[ Living Light @ 14.06.2026. 09:17 ] @
Ponekad i u nekim slucajevima, ako se želi da se napravi reda u Rršumu od LAN kablova,

može da se koristi LAN Kabl Spliter :





[Ovu poruku je menjao Living Light dana 14.06.2026. u 16:00 GMT+1]
[ B3R1 @ 14.06.2026. 10:00 ] @
Za kucne potrebe je ok i slozicemo se - jeftino je, kosta svega 3 evra ili tako nesto, ali za profesionalne mreze nikako ne preporucujem, osim ako nije potrebno povezati neke IoT zezalice koje ne zahtevaju vise od 1M saobracaja.

Takodje, treba imati u vidu da je protok ogranicen na 10/100 Mbit/s po NIC-u, jer taj spliter prakticno razdvaja standardnih 8 zicica u UTP kablu na 2x 4, pri cemu svakom NIC-u daje po 4 zice. Koje jesu dovoljne za 10/100M, ali i tu je pitanje da li uvek moze da izgura full duplex ili ne. Ako je kabl izmedju splitera sertifikovan Cat6, 6a ili 7 - onda nema problema. Ali ostaje limit od 100M po NIC-u.

Za profi varijante i protok preko 100M po NIC-u - dva switch-a sa optickim uplinkovima. Nesto poput KP9000-9XH-X ili Mikrotik hex S (ovaj je ruter, ali moze da radi i kao switch).
[ Living Light @ 14.06.2026. 10:57 ] @
PROFI text kao dopuna Slikama !!!

Extra... Berislave ✅✅✅

Hvala Ti.

Pozdrav za Tebe 🍀
[ Living Light @ 14.06.2026. 14:32 ] @








[Ovu poruku je menjao Living Light dana 14.06.2026. u 16:23 GMT+1]