.03.2024. 10:09 ] @
Hvala JPeca!

U međuvremenu sam dobio prijateljsku pomoć pa sam prikačio to rjesenje.

Kod vašeg rjesenja postoji problem što moja tab nema mogućnosti stvoriti dodatnu kolonu za datum+3mj, jer tablica ima jako puno kolona u kojima su različiti vremenski kriteriji i nije dozvoljeno ubacivati nove kolone.

Ali, na prikačenom Zadatku, imam obrnuti problem: Treba postaviti X za -3 mj. Znači, datum , npr.isteka pasoša je fiksan, gdje svaki datum za 3 mj RANIJE -treba dobiti X.

Probao sam nešto, ali nije bio dobar rezultat.
[ djoka_l @ 21.03.2024. 11:25 ] @
Uh to je baš komplikovano

=IF(EDATE(G6,-3)<TODAY(),"X", "-")
[ SviramPrim @ 21.03.2024. 11:35 ] @
Hvala što se toliko , od jučer, trudiš.
[ SviramPrim @ 21.03.2024. 11:58 ] @
djoka-I,
ponuđeno rjesenje nije dobro.
Rezultat je baš obrnut od traženog.
Nije uvijek dovoljan alat, treba uloviti i logiku.
Eto, ulovi se, pristojno.
Pozdrav.
[ 3okc @ 21.03.2024. 12:27 ] @
Da bi "baš obrnuo" logiku, možeš recimo da zameniš mesta izlaznim stringovima u formuli ("X" za "-" i obrnuto) pa će rezultat da ti radi onako kako si mislio.

Druga varijanta je da izmeniš logički operator u njegovu negaciju, što je varijanta za koju si se ti odlučio.
[ djoka_l @ 21.03.2024. 12:37 ] @
Znaš onaj vic:
Poslala žena muža programera u prodavnicu, pa kaže: "Kupi jedno mleko, ako nađeš puter, uzmi dva"
Programer se vraća sa dva mleka i kaže "Našao sam puter!"

Kada pitaš nešto programera, potrudi se da TAČNO napišeš šta želiš da dobiješ.
[ SviramPrim @ 21.03.2024. 13:02 ] @
Dooo-bar je ovaj - iz dućana!
Ali, piše sve precizno, doduše i interpunkcije imaju ulogu...
A čini se da su programeri "čuđenje u svijetu" , kao pjesnici , iako život mi je nekak ljepši - s pjesnicima.
Sve 5,
Lijep pozz