[ simba @ 20.04.2004. 08:35 ] @

Imam jedan problem,

imamo u firmi 10 racunara koji idu na net preko Linux servera koji ima staticku Javnu Ip adresu. Posto su veliki racuni za koriscenje, od mene se trazi da na pojedinim racunarima ukinem internet ali da mogu da koriste outlook expres. Sistemi su Windows XP. Da li ima neko resenje preko Local Security policy ili nekog programa da se to spreci.

Pozdrav
[ filo @ 21.04.2004. 15:12 ] @
1. ako imas neki proxy na linuxu mozes da zabranis pristup po ip adresama
2. probaj da instaliras dansguardian na linux proxy
2. iskljuci proksi u podesavanjima internet eksplorera za korisnike pa pogledaj sliku 1.jpg
3. ukljuci content advisor u IE-u, poukljucij svu zastitu a u listu zabranjenih sajtova dodaj *.com, *.edu, *.mil, *.co.yu i sl. a na content advisor stavi password
4. ako nemas proksi, nemoj im podesiti default gateway, pa zabrani pristup networku u kontrol panelu iz lokalne polise
Jel dosta?
[ simba @ 21.04.2004. 23:04 ] @

Hvala puno na pomoci,

Problem je sto nemam ja pristup Linuxovom serveru , mislim momak koji je to postavio ima password pa on to administrira. Nemogu da ukinem Gateway, jer je podeseno na linuxu da dodeljuje adrese preko DHCP. Dhcp dodeljuje gateway i dns itd...
Probacu da im ukljucim tcp/ip filtering sa zabranom na port 80, i za icq , samo da nadjem koji je to port.
Ako ima jos resenja pisite, bicu vam zahvalan....