[ Devilish @ 22.04.2004. 23:17 ] @
E ja sam totalni pocetnik sto se tice openGL programiranja ustvari tek sam poceo da ucim iz one "red book" .
Pokusamo sam da pokrenem neke najbanalnije primere iz knjige i stalno mi javlja iste greske:

c:\program files\microsoft visual studio\vc98\include\gl\gl.h(1152) : error C2144: syntax error : missing ';' before type 'void'
c:\program files\microsoft visual studio\vc98\include\gl\gl.h(1152) : error C2501: 'WINGDIAPI' : missing storage-class or type specifiers
c:\program files\microsoft visual studio\vc98\include\gl\gl.h(1152) : fatal error C1004: unexpected end of file found

setovao sam vc++ kao sto je postavljeno da jednom od topic-a

Hteo bih pomoc da vec jednom krenem nesto da radim

[ Mrav @ 24.04.2004. 18:45 ] @
Savetujem ti da skineš OpenGL SDK tvog proizvođača video karte (sadrže i sve potrebne headere), drugo, da li si uključio i windows.h ?

Možda da postuješ source pa bi lakše pronašli rešenje.
[ Devilish @ 25.04.2004. 14:21 ] @
Uspeo sam da pokrenem code bez greske samo tako sto sam includovao glu.h umesto gl.h

Nema svrhe da postujem code jer javi greske kad stigne do Include fajlova, tacnije do gl.h
Nisam includovao windows.h. Cemu taj header sluzi ?

u svakom slucaju hvala
[ Mrav @ 25.04.2004. 15:49 ] @
windows.h sadrži direktive i definicije za windows (prozori i slično) da sad ne dužim.
glu.h na početku ima #include <windows.h> direktivu koliko mi je poznato, zato ti to rešava problem.
[ yooyo @ 27.04.2004. 20:06 ] @
1. Ubaci #include <windows.h> pre #include <GL/gl.h>
2. Poseti http://nehe.gamedev.net/ . Ovaj site je odlican za pocetnike.

yooyo