[ jagger @ 20.04.2004. 12:32 ] @
Interesuje me kako da kupim preko amazon.co.uk i shopping.yahoo.com neka
DVD izdanja? Sta mi je potrebno?
[ zaraza @ 20.04.2004. 13:01 ] @
pa valjda vazeca kreditna karta :) i ime i adresa :)
[ jagger @ 21.04.2004. 13:51 ] @
Citat:
zaraza:
pa valjda vazeca kreditna karta i ime i adresa

znam ja da treba kreditna kartica. Ali da li moze nekim cekom da se unapred plati pa posalje cek? Koje kreditne kartice mogu da se nabave u Srbiji a da se njma moze kupiti na amazon.co.uk i shopping.yahoo.com.

Konkretno kupio bih neka DVD izdanja koja se nemogu ovde u Srbiji naci, pa mi je jedina mogucnost E-kupovina.
[ zaraza @ 21.04.2004. 14:26 ] @
Mozda ti Visa Electron moze pomoci.
http://www.raiffeisenbank.co.y...et_services/visa_electron.html
http://international.visa.com/ps/products/electron/
pogledaj, sigurno moze da se pazari preko neta, drugar je to radio, tako da nema problema...jedino sto ne znam za amazon, to valjda pise negde kod njih na sajtu koje karte primaju
[ Gojko Vujovic @ 21.04.2004. 14:59 ] @
Procitaj sve teme u forumu PLATNE KARTICE na ovom sajtu, mnogo puta je razglabano o tome. Uglavnom korisnik 'zaraza' ti je dao pogresnu informaciju, sa Visa Electron karticama se ne moze vrsiti placanje preko interneta.

Potrazi na forumu informacije o 'visa internet' i 'visa virtuon' karticama.
[ zaraza @ 21.04.2004. 15:16 ] @
ja se stvarno izvinjavam ako je ovo netacno, ali tako mi je receno...
[ Gojko Vujovic @ 23.04.2004. 09:06 ] @
Svasta pricaju, ali da krenemo logicno da razmisljamo - na electron karticama nemas ceo 16tocifreni broj. Kako ces da izvrsis sa njom onda placanje na amazonu, sta ces da uneses u polje gde se bas taj broj trazi? Visa internet kartica iste banke je skroz druga prica, ona bas za to i sluzi ali se ne moze koristiti na POS terminalima kao electron.

Ali ovo se prica na ovom forumu po jedno 50ti put, stvarno nije u redu sto niko ne cita stare teme pre nego sto krece ovde sa diskusijom. Moderatori su u ovom slucaju zakazali, ovakve teme (ili poruke na njima) treba odmah brisati i korisnike upucivati da eventualnu diskusiju nastave na starim temama koje se uglavnom bave istom problematikom.
[ srdjandakic @ 23.04.2004. 18:32 ] @
Citat:
Gojko Vujovic:
Svasta pricaju, ali da krenemo logicno da razmisljamo - na electron karticama nemas ceo 16tocifreni broj..


Visa Electron HVB banke ima 16-cifreni broj.
Kolega je koristio u USA za download novca na ATM i redovnu kupovinu (POS)


BTW, "legalno sam kupio" :-) 19.aprila na amazon.co.uk jedan DVD i malopre dosao sa posla i nasao ga ispod otiraca za cipele, posto nije mogao da stane u sanduce, a postara mrzelo da ga vraca i ostavlja poruku?!
[ mega023 @ 20.05.2004. 00:55 ] @
ja imam Visa Internet karticu Vojvodjanske Banke i prilicno sam zadovoljan....

Znam da mozes dobiti takvu karticu i u Raifiesen Banke
(ali sam ja zbog vece rasprostranjenosti VB se opredelio za njih)

Visa Electron kartice sluze samo za Bankomate (to electron zbunjuje ljude).
A postoje posebne VISA kartice (clasic, busines, gold...) koje sluze sa kupovinu po radnjama.... najbolje da se raspitas u VB ili na njihovom sajtu www.voban.co.yu (na naslovnoj strani nadji platne kartice)

U principu karticu za internet mozes otvoriti u jednoj od ove dve banke, pod veoma slicnim uslovima 20e depozit + 250 dinara godisnja clanarina...

Kartica ima i CV2 kod koji je potreban kod novih sajtova kao zastita...
I moze se blokirati pozivom na broj banke i davanjem svoje sifre, i tada ti se ne moze desiti da ti neko opaje karticu

pozdrav


ako te zanima jos nesto pisi na mail u sig.
[ biki_1969 @ 20.08.2005. 16:04 ] @
Molim te kazi mi gde mogu da kupim odecu i obucu preko neta, posto imam i ja Visa internet karticu. Pokusavala sam na nekim sajtovima ali nece da prihvate isporuku za nasu zemlju. Pa ako znas neke stranice posalji mi.
[ baja_yu @ 27.10.2005. 06:00 ] @
Bilo sta da trazite probajte preko www.froogle.com i www.bizrate.com
Oni pretrazuju u mnooogo prodavnica i pokazu vam gde je najjeftinije.

Sto se tice toga da li salju ili ne, to je malo komplikovanije, ali objasnjeno je u mojoj poruci ovde:

http://www.elitesecurity.org/tema/98306/2
[ Radovan__III @ 15.06.2006. 18:16 ] @
ako vam trebaju knjige sa amazona mozete odavde, sve vam oni urade vi samo platite i uzmete http://www.knjizara.com/amazon/
[ tdjokic @ 15.06.2006. 18:40 ] @
Ako vam sa amazona treba jos nesto osim knjiga mozete odavde, sve vam oni urade vi samo platite i uzmete www.e-ducan.com
[ bigvlada @ 20.06.2006. 17:07 ] @
ne znam za britanski ali ja sam kupovao par puta na americkom amazonu, uglavnom knjige i nisam imao problema. Koristim Visa Virtuon karticu Rajfajzen banke. Ako bas hoces da budes siguran, uvek mozes da platis vise i sacekas da ti DHL ili FedEx dostave narudzbinu
[ krabbe @ 28.11.2006. 01:41 ] @
Meni su se usluge e-ducana ucinile prilicno skupim pa sam zapoceo samostalnu kupovinu pomocu visa virtuon kartice. Za sada funkcionise i sa amazon.co.uk sajta redovn odobijam knjige, cd, dvd naslove...
[ maestralbgd @ 29.01.2007. 08:01 ] @
najveci deo VISA kartica koje izdaju ovdasnje banke moze se koristiti za kupovinu na amazonu! Ja imam raiffeisenovu Visa revolving i bez problema sa njom kupujem i na amazonu i na ebayu i drugih e-shopovima...tako da za legalnu kupovinu treba da imas samo legalnu VISA karticu i to je to....
[ dolinaj @ 20.05.2007. 14:01 ] @
raifayzen banka izdaje virtuon katice za kupovinu na netu. Najmanje moras uplatiti na nju 20 eura
[ djdacha @ 09.07.2007. 21:43 ] @
Ciaos.

Video sam ove postove pa rekoh možda će moj odgovor pomoći nekome ko želi robu iz inostranstva.

Tačno je da možete da plaćate sa određenim karticama po internetu, ja sam uzeo jednu u našoj zemlji i uspevao sam uvek da podignem novac sa automata (ATM) ali kada sam probao da platim robu kod online prodavaca, oni su je elegantno odbijali. Da budem iskren, uspeo sam jednom da kupim ali sam morao da skeniram pasoš i Green Card, pa posle više dana uspeo da dokažem autorizaciju. Da skratim priču preselio sam se u USA i imao sam jednu karticu sa sobom sa kojom sam odneo pare iz Srbije. E sad, ima jedna kvaka sa ovim. Čak i kada ne uspete da platite na internetu sa electron karticama, oni će vam staviti iznos na pending. To znači zarobljene pare na neko vreme, uobičajeno 7-10 dana. Znači neće vam uzeti novac na kraju, ali će biti zarobljen sa svakom neuspešnom transakcijom.

Čak i kada nabavite validniju karticu (u Americi je Debit card aktuelna pored kreditnih), onda ostaje problem da prodavac ne želi da šalje robu u našu zemlju. Istina je da neki žele, ali ste i dalje suženi na određene prodavnice. Dakle situacija nije baš odlična, pa sam onda shvatio da postoji potreba da neko šalje robu za naše građane u Srbiju pa čak i AKO NEMAJU bilo kakvu karticu. Postao sam saradnik u firmi koja to radi iy New York-a, i sada ne znam da li smem da vam ostavim link ka prodavnici (sajtu) ili se to smatra reklama. Nama je pre svega bio cilj da ljudima omogućimo nabavku robe koju ne mogu uopšte da nađu u našoj zemlji ili blizini...

Bilo kako bilo, ako mi administrator izbriše ovu poruku, neka mi kaže kako da dojavim ljudima za prodavnicu. Ako vas interesuje Googlujete rec "narucujem" u browseru i dobicete link ka sajtu. Još jednom se izvinjavam ako sam prekršio pravila foruma, ipak se radi o specificnim uslugama koje baš ne nude svi na internetu. Inače iz iskustva kažem da ljudi ne plaćaju carinu za sitnije stvari do 20 EVRA.

Pozdrav
[ tdjokic @ 10.07.2007. 08:14 ] @
Informacija o nekoj prodavnici ide preko PP. Ja sam ti poslao jednu, pa pogledaj molim.
[ frenkyshka @ 28.10.2007. 00:26 ] @
Citat:
djdacha:Inače iz iskustva kažem da ljudi ne plaćaju carinu za sitnije stvari do 20 EVRA.


Pozzz

Koliko ja znam na vrednost robe ispod 100e se ne placa carina (naravno ako je roba za licne potrebe). Svojevremeno je nekerman funkcionisao na tu foru, kod Mladjo nije provalio.

Gojko Vujovic:
Svasta pricaju, ali da krenemo logicno da razmisljamo - na electron karticama nemas ceo 16tocifreni broj. Kako ces da izvrsis sa njom onda placanje na amazonu, sta ces da uneses u polje gde se bas taj broj trazi?

Meni je seka u Procredit banci rekla da Visom Elektron mogu vrsiti placanje i preko interneta. Na moje pitanje zasto nema tih 16 cifara? Ona mi je na papiricu napisala ceo broj jer ga oni imaju tamo kod njih. Ja nisam jos probao jer nisam skroz upucen ali znam sigurno da imam tih 16 cifara.
[ tdjokic @ 28.10.2007. 02:01 ] @
Citat:
frenkyshka: Koliko ja znam na vrednost robe ispod 100e se ne placa carina
Od kad to? Nekerman i Kvele su (zlo)upotrebljavale tu foru, onda je drzava primetila i rekla - ne moze vise!

Mnogi su to pozdravili, jer zaista nije fer da neki mali privatnik placa sve dazbine drzavi a ja isto to uvozim za sebe, kuma, brata, tetku, tecu,..., preko amazona bez carine. Drugo je pitanje zasto jos nismo u EU ili necem slicnom, pa da carine budu ili znatno manje ili da ne postoje, a da raznovrsne robe i ovde bude u izobilju, po razumnim cenama, pa da nam ni ne treba amazon.

Ja licno cesto kupujem napolju, bas preko tog istog amazona, stvari koje bi hladno mogle da se proglase glupostima, da mi ne trebaju i da ih ima i ovde. Ali, nas narod, pa i bizMismeni, su na pocetku tehnicko - tehnolosko - komercijalnog opismenjavanja, pa uglavnom imaju samo jednu marku ili samo jednu velicinu ili samo jednu vrstu raznih roba, a ako mu trazis nesto drugo, on ti kaze: "Pa ovo je isto!" Recimo, trazio sam FID sklopku, malu, prenosnu, napred utikac, odpozadi uticnica, a oni navalili pa mi nude tajmer ili zastitu od groma, nikad culi za takvu FID sklopku, a ja ih kupovao u Sloveniji pre 25 godina, toliko dugo vec ja znam za njih. Ovde je prosto sramota biti informisan ili znati nesto sto komsije ne znaju, odma' pcnu da sumnjaju u tvoju moralno - politicku podobnost i patriotizam.
[ frenkyshka @ 28.10.2007. 14:38 ] @
Moja greska. Nisam znao za uredbu kojom se ogranicava slobodan uvoz robe na 20e. Mislio sam da su nasli neki pametniji nacin da zaustave Nekerman ali ocigledno ne moze to a da ne prodje preko nasih ledja.
[ frenkyshka @ 29.10.2007. 23:37 ] @
Danas se je na aukciji prodao jedan Geil kit 2x1Gb za 31e, a ja ovde treba da ga platim 60e. Stvarno zivimo na tamnoj strani planete.
[ dimmu_ @ 13.03.2008. 06:23 ] @
da li je moguce qpovati sa visa karticom iz meridijan banke?
[ Alexxandar @ 09.12.2009. 22:51 ] @
Skoro sam procitao izuzetno dobar post od jednog clana (mozda ventura) kako je preko sajta koji stvara virtualnu adresu u USA narucio sa njihovog amazona valjda neki garmin uredjaj koji je kod nas mnogo skuplji. I naravno znatno jeftinije prošao :) Malo sam googlao i našao sajt sa sličnom uslugom za UK http://www.my-uk-mail.co.uk/ nisam isprobao, ako neko to ucini. Molio bih da ostalima prenese utiske :)
[ QuakeLive @ 31.03.2014. 07:46 ] @
Vidim da je u ovoj temi poslednji post još od 09.12.2009. ... jel neko imao iskustva sa amazonom (.com ili .co.uk) u skorije vreme? Planiram da kupim neku opremu koja tamo u zbiru košta 85 evra, pa me zanima:

1) Ako je cena na amazonu 85 evra, koliko bi trebalo da očekujem da će me koštati sve ukupno, kada stigne do mene, sa sve carinom, taksama, porezima, transportom i svim raznoraznim čudima? (inače, tamo na amazonu piše "free šiping", ako to nešto znači)

2) Ako je isti proizvod po istoj ceni i na amazon.com i na amazon.co.uk i na amazon.de - koji izabrati?

3) Od momenta naručivanja, tj. izvršenja plaćanja putem internet platne kartice na sajtu amazona - koliko je vremena (otprilike) potrebno da prođe da bi roba stigla do mene?


Hvala unapred!
[ ademare @ 31.03.2014. 09:26 ] @
Na Amazonu imas dve razlicite stvari. Jedno je roba sto prodaje sam Amazon , drugo je Amazon market. I na marketu imas dve razlicite stvari, jedno su firme, drugo su pojedinci , fizicka lica .

Amazon za Srbiju ono sto on prodaje ne salje nista osim Knjiga, DVD , i CD-a , znaci muzika i filmovi i Kindle proizvodi. Evo linka gde su sve napisali sta i gde salju.

http://www.amazon.co.uk/gp/hel.../display.html?nodeId=201337930

Evo linka za Free slanje, odnosi se samo na zamlju odakle je Amazon i za jos neke. Linkovi su sa Amazon, co.uk ali politika je ista za svaki. Osim zbog daljine sto USA nema za Evropu nista free.

http://www.amazon.co.uk/gp/hel..._492868_top_ss2?nodeId=1204872

I na kraju link sa postarinama po zemljama. Mi spadamo u 3. grupu Evropa i cene su iste kao za Bugarsku na primer samo za njih salju sve, a za nas vec sam napisao.

http://www.amazon.co.uk/gp/hel...492868_top_oio?nodeId=11072981

Za Srbiju Music / DVD / Blu-ray Per Item 1.79 Per Delivery 2.49 . To znaci da slanje jednog DVD-a na primer kosta 4,28 Funte , a jedna knjiga postarina 9.18 Funti . Vrlo jeftino nema sta i to za obicnu postu , i to neregistrovano !! Za dva predmeta deliveri je fiksno , samo umnozavaju item .

Za market svaki prodavac moze da ima svoju politiku, ali 99,99 % njih prepisuje isti ovaj cenovnik. Jedino Kinezi su nesto raspolozeniji za slanje, ali se po ovim cenama, nikako ne isplati. Kineske robe ima na drugim mestima jeftinije.

Kindle salju samo Kuririma, pa racunaj i carinu i PDV i spediciju, tako da je i to totalno neisplativo.

[ QuakeLive @ 31.03.2014. 10:01 ] @
ademare, hvala ti na iscrpnom odgovoru! Sad baš gledam, u mom slučaju je Amazon market - FIRMA. Očigledno da zavisi od firme do firme da li šalju robu za Srbiju ili ne.

E sad, ako se ispostavi da šalju - da li znate koliko bi sve ukupno (sa sve carinom, troškovima transporta, pdv-om itd.) trebalo platiti na kraju, ako tamo na amazonovoj strani te firme (tj. za konkretan njihov proizvod) piše da košta 85 evra? (u pitanju su neke periferije za računar, sve ukupno sa ambalažom ne bi trebalo da bude teže od 400 grama, ako to nešto znači).






[ dusans @ 31.03.2014. 10:08 ] @
@QuakeLive
Daj link profila prodavca da bi smo mogli da ti kažemo.
[ ademare @ 31.03.2014. 10:18 ] @
Prvo treba videti sa prodavcem da li hoce da salje za Srbiju, kojim nacinom hoce da salje.

Najbolje je insistirati da posalje obicnom postom, kao registrovanu posiljku. Registrovana znaci da se vodi o njoj evidencija i da je moguce da se prati, gde se nalazi. Obicne posiljke, osim sto je postarina jeftinija nemaju Spediciju koja je oko 40 Eura + , zavisno od speditera, + cena kurirske dopreme. Slanje kuririma bi bilo totalno neisplativo.

Za obicnu postu posto je u pitanju firma, ona ce staviti racun u paket i nasa Carina priznaje racune iz SAD ili EU, Kineske cesto ne priznaje, a i Kinezi retko kada zele i da stave racun.

Dazbine su standardne za tzv. skraceni postupak koji primenjuje Carina kod obicne poste. 10 % carina + 20 % PDV. U cenu se sve racuna i postarina, pa je zato i pozeljno da bude sto manja. A kako se PDV racuna i na carinu onda ispadne 32 % na ukupne troskove po racunu.

Kod kurira je drugacije to sto mora da postoji posrednik - spediter koji naplacuje skupo tu svoju uslugu, posredovanja, ali tako je po zakonu , ali je carinjenje po redovnom postupku , pa svaka roba ima svoju Carinsku tarifu. Na primer za Kompjutere i opremu je 1 %. za mobilne telefone 5 % a za Tv opremu 15 % , za garderobu i odecu preko 20 %. Ali sto se eventualno ustedi par procenata na carini, to visestruko pojede Spedicija, tako da se to isplati samo za narucivanje nekih skupih stvari . I ovde je naravno PDV isti 20 %

Ako se narucuje od firme, bilo bi pametno traziti da se odbije UK PDV u startu, jer je neisplativo placati 2 PDV-a i strani i domaci. Neke firme zele , neke ne da odbijaju EU porez. Kada se kupuje preko SAD tamo PDV ne postoji, pa i nema nikavog umanjenja, oni imaju porez na promet.
[ QuakeLive @ 31.03.2014. 10:39 ] @
@ dusans

E ovako, ja sam uzeo za primer dva proizvoda koja bih želeo da kupim (mada ima još dosta drugih stvari za koje sam zainteresovan :)), koji su ponuđeni i na amazon.co.uk (u britanskim funtama), i na amazon.com (u dolarima), i na amazon.de (u evrima)... E sad, iako postoje razlike i ceni između ta tri amazona - recimo da je sve jedno - vi samo odaberite jedan i recite mi otprilike koliko bi trebalo da me izađe sve ukupno (sa sve carinom, troškovima transporta, pdv-om itd.), da znam da li se mnogo poveća ukupna cena na kraju i da li se uopšte isplati kupovati preko amazona :)


amazon.co.uk (u britanskim funtama):

http://www.amazon.co.uk/Zowie-AM-Pro-Gaming-Mouse/dp/B006R3KM52 + http://www.amazon.co.uk/ZOWIE-...Surface-Mousepad/dp/B008LFB84I

Ukupno = £ 73.06



amazon.com (u dolarima):

http://www.amazon.com/Ambidext...-Gaming-AM-Black/dp/B0073SX2S4 + http://www.amazon.com/Zowie-Gear-Speed-SPORT-Gaming/dp/B007TRUXOK

Ukupno = $ 90.85



amazon.de (u evrima):

http://www.amazon.de/ZOWIE-AM-Gaming-Maus-schwarz/dp/B006R3KM52 + http://www.amazon.de/ZOWIE-P-T...Surface-Mousepad/dp/B008LFB84I

Ukupno = EUR 77.28

[ QuakeLive @ 31.03.2014. 10:50 ] @
Citat:
ademare:
Prvo treba videti sa prodavcem da li hoce da salje za Srbiju, kojim nacinom hoce da salje.

Najbolje je insistirati da posalje obicnom postom, kao registrovanu posiljku. Registrovana znaci da se vodi o njoj evidencija i da je moguce da se prati, gde se nalazi. Obicne posiljke, osim sto je postarina jeftinija nemaju Spediciju koja je oko 40 Eura + , zavisno od speditera, + cena kurirske dopreme. Slanje kuririma bi bilo totalno neisplativo.

Za obicnu postu posto je u pitanju firma, ona ce staviti racun u paket i nasa Carina priznaje racune iz SAD ili EU, Kineske cesto ne priznaje, a i Kinezi retko kada zele i da stave racun.

Dazbine su standardne za tzv. skraceni postupak koji primenjuje Carina kod obicne poste. 10 % carina + 20 % PDV. U cenu se sve racuna i postarina, pa je zato i pozeljno da bude sto manja. A kako se PDV racuna i na carinu onda ispadne 32 % na ukupne troskove po racunu.

Kod kurira je drugacije to sto mora da postoji posrednik - spediter koji naplacuje skupo tu svoju uslugu, posredovanja, ali tako je po zakonu , ali je carinjenje po redovnom postupku , pa svaka roba ima svoju Carinsku tarifu. Na primer za Kompjutere i opremu je 1 %. za mobilne telefone 5 % a za Tv opremu 15 % , za garderobu i odecu preko 20 %. Ali sto se eventualno ustedi par procenata na carini, to visestruko pojede Spedicija, tako da se to isplati samo za narucivanje nekih skupih stvari . I ovde je naravno PDV isti 20 %

Ako se narucuje od firme, bilo bi pametno traziti da se odbije UK PDV u startu, jer je neisplativo placati 2 PDV-a i strani i domaci. Neke firme zele , neke ne da odbijaju EU porez. Kada se kupuje preko SAD tamo PDV ne postoji, pa i nema nikavog umanjenja, oni imaju porez na promet.

Hvala ademare :)

Znači, ako uopšte šalje za Srbiju - onda treba insistirati:

1) Da se roba pošalje običnom poštom, kao registrovana pošiljka, a ne kuririma;

2) Da se ne plaća i strani PDV (ukoliko nije U.S. u pitanju);

3) Ako je od firme naručeno, ako se šalje običnom poštom i ako roba košta recimo 85 evra - onda će me na kraju sve izaći: 85 + 0.1*85 + 0.2*85 = 110.5 evra.

To je ako sam sve dobro ukapirao? :)
[ dusans @ 31.03.2014. 11:00 ] @
Ovo što si poslao prodaje baš Amazon. Ako naručiš sa co.uk izašlo bi te otprilike ovoliko na kraju sve živo:

((73.06/1.20) + 6.28)*1.1*1.2 = 88.65 GBP

Ovo je sa opcijom isporuke Standard delivery, 7-10 business days
http://www.amazon.co.uk/gp/hel...r/display.html?nodeId=11072981

Možda i koji dinar jeftinije, ne znam da li carine i trošak dostave ili ne,
ako ne carine dostavu onda malo jeftinije, tipa 87.90 GBP

Nemam vremena da gledam sad to isto na amazon.de
[ QuakeLive @ 31.03.2014. 11:17 ] @
@ dusans

Hvala!

Znači, ono nije preko firme nego baš preko amazona.

Onaj deo sa "*1.1*1.2" mi je jasan (carina i PDV), al' malo sam se pogubio sa onim prvim delom unutar zagrade ((73.06/1.20) + 6.28) - cenu si prvo podelio sa 1.20 pa zatim sabrao sa 6.28? Sad bas gledam sta pise za standard http://www.amazon.co.uk/gp/hel...;nodeId=200706080&pop-up=1

i nešto se ne snalazim da povežem stvari?




[ dusans @ 31.03.2014. 11:27 ] @
Cena na sajtu je 73.06, kada se salje van EU odbija se VAT(PDV) koji je u UK 20%, zato je ono 73.06/1.2
Per Delivery (po isporuci) je cena 5.69 + Per KG je cena 0.59 i odtale se dobija 6.28

Uglavnom, ono 88.65 GBP ti je najgora varijanta, moze da bude samo jeftinije od toga (ako npr odbiju VAT i na onih 6.28) ali nikako skuplje.
[ QuakeLive @ 31.03.2014. 11:38 ] @
Hvala još jednom!

Čudno je da dostava čak od Britanije do Srbije izađe samo 6.28, baš jeftino :)

Inače, pretpostavljam da ako se kupuje od neke firme koja je na amazonu - da ta dostava izađe mnogo više i da tu važi ona priča ademare-a... o tome da treba izabrati da se šalje običnom poštom, da treba naglasiti da se (ukoliko je moguće) ne računa i strani PDV...

[ dusans @ 31.03.2014. 11:42 ] @
Videćeš kad budeš poručivao na nekom od zadnjih koraka će da ti izbaci tu cifru koliko te košta isporuka,
to možeš i da probaš i da proveriš a da na kraju odustaneš od plaćanja.
[ ademare @ 31.03.2014. 12:10 ] @
Dobro si razumeo sve, samo si prevideo moj prvi post, da Amazon nece da posalje mis u Srbiju jer to on direktno prodaje, ni pod jednim uslovom.

Imas link u mom prvom postu sta samo salju u Srbiju. Inace i od Amazona treba traziti da ne naplacuje PDV , UK , ali zato ocigledno i ne salju van EU, da ne bi imali tu papirologiju jos da obradjuju.

Kada bi slali onda bi bila ta postarina, a kupci iz zemalja clanica EU placaju samo tu cenu koja pise na sajtu i jos samo postarinu, nema nikavih drzavnih dazbina.
[ QuakeLive @ 31.03.2014. 12:47 ] @
Znači, u mom slučaju nema ništa od amazona kao direktnog prodavca, već moram da tražim neku firmu koja prodaje na amazonu i koja je raspoložena da šalje u Srbiju... :/ Hvala ademare!

Dakle, da rezimiramo - kada se budem obratio prodavcu, bitno je da naglasim sledeće (tj. da proverim kod njega da li je moguće):

1) Poslati običnom poštom, kao registrovanu pošiljku - send by regular mail, as a registered shipment

2) ne naplacivati PDV zemlje iz koje se salje roba - Exclude VAT of the country from which the goods are sent

Nadam se na nisam puno omanuo što se tiče engleskog (Google Transkalte :D), pogotovo kod 1).

Mislim da neke stvari itekako mogu da izađu jeftinije nego da se kupe u Srbiji, sva svim onin porezima, troškovima transporta, carinom... izgleda da je jeftinije naručiti neke stvari iz Londona nego kupiti ih u Beogradu (lol)

Takođe, ako sam dobro primetio, ispade amazon.co.uk skuplji od ostalih.

Hvala vam još jednom!
[ valjan @ 31.03.2014. 13:39 ] @
Citat:
QuakeLive:

3) Ako je od firme naručeno, ako se šalje običnom poštom i ako roba košta recimo 85 evra - onda će me na kraju sve izaći: 85 + 0.1*85 + 0.2*85 = 110.5 evra.

To je ako sam sve dobro ukapirao? :)


Nisi dobro ukapirao, jer se PDV računa na osnovicu uvećanu za obračunati iznos carine, znači 85 + 0.1*85 + 0.2*(85 + 0.1*85) = 112.2 evra
[ QuakeLive @ 31.03.2014. 14:00 ] @
Ok, hvala!
[ abc @ 08.08.2014. 15:33 ] @
Pokusah da kupim neke alatke sa nemackog amazona.de, medjutim kada stigne na rubriku "gde poslati" ....kraj. Za Srbistan moze samo roba koja ne moze da se pokvari. Iole ozbiljnije stvari nije moguce naruciti. Cak ni preko domacih posrednika. Naleteh onda na sajt www.addressgermany.com gde vidim da ljudi salju robu iz Nemacke u svet (mislim da samo sa ebay-a ne zele da narucuju) pa resih da probam. I...stize.

Njihova provizija je 10% i robu salju DHL-m. Nije bas najjeftinije ali ako treba nesto kvalitetno kupiti sa nemackog trzista (posebno uredjaje na 220 V) znaci ima resenje. Dakle i za Nemacku ima FORWARDIT