[ uross @ 22.04.2004. 21:19 ] @
Kako da utvrdim kolko je ko pricao?

Iznajmljujem stan koji je prakično u sklopu većeg u kome ja živim, tj. napravio sam zaseban ulaz za jedan deo stana...elem... telefonska linija je jedna i zajednička a problem se sastoji u tome kako da utvrdim kolko je pričao podstanar a koliko ja... podstanar se složio da to utvrdimo putem listinga... a sad je tu i drugi problem što ne mogu da dobijem listing u pošti iz nekih administrtativno-pravnih začkoljica vezanih za stan... da ne gnjavim o tome...

Dakle, kako mogu da sam napravim listing? Znam da bi to resila jedna centrala ali me interesuje da li to moze da se uradi za male pare posto znam da su centrale prilicno skupe. Mozda neka mnogo stara polovna centrala, neka fora sa kompom itsl ? Neko mi je nekad ispricao da je za to u firmi koristio neku staru 386-ticu i jos nesto... Inace imam tonsko biranje, 7 cifara....
[ legend @ 22.04.2004. 21:47 ] @
ako je linija na 3*, tj. na novim centralama imas na sajtu telekoma mogucnost da se prijavis i dobijes listing on-line.

pozdrav.
[ S a l e @ 23.04.2004. 12:10 ] @
Usluga se zove MojR@cun, za detalje pogledaj na www.telekom.yu
Ako vec kazes da je broj sedmocifren i da imas tonsko, trebalo bi da moze (iako tonsko biranje nije samo na digitalnim centralama, ali "sednocifrenost" jeste).
[ lovke @ 23.04.2004. 21:49 ] @
trebao bi broj da bude na novoj alkatelovoj centrali na telekomovom sajtu imas da proveris da li je centrala nov ili nije meni broj pocinje sa 3 pa centrala ne podrzava listing
[ uross @ 24.04.2004. 22:34 ] @
Hvala na savetima.

Otisao sam na taj MojR@cun, zapoceo registraciju, dao neophodne podatke (neku sifru sa racuna) prepoznao me je , izbacio ime korisnika i rekao mi da ce mi poštom poslati lični broj kojim ću kompletirati proces registracije... jel bi to trebalo da znaci da ce to funkcionisati ili sta ? Inace, broj mi pocinje sa 2403 i živim kod Vuka, skoro su mi promenili broj (kobajagi iz razloga modernizacije) dodavsi 2 ispred starog broja, kad sam se nekad kacio na net modemom (sad imam kabl :)) furao je maksimalnu brzinu 56k modema... jel bi stoga trebalo da se nadam da imam dobru centralu?

[ djricky @ 25.04.2004. 23:34 ] @
Citat:
lovke:
trebao bi broj da bude na novoj alkatelovoj centrali na telekomovom sajtu imas da proveris da li je centrala nov ili nije meni broj pocinje sa 3 pa centrala ne podrzava listing


meni broj pocinje sa 8 i nalazim se u Obrenovcu i bez problema vec nekoliko meseci citam listing preko MojR@cun usluge....

ps. centrala je SIEMENS EWSD (a od posebih usluga imam CallerID, Call Waiting, Call Forwarding i Conference Call :)))

i da, tetka mi radi u centrali :) a pre nego sto je pocela da radi bio sam na PCM-u :)))